February 03, 2018
|
St. Scholastica-Burns Wellness Commons - Duluth, MN
ICON KEY: DII Prov
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kohlwey, Danielle JR-3 Minnesota-Duluth 7.72   -
2. Monpas, Kendra JR-3 Minnesota-Duluth 8.01   -
3. Kling, Anika SO-2 St. Scholastica 8.05   -
4. Barker, Jada SO-2 Bemidji State 8.12   -
5. Leiden, Katelyn SO-2 St. Scholastica 8.61   -
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kohlwey, Danielle JR-3 Minnesota-Duluth 7.72  
2. Adams, Cheri'a FR-1 Bemidji State 8.06  
3. Argir, Sammi SR-4 St. Scholastica 8.17  
4. Ziegler, Cassidy FR-1 Bemidji State 8.68  
5. Pickar, Josephine FR-1 Wis.-Superior 9.33  
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Monpas, Kendra JR-3 Minnesota-Duluth 8.02  
2. Kling, Anika SO-2 St. Scholastica 8.13  
3. Barker, Jada SO-2 Bemidji State 8.14  
4. Carpenter, Allison FR-1 Minnesota-Duluth 8.29  
5. Leiden, Katelyn SO-2 St. Scholastica 8.56  
6. Fabre, Analise FR-1 Bemidji State 8.70  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kohlwey, Danielle JR-3 Minnesota-Duluth 25.26 -
2. Argir, Sammi SR-4 St. Scholastica 26.67   -
3. Barker, Jada SO-2 Bemidji State 26.68   -
4. Kling, Anika SO-2 St. Scholastica 27.02   -
5. Peller, Natalie FR-1 Minnesota-Duluth 27.22   -
6. Biebel, Madison FR-1 Minnesota-Duluth 27.65   -
7. Meyer, Lorna JR-3 Minnesota-Duluth 27.85   -
8. Avinon, Melina JR-3 St. Scholastica 28.00   -
9. Veraguis, Maria FR-1 Minnesota-Duluth 28.40   -
10. Fabre, Analise FR-1 Bemidji State 28.94   -
11. Pickar, Josephine FR-1 Wis.-Superior 31.04   -
12. Becker, Taryn FR-1 St. Scholastica 32.49   -
200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kohlwey, Danielle JR-3 Minnesota-Duluth 25.26
2. Argir, Sammi SR-4 St. Scholastica 26.67  
3. Avinon, Melina JR-3 St. Scholastica 28.00  
200 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Barker, Jada SO-2 Bemidji State 26.68  
2. Kling, Anika SO-2 St. Scholastica 27.02  
3. Peller, Natalie FR-1 Minnesota-Duluth 27.22  
4. Meyer, Lorna JR-3 Minnesota-Duluth 27.85  
200 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Biebel, Madison FR-1 Minnesota-Duluth 27.65  
2. Veraguis, Maria FR-1 Minnesota-Duluth 28.40  
3. Fabre, Analise FR-1 Bemidji State 28.94  
4. Pickar, Josephine FR-1 Wis.-Superior 31.04  
5. Becker, Taryn FR-1 St. Scholastica 32.49  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hesse, Michaela JR-3 Minnesota-Duluth 58.79   -
2. Du Bois, Paige SO-2 Minnesota-Duluth 59.44   -
3. Stewart, Venice FR-1 Bemidji State 1:00.50   -
4. Stalboerger, Allie JR-3 Minnesota-Duluth 1:01.18   -
5. Kyes, Elizabeth SO-2 Minnesota-Duluth 1:01.40   -
6. Praska, Kelli JR-3 Wis.-Superior 1:01.64   -
