February 3, 2018
|
Ursinus College-Bakes FH - Collegeville, PA
ICON KEY: ECAC DIII CUNYAC IC4A/ECAC AARTFC
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Cook, Stedman   Unattached 7.01   -
2. Dobbins, Cameron JR-3 Rutgers-Camden 7.05 -
3. Kainer, Alex JR-3 Stevens Institute 7.11   -
4. Mollick, Alexander JR-3 Johns Hopkins 7.20   -
5. Loth, Andrew SO-2 Stevens Institute 7.20   -
6. Marshall, Edward   Unattached 7.23   -
7. Inniss, Tayib SO-2 Chestnut Hill 7.24   -
8. Kainer, Evan JR-3 Stevens Institute 7.27   -
9. Cook, Donoven FR-1 CC of Philadelphia 7.30   -
10. Imery, Ian FR-1 Johns Hopkins 7.32   -
11. Brown, Taufiq   PSU-Brandywine 7.34   -
12. Floyd-Bennet, Raevon JR-3 Chestnut Hill 7.37   -
60 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cook, Stedman   Unattached 7.01  
2. Dobbins, Cameron JR-3 Rutgers-Camden 7.05
3. Kainer, Alex JR-3 Stevens Institute 7.11  
4. Marshall, Edward   Unattached 7.23  
5. Kainer, Evan JR-3 Stevens Institute 7.27  
6. Cook, Donoven FR-1 CC of Philadelphia 7.30  
60 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mollick, Alexander JR-3 Johns Hopkins 7.20  
2. Loth, Andrew SO-2 Stevens Institute 7.20  
3. Inniss, Tayib SO-2 Chestnut Hill 7.24  
4. Imery, Ian FR-1 Johns Hopkins 7.32  
5. Brown, Taufiq   PSU-Brandywine 7.34  
6. Floyd-Bennet, Raevon JR-3 Chestnut Hill 7.37  
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Marshall, Edward   Unattached 7.11  
2. Dobbins, Cameron JR-3 Rutgers-Camden 7.14
3. Kainer, Alex JR-3 Stevens Institute 7.16  
4. Cook, Stedman   Unattached 7.21  
5. Kainer, Evan JR-3 Stevens Institute 7.24  
6. Cook, Donoven FR-1 CC of Philadelphia 7.33  
7. Mollick, Alexander JR-3 Johns Hopkins 7.33  
8. Loth, Andrew SO-2 Stevens Institute 7.34  
8. Inniss, Tayib SO-2 Chestnut Hill 7.34  
10. Brown, Taufiq   PSU-Brandywine 7.36  
11. Floyd-Bennet, Raevon JR-3 Chestnut Hill 7.37  
12. Imery, Ian FR-1 Johns Hopkins 7.41  
13. Cuevas, Onasi JR-3 Holy Family 7.41  
14. Rigsbee, Bretton FR-1 Holy Family 7.42  
15. Giordano, Vincent FR-1 St. Joseph's (Pa.) 7.48  
16. Belgaumi, Adil SO-2 Swarthmore 7.49  
17. Penson, Sef FR-1 Chestnut Hill 7.49  
18. Lin, Timothy JR-3 CCNY 7.49  
19. Casseus, Jamie FR-1 Ursinus 7.52  
20. Hayes, RahSaan SO-2 Chestnut Hill 7.53  
21. Zsiga, Joseph FR-1 Hagerstown CC 7.54  
22. Wildermuth, Evan FR-1 Eastern 7.55  
23. Ross, Rasheed FR-1 Neumann 7.57  
24. Wharton, Kory FR-1 CC of Philadelphia 7.58  
25. Sainvil, Frantzy SO-2 Eastern 7.59  
26. Queen, Khalil FR-1 Neumann 7.62  
27. Laskowski, Chris SO-2 Gwynedd-Mercy 7.63  
28. Tulibacki, Adam FR-1 Hunter 7.64  
29. Crusinberry, Benjamin SR-4 Hunter 7.67  
30. Johnson, Kavon FR-1 Albright 7.67  
31. Cole, Sean SR-4 Gwynedd-Mercy 7.68  
32. Ogunsami, Chris   GSTC New Balance 7.70  
33. Hernandez, Rudolph SO-2 Haverford 7.71  
34. Mullen, John FR-1 Stevens Institute 7.72  
35. Grinnage, Ahmad FR-1 Eastern 7.73  
36. DiOrio, Michael   PSU-Brandywine 7.74  
37. Toure, Ahmed FR-1 Holy Family 7.77  
38. Worthington, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 7.78  
39. Mollin, Sam FR-1 Johns Hopkins 7.80  
40. Smith, Dyujay FR-1 Hagerstown CC 7.80  
41. Huang, Oscar JR-3 Haverford 7.83  
42. Butler, Morjess SO-2 Holy Family 7.84  
43. Onaga, Obinna FR-1 Hunter 7.87  
44. Harte, James FR-1 Gwynedd-Mercy 7.88  
45. Powlowicz, Michael FR-1 Holy Family 7.91  
46. Harris, James SO-2 Widener 7.94  
46. Shukla, Rohan JR-3 Haverford 7.94  
48. Yeboah-Sarpong, Adeodatus SO-2 CCNY 8.00  
49. Green, James FR-1 Widener 8.05  
50. Jackson, Xavier FR-1 Albright 8.06  
51. Kish, Richard FR-1 CCNY 8.07  
52. Keener, Joshua SR-4 Albright 8.08  
53. O'Neil, Ross   Unattached 8.10  
54. Peduruhewage, Mirage SO-2 Hunter 8.12  
55. Ofori, Jefferson FR-1 Neumann 8.13  
56. Matchett, Lance FR-1 Rutgers-Camden 8.15  
57. Pascal, Gabriel FR-1 Haverford 8.22  
58. Spence, Arnold   Unattached 8.24  
59. Telleria, Justin SO-2 Haverford 8.26  
60. Ward, Aidan FR-1 Rutgers-Camden 8.29  
61. Grourke, Riley FR-1 Ursinus 8.41  
62. Ciarlone, Randolph FR-1 Immaculata 8.47  
63. Acolatse, Joachim   Unattached 9.52  
  Ojo, Stephen JR-3 CCNY DQ  
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cook, Stedman   Unattached 7.21  
2. Queen, Khalil FR-1 Neumann 7.62  
3. Laskowski, Chris SO-2 Gwynedd-Mercy 7.63  
4. Mollin, Sam FR-1 Johns Hopkins 7.80  
5. O'Neil, Ross   Unattached 8.10  
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wildermuth, Evan FR-1 Eastern 7.55  
2. Keener, Joshua SR-4 Albright 8.08  
3. Spence, Arnold   Unattached 8.24  
  Ojo, Stephen JR-3 CCNY DQ  
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dobbins, Cameron JR-3 Rutgers-Camden 7.14
2. Brown, Taufiq   PSU-Brandywine 7.36  
3. Floyd-Bennet, Raevon JR-3 Chestnut Hill 7.37  
4. Powlowicz, Michael FR-1 Holy Family 7.91  
5. Yeboah-Sarpong, Adeodatus SO-2 CCNY 8.00  
60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Marshall, Edward   Unattached 7.11  
2. Casseus, Jamie FR-1 Ursinus 7.52  
3. Zsiga, Joseph FR-1 Hagerstown CC 7.54  
4. Harte, James FR-1 Gwynedd-Mercy 7.88  
5. Ofori, Jefferson FR-1 Neumann 8.13  
60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kainer, Alex JR-3 Stevens Institute 7.16  
2. Hayes, RahSaan SO-2 Chestnut Hill 7.53  
3. Johnson, Kavon FR-1 Albright 7.67  
4. Smith, Dyujay FR-1 Hagerstown CC 7.80  
5. Peduruhewage, Mirage SO-2 Hunter 8.12  
60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Loth, Andrew SO-2 Stevens Institute 7.34  
2. Ross, Rasheed FR-1 Neumann 7.57  
3. Worthington, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 7.78  
4. Harris, James SO-2 Widener 7.94  
5. Telleria, Justin SO-2 Haverford 8.26  
60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cuevas, Onasi JR-3 Holy Family 7.41  
2. Hernandez, Rudolph SO-2 Haverford 7.71  
3. Grinnage, Ahmad FR-1 Eastern 7.73  
4. Onaga, Obinna FR-1 Hunter 7.87  
5. Pascal, Gabriel FR-1 Haverford 8.22  
60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mollick, Alexander JR-3 Johns Hopkins 7.33  
2. Rigsbee, Bretton FR-1 Holy Family 7.42  
3. Sainvil, Frantzy SO-2 Eastern 7.59  
4. Cole, Sean SR-4 Gwynedd-Mercy 7.68  
5. Grourke, Riley FR-1 Ursinus 8.41  
60 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cook, Donoven FR-1 CC of Philadelphia 7.33  
2. Lin, Timothy JR-3 CCNY 7.49  
3. Ogunsami, Chris   GSTC New Balance 7.70  
4. Huang, Oscar JR-3 Haverford 7.83  
5. Ward, Aidan FR-1 Rutgers-Camden 8.29  
60 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Inniss, Tayib SO-2 Chestnut Hill 7.34  
2. Wharton, Kory FR-1 CC of Philadelphia 7.58  
3. Mullen, John FR-1 Stevens Institute 7.72  
4. DiOrio, Michael   PSU-Brandywine 7.74  
5. Ciarlone, Randolph FR-1 Immaculata 8.47  
60 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Imery, Ian FR-1 Johns Hopkins 7.41  
2. Giordano, Vincent FR-1 St. Joseph's (Pa.) 7.48  
3. Shukla, Rohan JR-3 Haverford 7.94  
4. Matchett, Lance FR-1 Rutgers-Camden 8.15  