7. Shepard, Mikaela SO-2 Wis.-Superior 1:01.76   -
8. Peller, Natalie FR-1 Minnesota-Duluth 1:03.23   -
9. Rowe, Valerie JR-3 Wis.-Superior 1:04.19   -
10. Fynboh, LeAnn SO-2 Wis.-Superior 1:05.14   -
11. Olson, Kiersten FR-1 St. Scholastica 1:06.94   -
12. Kalin, Anna SO-2 Wis.-Superior 1:08.95   -
13. Joyal, Taylor JR-3 Wis.-Superior 1:09.80   -
400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Du Bois, Paige SO-2 Minnesota-Duluth 59.44  
2. Stewart, Venice FR-1 Bemidji State 1:00.50  
3. Stalboerger, Allie JR-3 Minnesota-Duluth 1:01.18  
400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hesse, Michaela JR-3 Minnesota-Duluth 58.79  
2. Kyes, Elizabeth SO-2 Minnesota-Duluth 1:01.40  
3. Rowe, Valerie JR-3 Wis.-Superior 1:04.19  
4. Fynboh, LeAnn SO-2 Wis.-Superior 1:05.14  
400 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Praska, Kelli JR-3 Wis.-Superior 1:01.64  
2. Shepard, Mikaela SO-2 Wis.-Superior 1:01.76  
3. Peller, Natalie FR-1 Minnesota-Duluth 1:03.23  
4. Kalin, Anna SO-2 Wis.-Superior 1:08.95  
400 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Olson, Kiersten FR-1 St. Scholastica 1:06.94  
2. Joyal, Taylor JR-3 Wis.-Superior 1:09.80  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Brezinka, Isabelle FR-1 Minnesota-Duluth 1:41.43   -
2. Benson, Christa JR-3 Bemidji State 1:44.47   -
3. Webb, Kathryn SO-2 Minnesota-Duluth 1:46.17   -
4. Christenson, Libby FR-1 Bemidji State 1:47.25   -
5. Brink, Mathea SO-2 Wis.-Superior 1:52.80   -
6. Moore, Paige FR-1 St. Scholastica 1:59.00   -
7. Storms, Allyna FR-1 Bemidji State 1:59.38   -
600 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brezinka, Isabelle FR-1 Minnesota-Duluth 1:41.43  
2. Benson, Christa JR-3 Bemidji State 1:44.47  
3. Webb, Kathryn SO-2 Minnesota-Duluth 1:46.17  
4. Christenson, Libby FR-1 Bemidji State 1:47.25  
600 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brink, Mathea SO-2 Wis.-Superior 1:52.80  
2. Moore, Paige FR-1 St. Scholastica 1:59.00  
3. Storms, Allyna FR-1 Bemidji State 1:59.38  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Rinke, Rhianna FR-1 Minnesota-Duluth 2:19.19   -
2. Stuart, Megan JR-3 Minnesota-Duluth 2:29.35   -
3. Tucker, Aneesa FR-1 Bemidji State 2:30.92   -
4. Gullickson, Katelynn SO-2 St. Scholastica 2:33.33   -
5. Petron, Kristen SO-2 Bemidji State 2:37.63   -
6. Kalin, Anna SO-2 Wis.-Superior 2:38.52   -
7. Hall, Anna SO-2 Minnesota-Duluth 2:39.16   -
8. Kinnard, Ashley FR-1 Bemidji State 2:40.11   -
9. Hebner, Tayler SO-2 Minnesota-Duluth 2:43.17   -
10. Brink, Mathea SO-2 Wis.-Superior 2:44.53   -
11. Blomgren, Liana FR-1 St. Scholastica 2:45.32   -
12. Namyst, Emily JR-3 St. Scholastica 2:46.33   -