5. Acolatse, Joachim   Unattached 9.52  
60 Meters Preliminaries Heat 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kainer, Evan JR-3 Stevens Institute 7.24  
2. Tulibacki, Adam FR-1 Hunter 7.64  
3. Green, James FR-1 Widener 8.05  
4. Jackson, Xavier FR-1 Albright 8.06  
5. Kish, Richard FR-1 CCNY 8.07  
60 Meters Preliminaries Heat 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Belgaumi, Adil SO-2 Swarthmore 7.49  
2. Penson, Sef FR-1 Chestnut Hill 7.49  
3. Crusinberry, Benjamin SR-4 Hunter 7.67  
4. Toure, Ahmed FR-1 Holy Family 7.77  
5. Butler, Morjess SO-2 Holy Family 7.84  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Dobbins, Cameron JR-3 Rutgers-Camden 22.42 -
2. Cook, Stedman   Unattached 22.43   -
3. Cuevas, Onasi JR-3 Holy Family 23.12   -
4. DiMaria, Nick SO-2 Stevens Institute 23.18   -
5. Kainer, Evan JR-3 Stevens Institute 23.38   -
6. Ryan, Jake SO-2 Delaware Valley 23.46   -
7. Shaffer, Nick SO-2 Gwynedd-Mercy 23.70   -
8. Yhap, Codi SO-2 Ursinus 23.76   -
9. Belgaumi, Adil SO-2 Swarthmore 23.85   -
10. Ross, Rasheed FR-1 Neumann 23.86   -
11. Grinnage, Ahmad FR-1 Eastern 23.93   -
12. Tulibacki, Adam FR-1 Hunter 24.03   -
13. Laadem, Raouf SO-2 Stevens Institute 24.14   -
14. Su, Matthew SO-2 Johns Hopkins 24.14   -
15. Queen, Khalil FR-1 Neumann 24.16   -
16. Ojo, Stephen JR-3 CCNY 24.16   -
17. Mazlin, Sean SO-2 Widener 24.34   -
18. Koppenheffer, Ryan   Unattached 24.45   -
19. Zsiga, Joseph FR-1 Hagerstown CC 24.50   -
20. Brown, Taufiq   PSU-Brandywine 24.58   -
21. Casseus, Jamie FR-1 Ursinus 24.63   -
22. Mollin, Sam FR-1 Johns Hopkins 24.66   -
23. Williams, Matthew FR-1 Chestnut Hill 24.71   -
24. Cole, Sean SR-4 Gwynedd-Mercy 24.84   -
25. Ogunsami, Chris   GSTC New Balance 24.84   -
26. Angle, Hunter SO-2 Chestnut Hill 24.93   -
27. Grant, Nathaniel SO-2 Albright 24.97   -
28. Lin, Timothy JR-3 CCNY 25.02   -
29. Gritzer, Robert SO-2 Eastern 25.06   -
30. Smith, Dyujay FR-1 Hagerstown CC 25.11   -
31. Onaga, Obinna FR-1 Hunter 25.21   -
32. Mullen, John FR-1 Stevens Institute 25.45   -
33. Harris, James SO-2 Widener 25.63   -
34. Powlowicz, Michael FR-1 Holy Family 25.75   -
35. Spurrell, Christopher FR-1 Hunter 25.79   -
36. Worthington, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 25.90   -
37. Jackson, Xavier FR-1 Albright 25.96   -
38. Telleria, Justin SO-2 Haverford 26.13   -
39. Robinson Jr., Reggie SO-2 Chestnut Hill 26.15   -
40. Ofori, Jefferson FR-1 Neumann 26.24   -
41. DiOrio, Michael   PSU-Brandywine 26.30   -
42. Pascal, Gabriel FR-1 Haverford 26.36   -
43. Iarkowskio, Luke FR-1 Immaculata 26.46   -
44. Ross, Quentin SO-2 Albright 26.51   -
45. Yeboah-Sarpong, Adeodatus SO-2 CCNY 26.70   -
46. Peduruhewage, Mirage SO-2 Hunter 26.77   -
47. Miles, Kristopher FR-1 Hagerstown CC 27.08   -
48. Matchett, Lance FR-1 Rutgers-Camden 27.74   -
49. Ciarlone, Randolph FR-1 Immaculata 28.02   -
50. Cotto, Richard SO-2 Chestnut Hill 29.03   -
51. Boothman, Brenden SR-4 Immaculata 29.83   -
52. Zapata, Omar SR-4 CCNY 30.08   -
53. Callahan, Conor SO-2 Pratt Institute 31.58   -
  Wilson, Malik JR-3 Widener FS   -
  Cabral, Dylan SO-2 Pratt Institute DQ   -
200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dobbins, Cameron JR-3 Rutgers-Camden 22.42
2. Cook, Stedman   Unattached 22.43  
3. Cuevas, Onasi JR-3 Holy Family 23.12  
4. DiMaria, Nick SO-2 Stevens Institute 23.18  
5. Kainer, Evan JR-3 Stevens Institute 23.38  
6. Shaffer, Nick SO-2 Gwynedd-Mercy 23.70  
200 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ryan, Jake SO-2 Delaware Valley 23.46  
2. Belgaumi, Adil SO-2 Swarthmore 23.85  
3. Grinnage, Ahmad FR-1 Eastern 23.93  
4. Su, Matthew SO-2 Johns Hopkins 24.14  
5. Ojo, Stephen JR-3 CCNY 24.16  
200 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Yhap, Codi SO-2 Ursinus 23.76  
2. Ross, Rasheed FR-1 Neumann 23.86  
3. Tulibacki, Adam FR-1 Hunter 24.03  
4. Laadem, Raouf SO-2 Stevens Institute 24.14  
5. Koppenheffer, Ryan   Unattached 24.45  
200 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mazlin, Sean SO-2 Widener 24.34  
2. Zsiga, Joseph FR-1 Hagerstown CC 24.50  
3. Casseus, Jamie FR-1 Ursinus 24.63  
4. Grant, Nathaniel SO-2 Albright 24.97  
5. Lin, Timothy JR-3 CCNY 25.02  
  Wilson, Malik JR-3 Widener FS  
200 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Queen, Khalil FR-1 Neumann 24.16  
2. Mollin, Sam FR-1 Johns Hopkins 24.66  
3. Williams, Matthew FR-1 Chestnut Hill 24.71  
4. Ogunsami, Chris   GSTC New Balance 24.84  
5. Gritzer, Robert SO-2 Eastern 25.06  
6. Worthington, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 25.90  
200 Meters Finals Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brown, Taufiq   PSU-Brandywine 24.58  
2. Cole, Sean SR-4 Gwynedd-Mercy 24.84  
3. Angle, Hunter SO-2 Chestnut Hill 24.93  
4. Smith, Dyujay FR-1 Hagerstown CC 25.11  
5. Spurrell, Christopher FR-1 Hunter 25.79  
6. Robinson Jr., Reggie SO-2 Chestnut Hill 26.15  
200 Meters Finals Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mullen, John FR-1 Stevens Institute 25.45  
2. Harris, James SO-2 Widener 25.63  
3. Jackson, Xavier FR-1 Albright 25.96  
4. Telleria, Justin SO-2 Haverford 26.13  
5. Iarkowskio, Luke FR-1 Immaculata 26.46  
6. Yeboah-Sarpong, Adeodatus SO-2 CCNY 26.70  
200 Meters Finals Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ofori, Jefferson FR-1 Neumann 26.24  
2. DiOrio, Michael   PSU-Brandywine 26.30  
3. Pascal, Gabriel FR-1 Haverford 26.36  
4. Cotto, Richard SO-2 Chestnut Hill 29.03  
200 Meters Finals Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Onaga, Obinna FR-1 Hunter 25.21  
2. Ross, Quentin SO-2 Albright 26.51  
3. Miles, Kristopher FR-1 Hagerstown CC 27.08  
4. Ciarlone, Randolph FR-1 Immaculata 28.02  
5. Boothman, Brenden SR-4 Immaculata 29.83  
6. Zapata, Omar SR-4 CCNY 30.08  
200 Meters Finals Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Powlowicz, Michael FR-1 Holy Family 25.75  
2. Peduruhewage, Mirage SO-2 Hunter 26.77  
3. Matchett, Lance FR-1 Rutgers-Camden 27.74  
4. Callahan, Conor SO-2 Pratt Institute 31.58  
  Cabral, Dylan SO-2 Pratt Institute DQ  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Shaffer, Nick SO-2 Gwynedd-Mercy 51.50 -
2. Marrow, Rashid JR-3 Gwynedd-Mercy 51.93 -
3. Gantt, Brennan FR-1 Holy Family 51.95   -
4. Ferguson, Rafael JR-3 Johns Hopkins 52.09   -
5. Marshall, Edward   Unattached 52.28   -
6. Laadem, Raouf SO-2 Stevens Institute 52.31   -
7. Beckford, Jahaad FR-1 Rutgers-Camden 52.43   -
8. Stovall, Sean JR-3 Widener 52.49   -
9. Selvaggi, Tom JR-3 Stevens Institute 52.70   -
10. Armand, Jack SO-2 Johns Hopkins 52.72   -
11. Dorsey lll, George FR-1 Holy Family 53.23   -
12. Johnson, David FR-1 Widener 53.25   -
13. Tulibacki, Adam FR-1 Hunter 53.30   -
14. Belkin, Daniel JR-3 Swarthmore 53.49   -
15. Batykefer, Rusty SO-2 Eastern 54.03   -
16. Rich, Ilan SR-4 Johns Hopkins 54.20   -
17. Perkins, Jordan FR-1 Rutgers-Camden 54.47   -