13. Joyal, Taylor JR-3 Wis.-Superior 2:47.64   -
14. Berndt, Emma FR-1 St. Scholastica 2:48.07   -
15. Anderson, Amanda SR-4 Bemidji State 2:51.06   -
16. Hamanaka, Haruka FR-1 Wis.-Superior 2:52.20   -
800 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rinke, Rhianna FR-1 Minnesota-Duluth 2:19.19  
2. Stuart, Megan JR-3 Minnesota-Duluth 2:29.35  
3. Tucker, Aneesa FR-1 Bemidji State 2:30.92  
4. Petron, Kristen SO-2 Bemidji State 2:37.63  
5. Kinnard, Ashley FR-1 Bemidji State 2:40.11  
6. Hebner, Tayler SO-2 Minnesota-Duluth 2:43.17  
7. Joyal, Taylor JR-3 Wis.-Superior 2:47.64  
800 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gullickson, Katelynn SO-2 St. Scholastica 2:33.33  
2. Kalin, Anna SO-2 Wis.-Superior 2:38.52  
3. Hall, Anna SO-2 Minnesota-Duluth 2:39.16  
4. Brink, Mathea SO-2 Wis.-Superior 2:44.53  
5. Blomgren, Liana FR-1 St. Scholastica 2:45.32  
6. Namyst, Emily JR-3 St. Scholastica 2:46.33  
7. Berndt, Emma FR-1 St. Scholastica 2:48.07  
8. Anderson, Amanda SR-4 Bemidji State 2:51.06  
9. Hamanaka, Haruka FR-1 Wis.-Superior 2:52.20  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Praska, Kelli JR-3 Wis.-Superior 5:17.73   -
2. Plewa, Aria SO-2 St. Scholastica 5:23.71   -
3. Brink, Mathea SO-2 Wis.-Superior 5:48.43   -
4. Manthey, Alaina JR-3 Wis.-Superior 5:48.63   -
5. Hillstrom, Brittny FR-1 Bemidji State 5:55.15   -
6. Kalin, Anna SO-2 Wis.-Superior 5:57.86   -
7. Hebner, Tayler SO-2 Minnesota-Duluth 5:59.54   -
8. Ruhman, Michaela JR-3 Wis.-Superior 6:02.66   -
9. Paulzine, Sarone JR-3 Bemidji State 6:10.87   -
10. Hamanaka, Haruka FR-1 Wis.-Superior 6:12.78   -
11. Herdering, Ashley FR-1 Bemidji State 6:37.78   -
12. Anderson, Courtney JR-3 Bemidji State 7:05.30   -
13. Decko, Carissa FR-1 Bemidji State 7:45.91   -
Mile Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Praska, Kelli JR-3 Wis.-Superior 5:17.73  
2. Plewa, Aria SO-2 St. Scholastica 5:23.71  
3. Hillstrom, Brittny FR-1 Bemidji State 5:55.15  
4. Hebner, Tayler SO-2 Minnesota-Duluth 5:59.54  
5. Paulzine, Sarone JR-3 Bemidji State 6:10.87  
Mile Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brink, Mathea SO-2 Wis.-Superior 5:48.43  
2. Manthey, Alaina JR-3 Wis.-Superior 5:48.63  
3. Kalin, Anna SO-2 Wis.-Superior 5:57.86  
4. Ruhman, Michaela JR-3 Wis.-Superior 6:02.66  
5. Hamanaka, Haruka FR-1 Wis.-Superior 6:12.78  
6. Herdering, Ashley FR-1 Bemidji State 6:37.78  
7. Anderson, Courtney JR-3 Bemidji State 7:05.30  
8. Decko, Carissa FR-1 Bemidji State 7:45.91  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hovland, Casey SR-4 St. Scholastica 9:55.54   -
2. Seidenkranz, Amber SR-4 Minnesota-Duluth 10:31.85   -
3. Drenckhahn, Melissa SO-2 Minnesota-Duluth 10:32.61   -
4. Schlafke, Elizabeth SO-2 Minnesota-Duluth 10:52.66   -
5. Dynek, Lauren FR-1 St. Scholastica 11:34.50   -
6. Poskie, Elizabeth SO-2 St. Scholastica 11:41.53   -
7. Totsch, Anna FR-1 St. Scholastica 12:49.90   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Veraguis, Maria FR-1 Minnesota-Duluth 9.27   -
2. Schneider, Nicole SO-2 Minnesota-Duluth 9.51   -
3. Meyer, Lorna JR-3 Minnesota-Duluth 9.65   -
4. Russert, Hannah   Unattached 9.70   -
5. Kosloski, Ashley FR-1 St. Scholastica 10.16   -
6. Biebel, Madison FR-1 Minnesota-Duluth 11.06   -
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Veraguis, Maria FR-1 Minnesota-Duluth 9.31  
2. Schneider, Nicole SO-2 Minnesota-Duluth 9.66  
3. Biebel, Madison FR-1 Minnesota-Duluth 9.68  
4. Meyer, Lorna JR-3 Minnesota-Duluth 9.77  
5. Hurley, Kelsey JR-3 Bemidji State 10.03  
6. Kosloski, Ashley FR-1 St. Scholastica 10.21  
7. Christenson, Libby FR-1 Bemidji State 10.65  
8. Russert, Hannah   Unattached 10.72  
9. Becker, Taryn FR-1 St. Scholastica 10.74  
10. Olson, Kiersten FR-1 St. Scholastica 11.42  
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Veraguis, Maria FR-1 Minnesota-Duluth 9.31  
2. Meyer, Lorna JR-3 Minnesota-Duluth 9.77  
3. Christenson, Libby FR-1 Bemidji State 10.65  
4. Becker, Taryn FR-1 St. Scholastica 10.74  
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Schneider, Nicole SO-2 Minnesota-Duluth 9.66  
2. Biebel, Madison FR-1 Minnesota-Duluth 9.68  
3. Hurley, Kelsey JR-3 Bemidji State 10.03  
4. Kosloski, Ashley FR-1 St. Scholastica 10.21  
5. Russert, Hannah   Unattached 10.72  
6. Olson, Kiersten FR-1 St. Scholastica 11.42  
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Hurley, Kelsey JR-3 Bemidji State 1.45m   4' 9" -
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XXX
2. Hesse, Michaela JR-3 Minnesota-Duluth 1.40m   4' 7" -
  • 1.35
    O
  • 1.40
    O
  • 1.45
    XXX
3. Sobania, Breanna FR-1 Minnesota-Duluth 1.40m   4' 7" -
  • 1.30
    O
  • 1.35
    O
  • 1.40
    XXO
  • 1.45
    XXX
4. Shepard, Mikaela SO-2 Wis.-Superior 1.40m   4' 7" -
  • 1.30
    O
  • 1.35
    XXO
  • 1.40
    XXO
  • 1.45
    XXX
5. Ziegler, Cassidy FR-1 Bemidji State 1.35m   4' 5" -
  • 1.35
    O
  • 1.40
    XXX
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. LeBlanc, Rachelle SR-4 Minnesota-Duluth 3.40m   11' 1.75" -
  • 3.25
    O
  • 3.40
    O
  • 3.60
    XXX
2. Baker, Cassidy JR-3 Minnesota-Duluth 3.25m   10' 8" -
  • 3.10
    O
  • 3.25
    O
  • 3.40
    XXX
3. Steffens, Grace FR-1 Minnesota-Duluth 2.95m   9' 8" -
  • 2.65
    O
  • 2.80
    O
  • 2.95
    O
  • 3.10
    XXX
4. Heidenreich, Amber FR-1 Wis.-Superior 2.80m   9' 2.25" -
  • 2.50
    O
  • 2.65
    O