18. Smith, Dyujay FR-1 Hagerstown CC 54.47   -
19. LaMastra, Danny FR-1 Stevens Institute 54.69   -
20. Bindra, Amar FR-1 Stevens Institute 54.70   -
21. DuChemin, Kenny FR-1 Stevens Institute 54.77   -
22. Garba, Saadiq JR-3 Swarthmore 54.79   -
23. McKeith, James SO-2 Chestnut Hill 54.80   -
24. Wilburn, Cameron FR-1 Holy Family 54.99   -
25. Drumgoole, Liam SO-2 Immaculata 55.03   -
26. Gritzer, Robert SO-2 Eastern 55.04   -
27. Nichols, Pares JR-3 Neumann 55.17   -
28. Mitchell, Jequan SR-4 Ursinus 55.18   -
29. Kelly, Mitchell SR-4 Ursinus 55.21   -
30. Raab, Judah FR-1 Swarthmore 55.21   -
31. Capistrano, Josh   GSTC New Balance 55.37   -
32. Imery, Ian FR-1 Johns Hopkins 55.60   -
33. Mollick, Alexander JR-3 Johns Hopkins 55.86   -
34. Mazlin, Sean SO-2 Widener 55.92   -
35. Crusinberry, Benjamin SR-4 Hunter 56.01   -
36. Battle, Stephen JR-3 Neumann 56.17   -
37. Johnson, Kavon FR-1 Albright 56.19   -
38. Alimena, Eric JR-3 Johns Hopkins 56.34   -
39. Lattuga, Dylan FR-1 Widener 56.95   -
40. Kish, Richard FR-1 CCNY 56.98   -
41. Zsiga, Joseph FR-1 Hagerstown CC 57.10   -
42. Forlano, Dean JR-3 Immaculata 57.72   -
43. Angle, Hunter SO-2 Chestnut Hill 57.88   -
44. Norwood, Jackie JR-3 Neumann 58.78   -
45. Spurrell, Christopher FR-1 Hunter 59.20   -
46. Weiser, Dylan SO-2 Albright 59.62   -
47. Ward, Aidan FR-1 Rutgers-Camden 1:00.01   -
48. Thomas, Jon SR-4 Eastern 1:00.18   -
49. O'Connell, David   Unattached 1:01.42   -
50. Alvarez, Daniel SO-2 CCNY 1:02.63   -
51. Ortiz, William   PSU-Brandywine 1:03.67   -
52. Cassano, Chris JR-3 Delaware Valley 1:05.37   -
  Boothman, Brenden SR-4 Immaculata DQ   -
400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Shaffer, Nick SO-2 Gwynedd-Mercy 51.50
2. Marrow, Rashid JR-3 Gwynedd-Mercy 51.93
3. Gantt, Brennan FR-1 Holy Family 51.95  
4. Selvaggi, Tom JR-3 Stevens Institute 52.70  
5. Dorsey lll, George FR-1 Holy Family 53.23  
400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Marshall, Edward   Unattached 52.28  
2. Beckford, Jahaad FR-1 Rutgers-Camden 52.43  
3. Stovall, Sean JR-3 Widener 52.49  
4. Johnson, David FR-1 Widener 53.25  
5. Belkin, Daniel JR-3 Swarthmore 53.49  
400 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ferguson, Rafael JR-3 Johns Hopkins 52.09  
2. Laadem, Raouf SO-2 Stevens Institute 52.31  
3. Armand, Jack SO-2 Johns Hopkins 52.72  
4. Batykefer, Rusty SO-2 Eastern 54.03  
5. Wilburn, Cameron FR-1 Holy Family 54.99  
6. Mitchell, Jequan SR-4 Ursinus 55.18  
400 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. LaMastra, Danny FR-1 Stevens Institute 54.69  
2. McKeith, James SO-2 Chestnut Hill 54.80  
3. Gritzer, Robert SO-2 Eastern 55.04  
4. Kelly, Mitchell SR-4 Ursinus 55.21  
5. Capistrano, Josh   GSTC New Balance 55.37  
6. Mollick, Alexander JR-3 Johns Hopkins 55.86  
400 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tulibacki, Adam FR-1 Hunter 53.30  
2. Rich, Ilan SR-4 Johns Hopkins 54.20  
3. Garba, Saadiq JR-3 Swarthmore 54.79  
4. Imery, Ian FR-1 Johns Hopkins 55.60  
5. Lattuga, Dylan FR-1 Widener 56.95  
400 Meters Finals Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smith, Dyujay FR-1 Hagerstown CC 54.47  
2. Nichols, Pares JR-3 Neumann 55.17  
3. Crusinberry, Benjamin SR-4 Hunter 56.01  
4. Johnson, Kavon FR-1 Albright 56.19  
5. Alimena, Eric JR-3 Johns Hopkins 56.34  
400 Meters Finals Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Perkins, Jordan FR-1 Rutgers-Camden 54.47  
2. Bindra, Amar FR-1 Stevens Institute 54.70  
3. DuChemin, Kenny FR-1 Stevens Institute 54.77  
4. Mazlin, Sean SO-2 Widener 55.92  
5. Angle, Hunter SO-2 Chestnut Hill 57.88  
6. Ortiz, William   PSU-Brandywine 1:03.67  
400 Meters Finals Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Drumgoole, Liam SO-2 Immaculata 55.03  
2. Raab, Judah FR-1 Swarthmore 55.21  
3. Zsiga, Joseph FR-1 Hagerstown CC 57.10  
4. Forlano, Dean JR-3 Immaculata 57.72  
5. Thomas, Jon SR-4 Eastern 1:00.18  
400 Meters Finals Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Weiser, Dylan SO-2 Albright 59.62  
2. Ward, Aidan FR-1 Rutgers-Camden 1:00.01  
3. O'Connell, David   Unattached 1:01.42  
4. Alvarez, Daniel SO-2 CCNY 1:02.63  
5. Cassano, Chris JR-3 Delaware Valley 1:05.37  
  Boothman, Brenden SR-4 Immaculata DQ  
400 Meters Finals Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Battle, Stephen JR-3 Neumann 56.17  
2. Kish, Richard FR-1 CCNY 56.98  
3. Norwood, Jackie JR-3 Neumann 58.78  
4. Spurrell, Christopher FR-1 Hunter 59.20  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Augustin , Taurai SR-4 Holy Family 1:55.10   -
2. Zickgraf, Nick SR-4 Stevens Institute 1:55.10 -
3. Fielder , Brandon SR-4 Johns Hopkins 1:58.76 -
4. Condotti, Alex JR-3 Johns Hopkins 2:00.01 -
5. Angelina, Joey SO-2 St. Joseph's (Pa.) 2:00.25   -
6. Wolfinger, Brett SO-2 Johns Hopkins 2:01.21   -
7. Hendry, Christopher   Penn Running Club Track 2:02.45   -
8. Cassamajor, Drayk FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:02.51   -
9. Dembinski, Robert JR-3 Johns Hopkins 2:04.08   -
10. Maine, Vinny FR-1 Rutgers-Camden 2:04.47   -
11. Lawrence, James FR-1 Stevens Institute 2:04.63   -
12. DiCello, Jacob SO-2 Chestnut Hill 2:04.73   -
13. Chazin, Josh   Penn Running Club Track 2:04.77   -
14. Kenny, Frank SO-2 Swarthmore 2:05.25   -
15. Vanterpool II, Ediegeo SR-4 Chestnut Hill 2:05.99   -
16. Schaefer, Nathan SR-4 Stevens Institute 2:06.43   -
17. McDermott, Kyle JR-3 Stevens Institute 2:06.79   -
18. Qadri, Muhammed FR-1 CCNY 2:06.95 -
19. Kramer, Doug FR-1 Eastern 2:07.30   -
20. Haase, John SO-2 Ursinus 2:07.96   -
21. Pollara, Scott JR-3 Haverford 2:08.08   -
22. Crouch, Elijah JR-3 Rutgers-Camden 2:08.28   -
23. Ditkovsky, Sam SO-2 Haverford 2:10.17   -
24. DeLia, John FR-1 Ursinus 2:11.53   -
25. Frushour, Matt FR-1 Hagerstown CC 2:12.52   -
26. Steele, Ian FR-1 Ursinus 2:13.13   -
27. Colgan, William JR-3 Swarthmore 2:13.81   -
28. Burnside, Jhaunell SO-2 Eastern 2:14.57   -
29. Little, Aaron FR-1 Hagerstown CC 2:15.20   -
30. Klausner, Josef SO-2 Ursinus 2:15.45   -
31. Gyamfi, Agustus SO-2 Rutgers-Camden 2:15.48   -
32. Power, Patrick   Villanova Club Running 2:15.54   -
33. James, Shakaal   GSTC New Balance 2:16.18   -
34. Harris, Kyle FR-1 Hunter 2:18.11   -
35. Espinoza, Joseph JR-3 CCNY 2:19.43   -
36. Duddy, Joseph FR-1 Immaculata 2:19.79   -
37. Kearney, Griffin FR-1 Hunter 2:19.99   -
38. Nitti, Patrick FR-1 Hunter 2:21.21   -
39. O'Connell, David   Unattached 2:21.95   -
40. Nguyen, Tim SO-2 Eastern 2:22.11   -
41. Zengel, Dominic SO-2 Immaculata 2:23.07   -
42. Jang, Kevin   GSTC New Balance 2:24.95   -
43. Naviloff, Kevin SO-2 Delaware Valley 2:27.23   -
44. Giurlando, Adam JR-3 Albright 2:36.73   -
45. Ortiz, William   PSU-Brandywine 2:40.52   -
46. Bernier, Chase SO-2 Immaculata 2:40.72   -
47. Patterson, John   Unattached 2:46.75   -
48. Anzideo, Matt FR-1 Immaculata 3:06.84   -
  Kelly, Andre SO-2 Ursinus DQ   -
800 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Augustin , Taurai SR-4 Holy Family 1:55.10  
2. Zickgraf, Nick SR-4 Stevens Institute 1:55.10
3. Fielder , Brandon SR-4 Johns Hopkins 1:58.76
4. Condotti, Alex JR-3 Johns Hopkins 2:00.01
5. Angelina, Joey SO-2 St. Joseph's (Pa.) 2:00.25  
6. Wolfinger, Brett SO-2 Johns Hopkins 2:01.21  
7. Dembinski, Robert JR-3 Johns Hopkins 2:04.08  
8. Schaefer, Nathan SR-4 Stevens Institute 2:06.43  
9. Kramer, Doug FR-1 Eastern 2:07.30  
10. Haase, John SO-2 Ursinus 2:07.96  
11. Burnside, Jhaunell SO-2 Eastern 2:14.57  
  Kelly, Andre SO-2 Ursinus DQ  
800 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hendry, Christopher   Penn Running Club Track 2:02.45  
2. Cassamajor, Drayk FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:02.51  
3. Maine, Vinny FR-1 Rutgers-Camden 2:04.47  
4. Lawrence, James FR-1 Stevens Institute 2:04.63  
5. DiCello, Jacob SO-2 Chestnut Hill 2:04.73  
6. Chazin, Josh   Penn Running Club Track 2:04.77  
7. Kenny, Frank SO-2 Swarthmore 2:05.25  
8. McDermott, Kyle JR-3 Stevens Institute 2:06.79  
9. Pollara, Scott JR-3 Haverford 2:08.08  
10. Crouch, Elijah JR-3 Rutgers-Camden 2:08.28  
11. Steele, Ian FR-1 Ursinus 2:13.13  
800 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vanterpool II, Ediegeo SR-4 Chestnut Hill 2:05.99  
2. Qadri, Muhammed FR-1 CCNY 2:06.95
3. Ditkovsky, Sam SO-2 Haverford 2:10.17  
4. DeLia, John FR-1 Ursinus 2:11.53  
5. Frushour, Matt FR-1 Hagerstown CC 2:12.52  
6. Colgan, William JR-3 Swarthmore 2:13.81  
7. Little, Aaron FR-1 Hagerstown CC 2:15.20  
8. Klausner, Josef SO-2 Ursinus 2:15.45  
9. Gyamfi, Agustus SO-2 Rutgers-Camden 2:15.48  
10. James, Shakaal   GSTC New Balance 2:16.18  
11. Espinoza, Joseph JR-3 CCNY 2:19.43  
12. Nguyen, Tim SO-2 Eastern 2:22.11  
800 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Power, Patrick   Villanova Club Running 2:15.54  
2. Harris, Kyle FR-1 Hunter 2:18.11  
3. Duddy, Joseph FR-1 Immaculata 2:19.79  
4. Kearney, Griffin FR-1 Hunter 2:19.99  
5. Nitti, Patrick FR-1 Hunter 2:21.21  
6. O'Connell, David   Unattached 2:21.95  
7. Zengel, Dominic SO-2 Immaculata 2:23.07  
8. Jang, Kevin   GSTC New Balance 2:24.95  
9. Naviloff, Kevin SO-2 Delaware Valley 2:27.23  
10. Giurlando, Adam JR-3 Albright 2:36.73  
11. Ortiz, William   PSU-Brandywine 2:40.52  
12. Bernier, Chase SO-2 Immaculata 2:40.72  
13. Patterson, John   Unattached 2:46.75  
14. Anzideo, Matt FR-1 Immaculata 3:06.84  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Fielder , Brandon SR-4 Johns Hopkins 4:22.75 -
2. McGrath, Colin   Penn Running Club Track 4:23.36   -
3. John, Michael SR-4 Stevens Institute 4:24.07   -
4. Hendry, Christopher   Penn Running Club Track 4:24.81   -
5. Roberts, Christian SO-2 St. Joseph's (Pa.) 4:25.48   -
6. Potters , Leo SR-4 Johns Hopkins 4:26.14 -
7. Chazin, Josh   Penn Running Club Track 4:26.81   -
8. Takata, Colton SR-4 Johns Hopkins 4:27.37 -
9. Gunther, PJ FR-1 Stevens Institute 4:28.33   -
10. McDaid, James SO-2 Ursinus 4:29.23   -
11. Hellmig, Tyler SR-4 Widener 4:31.53   -
12. James, Sean FR-1 Stevens Institute 4:31.66   -
13. Condotti, Alex JR-3 Johns Hopkins 4:31.88   -
14. Taylor, Giacomo JR-3 Johns Hopkins 4:34.63   -
15. Hughes, Billy   Villanova Club Running 4:35.04   -
16. Mink, Dan FR-1 St. Joseph's (Pa.) 4:35.29   -
17. Murray, PJ SO-2 Johns Hopkins 4:37.02   -
18. Piekos, Nathaniel SO-2 Widener 4:38.98   -
19. Howe, Will FR-1 Johns Hopkins 4:39.26   -
20. Morris, Aaron SO-2 Chestnut Hill 4:39.81   -
21. Galbreath, Jack   Villanova Club Running 4:42.81   -
22. Morris, Harrison SO-2 St. Joseph's (Pa.) 4:42.94   -
23. Willis, Mark   Villanova Club Running 4:43.85   -
24. Pitt, Garrett FR-1 Johns Hopkins 4:43.92   -
25. Mick, Grayson FR-1 Swarthmore 4:49.04   -
26. Hart, Jacob JR-3 Delaware Valley 4:49.54   -
27. Berardi, Kyle FR-1 Ursinus 4:50.11   -
28. Kipp, Chris FR-1 Stevens Institute 4:51.56   -
29. Padilla Jr., Merlin SO-2 CCNY 4:53.95   -
30. Modi, Shail FR-1 Swarthmore 4:54.38   -
31. Meyer, Jacob SO-2 Johns Hopkins 4:54.49   -
32. Falzone, Brendan FR-1 St. Joseph's (Pa.) 4:55.22   -
33. Derringer, Garrett   GSTC New Balance 4:56.56   -
34. Power, Patrick   Villanova Club Running 4:58.54   -
35. Hillegas, Will SO-2 Haverford 4:59.42   -
36. Little, Aaron FR-1 Hagerstown CC 4:59.71   -
37. Krall, Max   Penn Running Club Track 5:00.06   -
38. Nguyen, Tim SO-2 Eastern 5:01.42   -
39. Melendez, Oscar FR-1 Haverford 5:03.37   -
40. Frushour, Matt FR-1 Hagerstown CC 5:06.01   -
41. Attayde, Keith FR-1 Albright 5:06.81   -
42. McGregor, Frank FR-1 Chestnut Hill 5:06.85   -
43. James, Shakaal   GSTC New Balance 5:07.95   -
44. Nitti, Patrick FR-1 Hunter 5:08.53   -
45. Calderon, Adrian JR-3 Chestnut Hill 5:12.70   -
46. Campolungo, Richard SR-4 Rutgers-Camden 5:15.09   -
47. Jang, Kevin   GSTC New Balance 5:16.35   -
48. Dutt, Jason FR-1 Chestnut Hill 5:17.57   -
49. Ward, Sean FR-1 Rutgers-Camden 5:22.53   -
50. Hawk, Nathan JR-3 Neumann 5:25.10   -
51. Cabral, Dylan SO-2 Pratt Institute 5:33.45   -
52. Hange, Shaun FR-1 Albright 5:41.45   -
53. Giurlando, Adam JR-3 Albright 5:46.64   -
54. Bernier, Chase SO-2 Immaculata 6:02.81   -
55. Pleva, Josh SR-4 Pratt Institute 6:21.32   -
56. Callahan, Conor SO-2 Pratt Institute 6:31.94   -
57. Anzideo, Matt FR-1 Immaculata 6:44.20   -
Mile Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fielder , Brandon SR-4 Johns Hopkins 4:22.75
2. McGrath, Colin   Penn Running Club Track 4:23.36  
3. John, Michael SR-4 Stevens Institute 4:24.07  
4. Hendry, Christopher   Penn Running Club Track 4:24.81  
5. Roberts, Christian SO-2 St. Joseph's (Pa.) 4:25.48  
6. Potters , Leo SR-4 Johns Hopkins 4:26.14
7. Chazin, Josh   Penn Running Club Track 4:26.81  
8. Takata, Colton SR-4 Johns Hopkins 4:27.37
9. Gunther, PJ FR-1 Stevens Institute 4:28.33  
10. McDaid, James SO-2 Ursinus 4:29.23  
11. Condotti, Alex JR-3 Johns Hopkins 4:31.88  
12. Taylor, Giacomo JR-3 Johns Hopkins 4:34.63  
13. Murray, PJ SO-2 Johns Hopkins 4:37.02  
14. Pitt, Garrett FR-1 Johns Hopkins 4:43.92  
Mile Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hellmig, Tyler SR-4 Widener 4:31.53  
2. James, Sean FR-1 Stevens Institute 4:31.66  
3. Hughes, Billy   Villanova Club Running 4:35.04  
4. Mink, Dan FR-1 St. Joseph's (Pa.) 4:35.29  
5. Piekos, Nathaniel SO-2 Widener 4:38.98  
6. Howe, Will FR-1 Johns Hopkins 4:39.26  
7. Morris, Aaron SO-2 Chestnut Hill 4:39.81  
8. Morris, Harrison SO-2 St. Joseph's (Pa.) 4:42.94  
9. Hart, Jacob JR-3 Delaware Valley 4:49.54  
10. Berardi, Kyle FR-1 Ursinus 4:50.11  
11. Derringer, Garrett   GSTC New Balance 4:56.56  
12. Little, Aaron FR-1 Hagerstown CC 4:59.71  
13. Krall, Max   Penn Running Club Track 5:00.06  
14. McGregor, Frank FR-1 Chestnut Hill 5:06.85  
Mile Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Galbreath, Jack   Villanova Club Running 4:42.81  
2. Willis, Mark   Villanova Club Running 4:43.85  
3. Mick, Grayson FR-1 Swarthmore 4:49.04  