  • 2.80
    O
  • 2.95
    XXX
5. Rockstad, Abbie FR-1 Minnesota-Duluth 2.80m   9' 2.25" -
  • 2.65
    XO
  • 2.80
    O
  • 2.95
    XXX
6. King, Kaylie SO-2 St. Scholastica 2.80m   9' 2.25" -
  • 2.50
    O
  • 2.65
    XXO
  • 2.80
    O
  • 2.95
    XX
7. Geisenhof, Melissa FR-1 St. Scholastica 2.65m   8' 8.25" -
  • 2.50
    XO
  • 2.65
    O
  • 2.80
    XXX
  Rudeck, Macaela SO-2 St. Scholastica NH     -
  • 2.50
    XXX
  Sobania, Breanna FR-1 Minnesota-Duluth NH     -
  • 2.50
    XXX
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Frekot, Hanna JR-3 Minnesota-Duluth 5.22m   17' 1.5" -
  • 4.92m
  • 5.04m
  • 5.17m
  • 5.01m
  • 5.22m
  • 5.11m
2. Kling, Anika SO-2 St. Scholastica 4.96m   16' 3.25" -
  • ND
  • 4.93m
  • 4.96m
  • 4.82m
  • ND
  • PASS
3. Shofner, Breanna SR-4 St. Scholastica 4.96m   16' 3.25" -
  • ND
  • 4.75m
  • 4.96m
  • 4.63m
  • 4.82m
  • ND
4. Schrader, Sarah JR-3 Minnesota-Duluth 4.86m   15' 11.5" -
  • 4.83m
  • ND
  • 4.77m
  • 4.86m
  • ND
  • 4.74m
5. Hurley, Kelsey JR-3 Bemidji State 4.75m   15' 7" -
  • 4.75m
  • ND
  • PASS
6. Benson, Christa JR-3 Bemidji State 4.60m   15' 1.25" -
  • 4.60m
  • 4.59m
  • 4.58m
  • PASS
  • PASS
  • PASS
7. Jerrard, Meaghan FR-1 Wis.-Superior 4.58m   15' 0.5" -
  • ND
  • 4.51m
  • 4.58m
  • ND
  • 4.34m
  • 4.29m
8. Becker, Taryn FR-1 St. Scholastica 4.39m   14' 5" -
  • 4.39m
  • 4.25m
  • 4.22m
9. Schwerman, Kate FR-1 Wis.-Superior 4.35m   14' 3.25" -
  • 4.35m
  • 4.09m
  • 3.72m
10. Weisser, Lexi FR-1 St. Scholastica 3.91m   12' 10" -
  • 3.84m
  • 3.91m
  • 3.88m
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Maruska, Lindsay FR-1 Minnesota-Duluth 11.07m   36' 4" -
  • ND
  • 11.07m
  • PASS
  • 10.89m
  • PASS
  • 10.76m
2. Shofner, Breanna SR-4 St. Scholastica 10.00m   32' 9.75" -
  • ND
  • ND
  • 10.00m
  • 9.69m
  • ND
  • ND
3. Carpenter, Allison FR-1 Minnesota-Duluth 9.81m   32' 2.25" -
  • 9.81m
  • PASS
  • 9.68m
  • PASS
  • ND
4. Leiden, Katelyn SO-2 St. Scholastica 9.47m   31' 1" -
  • 9.27m
  • PASS
  • 9.47m
  • 9.30m
  • 8.77m
  • 8.92m
5. Weisser, Lexi FR-1 St. Scholastica 9.35m   30' 8.25" -
  • ND
  • 8.79m
  • 9.35m
  • 9.16m
  • 8.95m
  • ND
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Olson, Savanah SO-2 Bemidji State 12.67m   41' 7" -
  • 12.15m
  • ND
  • 12.67m
  • ND
  • 12.15m
  • ND
2. Headley, Alexandra FR-1 Minnesota-Duluth 12.11m   39' 8.75" -
  • 10.44m
  • 9.44m
  • ND
  • 12.11m
  • 12.00m
  • ND
3. Phillips, Taylor JR-3 Wis.-Superior 11.68m   38' 4" -
  • 11.36m
  • 11.68m
  • 11.21m
  • ND
  • 10.80m
  • 11.23m
4. Baker, Cassidy JR-3 Minnesota-Duluth 11.63m   38' 2" -
  • 10.79m
  • 11.63m
  • 11.42m
  • 10.88m
  • 10.73m
  • 11.23m