4. Kipp, Chris FR-1 Stevens Institute 4:51.56  
5. Padilla Jr., Merlin SO-2 CCNY 4:53.95  
6. Modi, Shail FR-1 Swarthmore 4:54.38  
7. Meyer, Jacob SO-2 Johns Hopkins 4:54.49  
8. Falzone, Brendan FR-1 St. Joseph's (Pa.) 4:55.22  
9. Nguyen, Tim SO-2 Eastern 5:01.42  
10. Melendez, Oscar FR-1 Haverford 5:03.37  
11. Frushour, Matt FR-1 Hagerstown CC 5:06.01  
12. Calderon, Adrian JR-3 Chestnut Hill 5:12.70  
13. Pleva, Josh SR-4 Pratt Institute 6:21.32  
Mile Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Power, Patrick   Villanova Club Running 4:58.54  
2. Hillegas, Will SO-2 Haverford 4:59.42  
3. Attayde, Keith FR-1 Albright 5:06.81  
4. James, Shakaal   GSTC New Balance 5:07.95  
5. Nitti, Patrick FR-1 Hunter 5:08.53  
6. Campolungo, Richard SR-4 Rutgers-Camden 5:15.09  
7. Jang, Kevin   GSTC New Balance 5:16.35  
8. Dutt, Jason FR-1 Chestnut Hill 5:17.57  
9. Ward, Sean FR-1 Rutgers-Camden 5:22.53  
10. Hawk, Nathan JR-3 Neumann 5:25.10  
11. Cabral, Dylan SO-2 Pratt Institute 5:33.45  
12. Hange, Shaun FR-1 Albright 5:41.45  
13. Giurlando, Adam JR-3 Albright 5:46.64  
14. Bernier, Chase SO-2 Immaculata 6:02.81  
15. Callahan, Conor SO-2 Pratt Institute 6:31.94  
16. Anzideo, Matt FR-1 Immaculata 6:44.20  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Wall, Liam JR-3 Johns Hopkins 8:50.53 -
2. Delahanty, Connor FR-1 Johns Hopkins 8:56.08 -
3. Dye, Patrick FR-1 Johns Hopkins 9:03.29   -
4. Amaral, Antonio SO-2 St. Joseph's (Pa.) 9:04.16   -
5. Holveck, Brandon   Delaware TC 9:05.29   -
6. Thomas, Greg SO-2 Eastern 9:07.35   -
7. Pollack, Jakob FR-1 Johns Hopkins 9:08.03   -
8. Henry, Bryton SO-2 Eastern 9:10.98   -
9. Demaree , Marshall JR-3 Johns Hopkins 9:11.49   -
10. Mullin-Garcia, Matthew JR-3 St. Joseph's (Pa.) 9:11.71   -
11. Mears, Isaac SO-2 Johns Hopkins 9:13.93   -
12. Fisher, Ziggy SO-2 Chestnut Hill 9:14.23   -
13. Joshi, Aditya SO-2 Johns Hopkins 9:18.45   -
14. Heerema, Carter SO-2 Eastern 9:25.13   -
15. Garges, John SR-4 Eastern 9:26.58   -
16. Macpherson, Jimmy FR-1 St. Joseph's (Pa.) 9:29.95   -
17. Forino, Brandon JR-3 Eastern 9:35.66   -
18. Kilheeney, Brad   GSTC New Balance 9:39.92   -
19. Mohs, Kenneth   Delaware TC 9:45.44   -
20. Nguyen, Jesse   Delaware TC 9:45.48   -
21. Deloff, Kenny FR-1 Eastern 9:46.60   -
22. Doskoch, Graham SO-2 Swarthmore 10:00.30   -
23. Kazlow , Geoffrey SR-4 Johns Hopkins 10:01.57   -
24. Cope, Jonathan JR-3 Ursinus 10:06.82   -
25. Attayde, Keith FR-1 Albright 10:35.31   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Arabagian, Greg JR-3 Stevens Institute 15:35.81   -
2. Dorsey, Kevin SR-4 St. Joseph's (Pa.) 15:49.33   -
3. Durante-Koller, Jake SR-4 St. Joseph's (Pa.) 15:49.94   -
4. Harris, Ryan FR-1 Delaware Valley 15:52.77   -
5. Braun, Jeff JR-3 Johns Hopkins 15:54.46   -
6. Trama, Zach   Unattached 15:55.85   -
7. Sisson, Adam JR-3 Stevens Institute 16:08.59   -
8. Princivalle, Sean JR-3 St. Joseph's (Pa.) 16:10.33   -
9. Garges, John SR-4 Eastern 16:11.21   -
10. Chapel, Phil SR-4 Stevens Institute 16:13.32   -
11. Parts, Vaughn SO-2 Swarthmore 16:14.88   -
12. Bender, Clayton SR-4 Eastern 16:14.98   -
13. Peters, Dylan SO-2 Stevens Institute 16:27.09   -
14. Hartop, Jamie   Ursinus Alumni 16:47.80   -
15. Mazullo, Logan SO-2 Ursinus 16:51.13   -
16. Sullivan, Thomas SR-4 CCNY 16:51.30 -
17. Mallard, Christopher   Unattached 16:54.27   -
18. Harris, Kyle FR-1 Hunter 17:01.79 -
19. Eppler, Craig   Unattached 17:04.27   -
20. Forino, Brandon JR-3 Eastern 17:07.88   -
21. McMeans, Jordan   Villanova Club Running 17:23.02   -
22. Orozco, John SO-2 Holy Family 17:25.47   -
23. Gan, Steve SO-2 Haverford 17:25.69   -
24. Leonardo, Albert JR-3 CCNY 17:28.95 -
25. Roeder, Matthew FR-1 Ursinus 17:32.23   -
26. Rivera, Armani SO-2 Gwynedd-Mercy 17:32.57   -
27. Cox, Marquis   GSTC New Balance 17:33.10   -
28. Stefanski, Joe SR-4 Widener 17:34.29   -
29. Irwin, Connor SO-2 Holy Family 17:38.77   -
30. Bassett, Liam SR-4 Haverford 17:54.99   -
31. Sibson, Zach SO-2 Eastern 17:58.43   -
32. Mazo, Dan   Unattached 17:58.67   -
33. Lukens, Thomas SR-4 Ursinus 18:31.16   -
34. Kearney, Griffin FR-1 Hunter 18:31.35   -
35. Lounsberry, Joseph FR-1 Immaculata 18:47.14   -
36. Hange, Shaun FR-1 Albright 18:49.41   -
5000 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Arabagian, Greg JR-3 Stevens Institute 15:35.81  
2. Dorsey, Kevin SR-4 St. Joseph's (Pa.) 15:49.33  
3. Durante-Koller, Jake SR-4 St. Joseph's (Pa.) 15:49.94  
4. Harris, Ryan FR-1 Delaware Valley 15:52.77  
5. Braun, Jeff JR-3 Johns Hopkins 15:54.46  
6. Trama, Zach   Unattached 15:55.85  
7. Sisson, Adam JR-3 Stevens Institute 16:08.59  
8. Princivalle, Sean JR-3 St. Joseph's (Pa.) 16:10.33  
9. Garges, John SR-4 Eastern 16:11.21  
10. Chapel, Phil SR-4 Stevens Institute 16:13.32  
11. Parts, Vaughn SO-2 Swarthmore 16:14.88  
12. Bender, Clayton SR-4 Eastern 16:14.98  
13. Peters, Dylan SO-2 Stevens Institute 16:27.09  
14. Hartop, Jamie   Ursinus Alumni 16:47.80  
15. Mazullo, Logan SO-2 Ursinus 16:51.13  
16. Mallard, Christopher   Unattached 16:54.27  
17. Forino, Brandon JR-3 Eastern 17:07.88  
18. McMeans, Jordan   Villanova Club Running 17:23.02  
19. Roeder, Matthew FR-1 Ursinus 17:32.23  
20. Irwin, Connor SO-2 Holy Family 17:38.77  
5000 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sullivan, Thomas SR-4 CCNY 16:51.30
2. Harris, Kyle FR-1 Hunter 17:01.79
3. Eppler, Craig   Unattached 17:04.27  
4. Orozco, John SO-2 Holy Family 17:25.47  
5. Gan, Steve SO-2 Haverford 17:25.69  
6. Leonardo, Albert JR-3 CCNY 17:28.95
7. Rivera, Armani SO-2 Gwynedd-Mercy 17:32.57  
8. Cox, Marquis   GSTC New Balance 17:33.10  
9. Stefanski, Joe SR-4 Widener 17:34.29  
10. Bassett, Liam SR-4 Haverford 17:54.99  
11. Sibson, Zach SO-2 Eastern 17:58.43  
12. Mazo, Dan   Unattached 17:58.67  
13. Lukens, Thomas SR-4 Ursinus 18:31.16  
14. Kearney, Griffin FR-1 Hunter 18:31.35  
15. Lounsberry, Joseph FR-1 Immaculata 18:47.14  
16. Hange, Shaun FR-1 Albright 18:49.41  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Taylor, Vernon FR-1 Albright 8.93   -
2. Su, Matthew SO-2 Johns Hopkins 9.10   -
3. Higgins, Brandon FR-1 Gwynedd-Mercy 9.18   -
4. Bess, Davon FR-1 Widener 9.18   -
5. Russo, Vincent SO-2 Stevens Institute 9.40   -
6. Burnside, Jhaunell SO-2 Eastern 9.64   -
7. Fischetti, Matt SR-4 Johns Hopkins 9.84   -
8. Ross, Rasheed FR-1 Neumann 10.10   -
  Lehn, Jonathan SO-2 Hunter DNF   -
60 Hurdles Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Taylor, Vernon FR-1 Albright 8.93  
2. Su, Matthew SO-2 Johns Hopkins 9.10  
3. Higgins, Brandon FR-1 Gwynedd-Mercy 9.18  
4. Bess, Davon FR-1 Widener 9.18  
5. Russo, Vincent SO-2 Stevens Institute 9.40  
6. Burnside, Jhaunell SO-2 Eastern 9.64  
60 Hurdles Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fischetti, Matt SR-4 Johns Hopkins 9.84  
2. Ross, Rasheed FR-1 Neumann 10.10  
  Lehn, Jonathan SO-2 Hunter DNF  