5. Rehome, Claire FR-1 Minnesota-Duluth 11.52m   37' 9.5" -
  • 11.34m
  • 11.52m
  • 11.14m
  • 10.90m
  • 11.07m
  • 11.31m
6. Haase, Carson FR-1 Minnesota-Duluth 11.28m   37' 0.25" -
  • 10.64m
  • 10.10m
  • 11.00m
  • 11.01m
  • 10.96m
  • 11.28m
7. Igboh, Bariture JR-3 Minnesota-Duluth 10.72m   35' 2" -
  • ND
  • ND
  • 10.72m
  • 9.61m
  • ND
  • 9.57m
8. Tobeck, Samara JR-3 Bemidji State 10.15m   33' 3.75" -
  • 9.67m
  • ND
  • 10.15m
  • ND
  • 9.59m
  • 9.47m
9. Nephew, Dannah FR-1 Minnesota-Duluth 10.14m   33' 3.25" -
  • 10.14m
  • 9.84m
  • 10.02m
  • 9.68m
  • 9.33m
  • 9.76m
10. Baklund, Genavieve SO-2 Bemidji State 10.12m   33' 2.5" -
  • 10.12m
  • 10.00m
  • ND
11. Thune, Mary Pat JR-3 Minnesota-Duluth 9.98m   32' 9" -
  • 9.57m
  • 9.98m
  • 9.86m
12. Buck, Rachel SR-4 Minnesota-Duluth 8.83m   28' 11.75" -
  • 8.12m
  • 8.83m
  • 8.03m
13. Jensen, Kellie JR-3 Minnesota-Duluth 8.52m   27' 11.5" -
  • 8.52m
  • 8.38m
  • ND
14. Kavajecz, Alyssa SO-2 Minnesota-Duluth 8.11m   26' 7.25" -
  • 8.11m
  • 7.49m
  • 7.53m
15. Dreyer, Madison FR-1 Wis.-Superior 4.32m   14' 2.25" -
  • ND
  • ND
  • 4.32m
  St.Marie, Natalie SO-2 St. Scholastica ND     -
  • ND
  • ND
  • ND
Shot Put Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Tobeck, Samara JR-3 Bemidji State 10.15m   33' 3.75"
2. Nephew, Dannah FR-1 Minnesota-Duluth 10.14m   33' 3.25"
3. Thune, Mary Pat JR-3 Minnesota-Duluth 9.98m   32' 9"
4. Buck, Rachel SR-4 Minnesota-Duluth 8.83m   28' 11.75"
5. Jensen, Kellie JR-3 Minnesota-Duluth 8.52m   27' 11.5"
6. Kavajecz, Alyssa SO-2 Minnesota-Duluth 8.11m   26' 7.25"
7. Dreyer, Madison FR-1 Wis.-Superior 4.32m   14' 2.25"
Shot Put Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Olson, Savanah SO-2 Bemidji State 12.67m   41' 7"
2. Headley, Alexandra FR-1 Minnesota-Duluth 12.11m   39' 8.75"
3. Phillips, Taylor JR-3 Wis.-Superior 11.68m   38' 4"
4. Baker, Cassidy JR-3 Minnesota-Duluth 11.63m   38' 2"
5. Rehome, Claire FR-1 Minnesota-Duluth 11.52m   37' 9.5"
6. Haase, Carson FR-1 Minnesota-Duluth 11.28m   37' 0.25"
7. Igboh, Bariture JR-3 Minnesota-Duluth 10.72m   35' 2"
8. Baklund, Genavieve SO-2 Bemidji State 10.12m   33' 2.5"
  St.Marie, Natalie SO-2 St. Scholastica ND    
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Igboh, Bariture JR-3 Minnesota-Duluth 15.73m   51' 7.25" -
  • 14.26m
  • 14.36m
  • ND
  • 15.56m
  • ND
  • 15.73m
2. Tobeck, Samara JR-3 Bemidji State 14.85m   48' 8.75" -
  • 14.79m
  • 14.85m
  • ND
  • 14.64m
  • 13.94m
  • ND
3. Haase, Carson FR-1 Minnesota-Duluth 14.22m   46' 8" -
  • 13.14m
  • ND
  • 13.63m
  • 14.22m
  • 13.39m
  • ND
4. Buck, Rachel SR-4 Minnesota-Duluth 14.19m   46' 6.75" -
  • 13.24m
  • 13.20m
  • 13.02m