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Taylor, Vernon FR-1 Albright 9.01  
2. Bess, Davon FR-1 Widener 9.02  
3. Su, Matthew SO-2 Johns Hopkins 9.39  
4. Higgins, Brandon FR-1 Gwynedd-Mercy 9.43  
5. Russo, Vincent SO-2 Stevens Institute 9.60  
6. Burnside, Jhaunell SO-2 Eastern 9.73  
7. Fischetti, Matt SR-4 Johns Hopkins 10.12  
8. Oji, Zach JR-3 Haverford 10.29  
9. Lehn, Jonathan SO-2 Hunter 10.39  
10. Ross, Rasheed FR-1 Neumann 10.74  
11. Albrecht, Cameron SO-2 Haverford 11.44  
  Pruzinsky, Daniel FR-1 Widener DNF  
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Su, Matthew SO-2 Johns Hopkins 9.39  
2. Russo, Vincent SO-2 Stevens Institute 9.60  
3. Oji, Zach JR-3 Haverford 10.29  
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Higgins, Brandon FR-1 Gwynedd-Mercy 9.43  
2. Burnside, Jhaunell SO-2 Eastern 9.73  
3. Ross, Rasheed FR-1 Neumann 10.74  
4. Albrecht, Cameron SO-2 Haverford 11.44  
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Taylor, Vernon FR-1 Albright 9.01  
2. Bess, Davon FR-1 Widener 9.02  
3. Fischetti, Matt SR-4 Johns Hopkins 10.12  
4. Lehn, Jonathan SO-2 Hunter 10.39  
  Pruzinsky, Daniel FR-1 Widener DNF  
4 x 200 Relay Finals Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Stevens Institute (A) Loth, Kainer, Kaba, DiMaria 1:32.06
2. Gwynedd-Mercy (A) Shaffer, Marrow, Laskowski, McCoy 1:33.82
3. Holy Family (A) Rigsbee, Sackor, Toure, Cuevas 1:34.49  
4. Eastern (A) Sainvil, Dale, Wildermuth, Szenczy 1:37.26  
5. Stevens Institute (B) 1:39.48  
6. Chestnut Hill (A) Hayes, Johnson-Hacket, Inniss, Penson 1:42.66  
4 x 200 Relay Finals Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Eastern (B) Burnside, Grinnage, Dionne, Gritzer 1:39.14  
2. Chestnut Hill (B) 1:39.54  
3. Albright (A) Cabrera, Grant, Taylor, Johnson 1:40.15  
4. Haverford (A) Oji, Huang, Hernandez, Marrett-Hitch 1:40.45  
4 x 400 Relay Finals Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Rutgers-Camden (A) Beckford, Crouch, Maine, Gyamfi 3:39.05  
2. Neumann (A) Nichols, Ross, Darden, Battle 3:39.38  
3. Eastern (A) Henry, Thomas, Batykefer, Kramer 3:46.61  
4. Ursinus (B) 3:49.40  
5. CCNY (A) Espinoza, Padilla Jr., Sullivan, Qadri 3:50.06  
6. Immaculata (A) Drumgoole, Feliciano, Forlano, Zengel 3:51.03  
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Taylor, Vernon FR-1 Albright 1.85m   6' 0.75" -
  • 1.22
    P
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    O
  • 1.80
    O
  • 1.85
    XXO
  • 1.90
    XXX
2. Burton, James FR-1 Widener 1.80m   5' 10.75" -
  • 1.22
    P
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    P
  • 1.80
    O
  • 1.85
    XXX
3. Belkin, Daniel JR-3 Swarthmore 1.80m   5' 10.75" -
  • 1.22
    P
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    O
  • 1.80
    XO
  • 1.85
    XXX
4. Brower, Jack JR-3 Haverford 1.80m   5' 10.75" -
  • 1.22
    P
  • 1.65
    XO
  • 1.70
    O
  • 1.75
    XO
  • 1.80
    XO
  • 1.85
    XXX
5. Fischetti, Matt SR-4 Johns Hopkins 1.75m   5' 8.75" -
  • 1.22
    P
  • 1.65
    P
  • 1.70
    XO
  • 1.75
    XXO
  • 1.80
    XXX
6. Hejna, Benjamin JR-3 Swarthmore 1.70m   5' 7" -
  • 1.22
    P
  • 1.65
    P
  • 1.70
    O
  • 1.75
    XXX
6. Dwyer, Phillip FR-1 St. Joseph's (Pa.) 1.70m   5' 7" -
  • 1.22
    P
  • 1.65
    O
  • 1.70
    O
  • 1.85
    XXX
6. Jefferson, Brian JR-3 Stevens Institute 1.70m   5' 7" -
  • 1.22
    P
  • 1.65
    O
  • 1.70
    O
  • 1.80
    XXX
9. Sooksatan, Silvan FR-1 Haverford 1.70m   5' 7" -
  • 1.22
    P
  • 1.65
    P
  • 1.70
    XO
  • 1.75
    XXX
10. Marrett-Hitch, Keiran FR-1 Haverford 1.65m   5' 5" -
  • 1.22
    P
  • 1.65
    O
11. Glazer, Chris JR-3 Haverford 1.65m   5' 5" -
  • 1.22
    P
  • 1.65
    XXO
  • 1.70
    XXX
12. Lent, Connor SR-4 Ursinus 1.22m   4' 0" -
  • 1.22
    O
  Shukla, Rohan JR-3 Haverford NH     -
  • 1.65
    XXX
  Green, Jaylen FR-1 Holy Family NH     -
  • 1.65
    XXX
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Accardi, Andy SO-2 Stevens Institute 4.40m 14' 5.25" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    P
  • 3.50
    P
  • 3.65
    P
  • 3.80
    P
  • 3.95
    P
  • 4.10
    P
  • 4.25
    XO
  • 4.40
    XXO
  • 4.55
    XXX
2. Lawrence, Brad   Unattached 4.25m   13' 11.25" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    P
  • 3.50
    P
  • 3.65
    P
  • 3.80
    P
  • 3.95
    P
  • 4.10
    O
  • 4.25
    XO
  • 4.40
    XXX
3. Sandoli, Christopher   Unattached 4.25m   13' 11.25" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    P
  • 3.50
    P
  • 3.65
    P
  • 3.80
    P
  • 3.95
    P
  • 4.10
    P
  • 4.25
    XXO
  • 4.40
    XXX
4. Huang, Benjamin JR-3 Johns Hopkins 4.10m   13' 5.25" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    P
  • 3.50
    P
  • 3.65
    P
  • 3.80
    P
  • 3.95
    XXO
  • 4.10
    O
  • 4.25
    XXX
5. Feliciano, Xavier FR-1 Immaculata 4.10m   13' 5.25" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    P
  • 3.50
    P
  • 3.65
    P
  • 3.80
    P
  • 3.95
    O
  • 4.10
    XO
  • 4.25
    XXX
6. Flowers, Alex FR-1 Swarthmore 3.95m   12' 11.5" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    P
  • 3.50
    P
  • 3.65
    O
  • 3.80
    XO
  • 3.95
    O
  • 4.10
    XXX
7. Park, Max FR-1 Swarthmore 3.80m   12' 5.5" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    P
  • 3.50
    O
  • 3.65
    O
  • 3.80
    XO
  • 3.95
    XXX
8. Darlington, Josh SO-2 Widener 3.80m   12' 5.5" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    O
  • 3.50
    P
  • 3.65
    XXO
  • 3.80
    XXO
  • 3.95
    XXX
9. Davis, Bryce FR-1 Hagerstown CC 3.65m   11' 11.75" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    O
  • 3.35
    O
  • 3.50
    XO
  • 3.65
    O
  • 3.80
    XXX
10. Fischetti, Matt SR-4 Johns Hopkins 3.65m   11' 11.75" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    P
  • 3.50
    P
  • 3.65
    XO
  • 3.80
    XXX
10. Dionne, Ethan FR-1 Eastern 3.65m   11' 11.75" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    P
  • 3.50
    P
  • 3.65
    XO
  • 3.80
    XXX
12. Metheny, Jacob FR-1 Widener 3.65m   11' 11.75" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    P
  • 3.50
    O
  • 3.65
    XXO
  • 3.80
    XXX
13. Murphy, Cullen SO-2 Gwynedd-Mercy 3.35m   10' 11.75" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    O
  • 3.35
    XO
  • 3.50
    XXX
13. Woods, James FR-1 Stevens Institute 3.35m   10' 11.75" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    O
  • 3.35
    XO
  • 3.50
    XXX
13. Trumbauer, Wolf SR-4 Widener 3.35m   10' 11.75" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    P
  • 3.35
    XO
  • 3.50
    XXX
16. Mascaro, Jorge FR-1 Stevens Institute 3.20m   10' 6" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    P
  • 3.20
    O
  • 3.35
    XXX
17. Keener, Joshua SR-4 Albright 2.90m   9' 6.25" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    P
  • 2.75
    O
  • 2.90
    XXO
  • 3.05
    XXX
18. Patterson, John   Unattached 2.45m   8' 0.5" -
  • 1.85
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    O
  • 2.75
    XXX
  • 2.90
19. Lent, Connor SR-4 Ursinus 1.85m   6' 0.75" -
  • 1.85
    O
  • 2.45
  • 2.75
  • 2.90
  • 3.05
  • 3.20
  • 3.35
  • 3.50
19. Thatcher, Matt FR-1 Ursinus 1.85m   6' 0.75" -
  • 1.85
    O
  • 2.45
  Novacek, Joseph FR-1 Ursinus NH     -
  • 2.90
    XXX
  Dale, DaShawn FR-1 Eastern NH     -
  • 3.65
    XXX
  Normoyle, Dan   Unattached NH     -
  • 4.10
    XXX
  Miles, Kristopher FR-1 Hagerstown CC NH     -
  • 2.75
    XXX
  Van Aken, Greg JR-3 Haverford NH     -
  • 3.80
    XXX
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Su, Matthew SO-2 Johns Hopkins 6.97m 22' 10.5" -
  • 6.97m
  • 6.76m
  • PASS
  • 6.75m
  • 6.95m
  • 6.79m
2. layson, shon   Harcum 6.84m   22' 5.25" -
  • FOUL
  • 6.84m
  • 6.62m
  • 6.62m
  • 6.59m
  • FOUL
3. Ludlow, Matthew FR-1 Widener 6.62m 21' 8.75" -
  • FOUL
  • 6.62m
  • 6.54m
  • 6.52m
  • 6.50m
  • 6.57m
4. Higgins, Brandon FR-1 Gwynedd-Mercy 6.31m   20' 8.5" -
  • 6.31m
  • FOUL
  • 5.75m
  • 5.87m
  • FOUL
  • 5.80m
5. Cook, Donoven FR-1 CC of Philadelphia 6.23m   20' 5.25" -
  • 6.23m
  • FOUL
  • FOUL
  • PASS
  • PASS
  • PASS
6. Dwyer, Phillip FR-1 St. Joseph's (Pa.) 6.16m   20' 2.5" -
  • 5.65m
  • 6.07m
  • 5.91m
  • PASS
  • 6.16m
  • 5.96m
7. Wharton, Kory FR-1 CC of Philadelphia 6.13m   20' 1.5" -
  • 6.13m
  • FOUL
  • FOUL
  • 5.99m
  • 6.00m
  • 6.12m
8. Jefferson, Brian JR-3 Stevens Institute 6.03m   19' 9.5" -
  • FOUL
  • 6.03m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
9. Hejna, Benjamin JR-3 Swarthmore 6.01m   19' 8.75" -
  • 5.35m
  • 5.94m
  • 6.01m
  • 5.64m
  • 5.74m
  • FOUL
10. McCoy, Joe SO-2 Gwynedd-Mercy 6.01m   19' 8.75" -
  • 6.01m
  • 5.88m
  • 5.58m
11. Szenczy, Aron SO-2 Eastern 6.00m   19' 8.25" -
  • 5.93m
  • FOUL
  • 6.00m
12. Hillard, Wendell SR-4 Holy Family 5.91m   19' 4.75" -
  • 5.72m
  • 5.91m
  • 5.61m
13. Green, Jaylen FR-1 Holy Family 5.86m   19' 2.75" -
  • 5.82m
  • 5.33m
  • 5.86m
14. Butler, Morjess SO-2 Holy Family 5.80m   19' 0.5" -
  • 5.21m
  • 5.70m
  • 5.80m
15. Ojo, Stephen JR-3 CCNY 5.76m 18' 10.75" -
  • 5.62m
  • 5.65m
  • 5.76m
16. Belgaumi, Adil SO-2 Swarthmore 5.52m   18' 1.5" -
  • 5.52m
  • 5.17m
  • 5.20m
17. Giordano, Vincent FR-1 St. Joseph's (Pa.) 5.37m   17' 7.5" -
  • 5.10m
  • 5.37m
  • 5.22m
18. Hayes, RahSaan SO-2 Chestnut Hill 5.27m   17' 3.5" -
  • FOUL
  • 5.27m
  • 5.24m
19. Ross, Quentin SO-2 Albright 5.03m   16' 6" -
  • 5.03m
  • 4.93m
  • 4.65m
20. Grourke, Riley FR-1 Ursinus 4.93m   16' 2.25" -
  • 4.93m
  • 4.08m
  • 4.43m
21. McLaurin, Justin FR-1 Rutgers-Camden 4.66m   15' 3.5" -
  • 4.62m
  • FOUL
  • 4.66m
  Kociemba, Kevin SO-2 Albright FOUL     -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  Inniss, Tayib SO-2 Chestnut Hill FOUL     -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
Long Jump Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Higgins, Brandon FR-1 Gwynedd-Mercy 6.31m   20' 8.5"
2. Hillard, Wendell SR-4 Holy Family 5.91m   19' 4.75"
3. Green, Jaylen FR-1 Holy Family 5.86m   19' 2.75"
4. Butler, Morjess SO-2 Holy Family 5.80m   19' 0.5"
5. Ojo, Stephen JR-3 CCNY 5.76m 18' 10.75"
6. Belgaumi, Adil SO-2 Swarthmore 5.52m   18' 1.5"
7. Giordano, Vincent FR-1 St. Joseph's (Pa.) 5.37m   17' 7.5"
8. Ross, Quentin SO-2 Albright 5.03m   16' 6"
9. Grourke, Riley FR-1 Ursinus 4.93m   16' 2.25"
10. McLaurin, Justin FR-1 Rutgers-Camden 4.66m   15' 3.5"
  Kociemba, Kevin SO-2 Albright FOUL    
Long Jump Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Su, Matthew SO-2 Johns Hopkins 6.97m 22' 10.5"
2. layson, shon   Harcum 6.84m   22' 5.25"
3. Ludlow, Matthew FR-1 Widener 6.62m 21' 8.75"
4. Cook, Donoven FR-1 CC of Philadelphia 6.23m   20' 5.25"
5. Dwyer, Phillip FR-1 St. Joseph's (Pa.) 6.16m   20' 2.5"
6. Wharton, Kory FR-1 CC of Philadelphia 6.13m   20' 1.5"
7. Jefferson, Brian JR-3 Stevens Institute 6.03m   19' 9.5"
8. Hejna, Benjamin JR-3 Swarthmore 6.01m   19' 8.75"
9. McCoy, Joe SO-2 Gwynedd-Mercy 6.01m   19' 8.75"
10. Szenczy, Aron SO-2 Eastern 6.00m   19' 8.25"
11. Hayes, RahSaan SO-2 Chestnut Hill 5.27m   17' 3.5"
  Inniss, Tayib SO-2 Chestnut Hill FOUL    
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. McCoy, Joe SO-2 Gwynedd-Mercy 13.43m   44' 0.75" -
  • 13.43m
  • 12.72m
  • FOUL
  • 11.53m
  • PASS
  • PASS
2. Ludlow, Matthew FR-1 Widener 12.93m   42' 5.25" -
  • 12.93m
  • 12.21m
  • 12.93m
  • FOUL
  • 12.24m
  • 12.41m
3. Belkin, Daniel JR-3 Swarthmore 12.91m   42' 4.25" -
  • 12.50m
  • 12.67m
  • 12.70m
  • 12.91m
  • FOUL
  • 12.26m
4. Hillard, Wendell SR-4 Holy Family 12.48m   40' 11.5" -
  • 12.37m
  • 12.38m
  • 11.93m
  • 12.48m
  • 12.06m
  • 12.07m
5. Yhap, Codi SO-2 Ursinus 12.36m   40' 6.75" -
  • 11.90m
  • 11.78m
  • 12.36m
  • FOUL
  • 11.74m
  • 11.41m
6. Hejna, Benjamin JR-3 Swarthmore 12.21m   40' 0.75" -
  • FOUL
  • 12.21m
  • 11.48m
  • 11.84m
  • PASS
  • PASS
7. Jefferson, Brian JR-3 Stevens Institute 12.04m   39' 6" -
  • 11.75m
  • 11.89m
  • 12.04m
  • 11.33m
  • FOUL
  • 11.63m
8. Iarkowskio, Luke FR-1 Immaculata 12.02m   39' 5.25" -
  • FOUL
  • 12.02m
  • 11.57m
  • 11.35m
  • 11.38m
  • 11.52m
9. Timlin, Patrick JR-3 Gwynedd-Mercy 11.78m   38' 7.75" -
  • 11.78m
  • FOUL
  • PASS
10. Oji, Zach JR-3 Haverford 11.46m   37' 7.25" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 11.46m
  • FOUL
  • 11.43m
  • PASS
11. LaMastra, Danny FR-1 Stevens Institute 11.36m   37' 3.25" -
  • 11.36m
  • FOUL
  • PASS
12. McLaurin, Justin FR-1 Rutgers-Camden 11.24m   36' 10.5" -
  • 10.92m
  • 10.93m
  • 11.24m
13. Shukla, Rohan JR-3 Haverford 11.16m   36' 7.5" -
  • 11.16m
  • FOUL
  • FOUL
14. Ward, Aidan FR-1 Rutgers-Camden 9.93m   32' 7" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 9.93m
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Warning, Lucas   Unattached 18.76m   61' 6.75" -
  • 16.65m
  • 17.84m
  • 18.65m
  • 18.76m
  • 18.39m
  • FOUL
2. Hunt, Jared JR-3 Swarthmore 14.57m 47' 9.75" -
  • 14.17m
  • 14.57m
  • 14.53m
  • 14.46m
  • 13.69m
  • FOUL
3. Kustera, Andrew JR-3 Rutgers-Camden 14.13m   46' 4.25" -
  • 14.13m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
4. Littlefield, Alden FR-1 Widener 14.11m   46' 3.5" -
  • FOUL
  • 13.05m
  • FOUL
  • 14.11m
  • 13.49m
  • FOUL
5. Myers, Adam SR-4 Ursinus 14.04m   46' 0.75" -
  • 13.21m
  • 13.87m
  • 14.04m
  • 12.69m
  • 13.81m
  • 13.32m
6. McMann, Griffin FR-1 Ursinus 13.74m   45' 1" -
  • FOUL
  • 12.30m
  • 13.13m
  • 13.27m
  • 13.74m
  • 13.23m
7. Marrone, Ryan JR-3 Swarthmore 13.69m   44' 11" -
  • 13.31m
  • 13.48m
  • FOUL
  • 13.28m
  • 13.60m
  • 13.69m
8. Jansen, Andrew SR-4 Swarthmore 13.23m   43' 5" -
  • 13.23m
  • FOUL
  • FOUL
  • 13.19m
  • 12.89m
  • 13.23m
9. Krute, Nicholas SR-4 Stevens Institute 13.05m   42' 9.75" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 13.05m
  • 12.84m