  • 13.78m
  • 13.57m
  • 14.19m
5. St.Marie, Natalie SO-2 St. Scholastica 13.90m   45' 7.25" -
  • 13.90m
  • ND
  • ND
  • 13.49m
  • ND
  • ND
6. Phillips, Taylor JR-3 Wis.-Superior 13.60m   44' 7.5" -
  • 13.23m
  • 13.60m
  • ND
  • ND
  • 13.47m
  • ND
7. Sedlack, Mackenzie JR-3 Minnesota-Duluth 13.42m   44' 0.5" -
  • ND
  • ND
  • 13.11m
  • 13.17m
  • 13.42m
  • ND
8. Baklund, Genavieve SO-2 Bemidji State 13.13m   43' 1" -
  • 12.77m
  • 13.13m
  • ND
  • ND
  • 12.50m
  • 12.84m
9. Velde, Samantha SR-4 Bemidji State 13.12m   43' 0.5" -
  • 12.85m
  • 13.12m
  • ND
  • ND
  • 12.60m
  • 12.42m
10. Headley, Alexandra FR-1 Minnesota-Duluth 12.81m   42' 0.5" -
  • 12.81m
  • 12.41m
  • 11.79m
  • ND
  • ND
  • ND
11. Grube, Regan JR-3 Bemidji State 12.80m   42' 0" -
  • ND
  • ND
  • 12.80m
12. O'Neil, Molly SO-2 Bemidji State 12.61m   41' 4.5" -
  • 11.97m
  • 11.82m
  • 12.61m
13. Thune, Mary Pat JR-3 Minnesota-Duluth 11.70m   38' 4.75" -
  • 11.70m
  • ND
  • ND
14. Jensen, Kellie JR-3 Minnesota-Duluth 11.39m   37' 4.5" -
  • 11.30m
  • 10.69m
  • 11.39m
15. Conley, Emily JR-3 St. Scholastica 10.78m   35' 4.5" -
  • ND
  • 10.78m
  • 10.78m
16. Nephew, Dannah FR-1 Minnesota-Duluth 10.69m   35' 1" -
  • 10.69m
  • 8.91m
  • 10.19m
17. Rehome, Claire FR-1 Minnesota-Duluth 10.23m   33' 6.75" -
  • ND
  • 10.23m
  • 10.15m
18. Dreyer, Madison FR-1 Wis.-Superior 6.69m   21' 11.5" -
  • ND
  • 6.00m
  • 6.69m
  Solberg, Mikayla FR-1 St. Scholastica ND     -
  • ND
  • ND
  • ND
Weight Throw Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Grube, Regan JR-3 Bemidji State 12.80m   42' 0"
2. O'Neil, Molly SO-2 Bemidji State 12.61m   41' 4.5"
3. Thune, Mary Pat JR-3 Minnesota-Duluth 11.70m   38' 4.75"
4. Jensen, Kellie JR-3 Minnesota-Duluth 11.39m   37' 4.5"
5. Conley, Emily JR-3 St. Scholastica 10.78m   35' 4.5"
6. Nephew, Dannah FR-1 Minnesota-Duluth 10.69m   35' 1"
7. Rehome, Claire FR-1 Minnesota-Duluth 10.23m   33' 6.75"
8. Dreyer, Madison FR-1 Wis.-Superior 6.69m   21' 11.5"
  Solberg, Mikayla FR-1 St. Scholastica ND    
Weight Throw Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Igboh, Bariture JR-3 Minnesota-Duluth 15.73m   51' 7.25"
2. Tobeck, Samara JR-3 Bemidji State 14.85m   48' 8.75"
3. Haase, Carson FR-1 Minnesota-Duluth 14.22m   46' 8"
4. Buck, Rachel SR-4 Minnesota-Duluth 14.19m   46' 6.75"
5. St.Marie, Natalie SO-2 St. Scholastica 13.90m   45' 7.25"
6. Phillips, Taylor JR-3 Wis.-Superior 13.60m   44' 7.5"
7. Sedlack, Mackenzie JR-3 Minnesota-Duluth 13.42m   44' 0.5"
8. Baklund, Genavieve SO-2 Bemidji State 13.13m   43' 1"
9. Velde, Samantha SR-4 Bemidji State 13.12m   43' 0.5"
10. Headley, Alexandra FR-1 Minnesota-Duluth 12.81m   42' 0.5"