  • FOUL
  • 12.56m
10. Belcher, Michael SO-2 Hagerstown CC 12.86m   42' 2.25" -
  • 12.86m
  • FOUL
  • FOUL
11. Harper, Andrew JR-3 Rutgers-Camden 12.79m   41' 11.5" -
  • 12.79m
  • FOUL
  • 12.31m
12. Wade, Tanner FR-1 Widener 12.65m   41' 6" -
  • 12.65m
  • FOUL
  • 12.02m
13. Telesco, Carlo SO-2 Ursinus 12.56m   41' 2.5" -
  • FOUL
  • 12.56m
  • FOUL
14. Foley, Harrison SR-4 CCNY 12.49m 40' 11.75" -
  • 12.49m
  • FOUL
  • 12.02m
15. Weisgerber, Alexander SO-2 Delaware Valley 12.43m   40' 9.5" -
  • 11.75m
  • 12.43m
  • 11.86m
16. McCauley, Max SO-2 Stevens Institute 12.41m   40' 8.75" -
  • 12.01m
  • 12.41m
  • 12.19m
17. Buggs, James SR-4 Delaware Valley 12.15m   39' 10.5" -
  • 12.15m
  • 11.88m
  • 11.91m
18. Kalanik, Michael SO-2 Johns Hopkins 12.11m   39' 8.75" -
  • 11.62m
  • 12.11m
  • 12.03m
19. Jacobson, Zach SR-4 Johns Hopkins 11.96m   39' 3" -
  • 11.96m
  • FOUL
  • FOUL
20. Nessenson, David SR-4 Johns Hopkins 11.87m   38' 11.5" -
  • 11.87m
  • FOUL
  • 11.59m
21. Dimock, Parker SR-4 Stevens Institute 11.49m   37' 8.5" -
  • 11.33m
  • 11.38m
  • 11.49m
22. Malone, Duncan SR-4 Chestnut Hill 11.39m   37' 4.5" -
  • 10.93m
  • 10.73m
  • 11.39m
23. Morely, Benjamin FR-1 Holy Family 11.34m   37' 2.5" -
  • 11.34m
  • FOUL
  • 11.17m
24. Legaspi, Josiah SR-4 Haverford 11.32m   37' 1.75" -
  • 10.53m
  • 11.32m
  • 11.15m
25. Burdett, Maurice FR-1 Delaware Valley 11.12m   36' 5.75" -
  • FOUL
  • 11.12m
  • 10.56m
26. McKernan, Billy FR-1 Ursinus 10.86m   35' 7.75" -
  • 10.72m
  • 10.86m
  • 10.72m
27. Lindsay, Paul SR-4 Rutgers-Camden 10.84m   35' 6.75" -
  • 10.82m
  • FOUL
  • 10.84m
28. Carroll, Jack FR-1 Widener 10.76m   35' 3.75" -
  • 10.72m
  • 10.76m
  • 10.08m
29. Naill, James SO-2 Frostburg State 10.66m   34' 11.75" -
  • FOUL
  • 10.16m
  • 10.66m
30. Tuggle, Rashard SO-2 Frostburg State 10.57m   34' 8.25" -
  • 10.57m
  • 9.78m
  • 10.33m
31. Knudson, Mike FR-1 Ursinus 10.56m   34' 7.75" -
  • 10.16m
  • 9.93m
  • 10.56m
32. Bhaskar, Hardik FR-1 Hunter 10.56m   34' 7.75" -
  • 8.51m
  • 10.02m
  • 10.56m
33. Bittenbender, Austin SO-2 Ursinus 10.46m   34' 4" -
  • FOUL
  • 10.15m
  • 10.46m
34. Psaradakis, George FR-1 Ursinus 10.25m   33' 7.5" -
  • 10.25m
  • 9.94m
  • FOUL
35. Lehn, Jonathan SO-2 Hunter 10.25m   33' 7.5" -
  • 10.25m
  • 9.64m
  • 9.30m
36. Fisher, Grant JR-3 Eastern 10.07m   33' 0.5" -
  • 10.07m
  • 9.97m
  • FOUL
37. Nicholas, Alex SO-2 Chestnut Hill 9.97m   32' 8.5" -
  • 9.28m
  • 9.65m
  • 9.97m
38. Miles, Michael SO-2 Hagerstown CC 9.93m   32' 7" -
  • FOUL
  • 9.93m
  • 9.49m
39. Sasin, Adrian FR-1 Gwynedd-Mercy 9.50m   31' 2" -
  • 9.33m
  • 9.50m
  • 9.44m
40. Madison, Caleb   PSU-Brandywine 9.49m   31' 1.75" -
  • 9.37m
  • 9.32m
  • 9.49m
41. Dunn, Damon SR-4 Gwynedd-Mercy 9.31m   30' 6.5" -
  • FOUL
  • 9.31m
  • FOUL
42. Giammarco, Andrew FR-1 Eastern 9.06m   29' 8.75" -
  • 9.06m
  • 8.46m
  • FOUL
43. Lippe, David FR-1 Ursinus 8.78m   28' 9.75" -
  • 8.01m
  • 8.78m
  • 8.53m
44. Johnson-Hacket, Kyle JR-3 Chestnut Hill 8.52m   27' 11.5" -
  • 7.96m
  • 8.31m
  • 8.52m
45. Ericsson, Daniel SR-4 Immaculata 8.34m   27' 4.5" -
  • 8.34m
  • 8.22m
  • 8.28m
46. Sainvil, Shelton FR-1 Delaware Valley 8.23m   27' 0" -
  • 8.23m
  • FOUL
  • 8.00m
47. Golson, Antoine SO-2 Haverford 8.10m   26' 7" -
  • 8.10m
  • FOUL
  • 7.69m
48. Zapata, Omar SR-4 CCNY 7.97m   26' 1.75" -
  • 5.42m
  • 7.97m
  • 7.75m
49. Yeboah-Sarpong, Adeodatus SO-2 CCNY 7.92m   26' 0" -
  • 6.37m
  • 7.92m
  • 7.31m
  Fernandez, Anthony SO-2 Eastern FOUL     -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
Shot Put Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Burdett, Maurice FR-1 Delaware Valley 11.12m   36' 5.75"
2. Bhaskar, Hardik FR-1 Hunter 10.56m   34' 7.75"
3. Bittenbender, Austin SO-2 Ursinus 10.46m   34' 4"
4. Lehn, Jonathan SO-2 Hunter 10.25m   33' 7.5"
5. Nicholas, Alex SO-2 Chestnut Hill 9.97m   32' 8.5"
6. Dunn, Damon SR-4 Gwynedd-Mercy 9.31m   30' 6.5"
7. Johnson-Hacket, Kyle JR-3 Chestnut Hill 8.52m   27' 11.5"
8. Ericsson, Daniel SR-4 Immaculata 8.34m   27' 4.5"
9. Sainvil, Shelton FR-1 Delaware Valley 8.23m   27' 0"
10. Golson, Antoine SO-2 Haverford 8.10m   26' 7"
11. Zapata, Omar SR-4 CCNY 7.97m   26' 1.75"
12. Yeboah-Sarpong, Adeodatus SO-2 CCNY 7.92m   26' 0"
Shot Put Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Malone, Duncan SR-4 Chestnut Hill 11.39m   37' 4.5"
2. McKernan, Billy FR-1 Ursinus 10.86m   35' 7.75"
3. Lindsay, Paul SR-4 Rutgers-Camden 10.84m   35' 6.75"
4. Carroll, Jack FR-1 Widener 10.76m   35' 3.75"
5. Tuggle, Rashard SO-2 Frostburg State 10.57m   34' 8.25"
6. Knudson, Mike FR-1 Ursinus 10.56m   34' 7.75"
7. Psaradakis, George FR-1 Ursinus 10.25m   33' 7.5"
8. Fisher, Grant JR-3 Eastern 10.07m   33' 0.5"
9. Miles, Michael SO-2 Hagerstown CC 9.93m   32' 7"
10. Sasin, Adrian FR-1 Gwynedd-Mercy 9.50m   31' 2"
11. Madison, Caleb   PSU-Brandywine 9.49m   31' 1.75"
12. Giammarco, Andrew FR-1 Eastern 9.06m   29' 8.75"
13. Lippe, David FR-1 Ursinus 8.78m   28' 9.75"
  Fernandez, Anthony SO-2 Eastern FOUL    
Shot Put Finals Flight 3
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Harper, Andrew JR-3 Rutgers-Camden 12.79m   41' 11.5"
2. Wade, Tanner FR-1 Widener 12.65m   41' 6"
3. Telesco, Carlo SO-2 Ursinus 12.56m   41' 2.5"
4. Weisgerber, Alexander SO-2 Delaware Valley 12.43m   40' 9.5"
5. McCauley, Max SO-2 Stevens Institute 12.41m   40' 8.75"
6. Buggs, James SR-4 Delaware Valley 12.15m   39' 10.5"
7. Kalanik, Michael SO-2 Johns Hopkins 12.11m   39' 8.75"
8. Jacobson, Zach SR-4 Johns Hopkins 11.96m   39' 3"
9. Dimock, Parker SR-4 Stevens Institute 11.49m   37' 8.5"
10. Morely, Benjamin FR-1 Holy Family 11.34m   37' 2.5"
11. Legaspi, Josiah SR-4 Haverford 11.32m   37' 1.75"
12. Naill, James SO-2 Frostburg State 10.66m   34' 11.75"
Shot Put Finals Flight 4
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Warning, Lucas   Unattached 18.76m   61' 6.75"
2. Hunt, Jared JR-3 Swarthmore 14.57m 47' 9.75"
3. Kustera, Andrew JR-3 Rutgers-Camden 14.13m   46' 4.25"
4. Littlefield, Alden FR-1 Widener 14.11m   46' 3.5"
5. Myers, Adam SR-4 Ursinus 14.04m   46' 0.75"
6. McMann, Griffin FR-1 Ursinus 13.74m   45' 1"
7. Marrone, Ryan JR-3 Swarthmore 13.69m   44' 11"
8. Jansen, Andrew SR-4 Swarthmore 13.23m   43' 5"
9. Krute, Nicholas SR-4 Stevens Institute 13.05m   42' 9.75"
10. Belcher, Michael SO-2 Hagerstown CC 12.86m   42' 2.25"
11. Foley, Harrison SR-4 CCNY 12.49m 40' 11.75"
12. Nessenson, David SR-4 Johns Hopkins 11.87m   38' 11.5"
PL NAME YEAR TEAM POINTS SC
1. Francillon, Devin   Unattached 3013   -
2. Forster, Bradley JR-3 Frostburg State 2462   -
3. Meyer, Tom JR-3 Rutgers-Camden 2187   -
4. Bloch, Dan   Unattached 2170   -
5. Scheick, Chip   Unattached 2021   -
6. Azzaro, Matthew SR-4 Albright 1975   -
7. Thatcher, Matt FR-1 Ursinus 1802   -
8. Lent, Connor SR-4 Ursinus 1644   -
9. Ross, Liem   Villanova Club Running 1609   -
10. Kegg, Jacob FR-1 Eastern 1295   -