February 3, 2018
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
ICON KEY: ECAC DIII DII Prov PSAC
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Howard, Zion FR-1 Moravian 7.09
2. Ukattah, Uzoijie SO-2 PSU-Harrisburg 7.14
3. Petties - Jackson, Juwan SR-4 Misericordia 7.15
4. Riggins, Matt JR-3 Stevenson 7.16
4. Belser, Kendall JR-3 Stevenson 7.16
6. Lindsay, Cornelius SR-4 Kutztown 7.18
7. Mann, Ean FR-1 Elizabethtown 7.18
8. Holliday, Aaron SO-2 Stevenson 7.21
9. Morton, Eric SR-4 Moravian 7.23
9. Clayton, Jalil JR-3 PSU-Harrisburg 7.23
11. Assimaidou, Oda JR-3 Mount St. Mary's 7.30
12. Colley, Josh   Unattached 7.32
13. Lingard, Michael FR-1 Shippensburg 7.35
14. Vasilik, Bradley SR-4 Elizabethtown 7.39
14. Mate, Jeffrey   Penn State T&F Club 7.39
16. Fisher, Ben JR-3 Mount St. Mary's 7.41
17. Burton, Michael SR-4 Kutztown 7.42
17. Barnes, Jr, Kenneth FR-1 Saint Francis University 7.42
19. Benner, Ryan SO-2 Kutztown 7.43
19. Charway, Andrew FR-1 Scranton 7.43
21. Edmonson, Jonah FR-1 Lebanon Valley 7.51
21. Jones, Paul FR-1 Susquehanna 7.51
21. Spirk, John JR-3 Moravian 7.51
21. Smith, Maxwell FR-1 York (Pa.) 7.51
25. Bennett, Dylan JR-3 Alvernia 7.53
25. Wilson, Christian JR-3 Mount St. Mary's 7.53
27. Purnell, Kyle   Penn State T&F Club 7.55
28. Parker, Davante SO-2 Kutztown 7.58
29. Switzer, Jesse FR-1 Saint Francis University 7.62
30. Smelski, Cooper JR-3 Stevenson 7.65
31. Dube, Michael SO-2 Misericordia 7.66
31. Island, Jordan SO-2 Saint Francis University 7.66
33. Kropp, Kenny FR-1 Susquehanna 7.67
34. Norris, Kevin FR-1 Shippensburg 7.69
35. Hammond, Troy FR-1 Alvernia 7.70
36. Harpel, Ian SO-2 Juniata 7.71
37. Merli, Mark FR-1 Scranton 7.72
38. Gingrich, Collyn FR-1 Lebanon Valley 7.74
39. Sharp, Connor FR-1 Scranton 7.76
40. Starkey, Josh SO-2 York (Pa.) 7.78
41. Van Hessewijk, Matthew FR-1 Elizabethtown 7.79
42. Reever, Logan FR-1 Lebanon Valley 7.82
43. Shanghie, Moses JR-3 PSU-Harrisburg 7.84
43. Miller, Max   Penn State T&F Club 7.84
45. Battle, Woodrow JR-3 Moravian 7.88
46. Webb, Brian JR-3 Frostburg State 7.89
47. Barnett, Tristan SO-2 Frostburg State 8.02
47. Popli, Love   Penn State T&F Club 8.02
49. Calabrese, A.J. FR-1 Elizabethtown 8.03
50. Mondi, Colin FR-1 Shippensburg 8.11
51. Meisenhelter, Robert FR-1 Lebanon Valley 8.13
51. Meyer, Justin JR-3 Susquehanna 8.13
53. Ozubu, Keodi SO-2 PSU-Harrisburg 8.33
54. Wilson, Jahmir SO-2 Susquehanna 8.34
55. Garcia, Fernando SO-2 York (Pa.) 8.40
  Gayles, Donovan SO-2 Susquehanna FS
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ukattah, Uzoijie SO-2 PSU-Harrisburg 7.14
2. Colley, Josh   Unattached 7.32
3. Lingard, Michael FR-1 Shippensburg 7.35
4. Smelski, Cooper JR-3 Stevenson 7.65
5. Island, Jordan SO-2 Saint Francis University 7.66
6. Garcia, Fernando SO-2 York (Pa.) 8.40
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mann, Ean FR-1 Elizabethtown 7.18
2. Benner, Ryan SO-2 Kutztown 7.43
3. Harpel, Ian SO-2 Juniata 7.71
4. Miller, Max   Penn State T&F Club 7.84
5. Barnett, Tristan SO-2 Frostburg State 8.02
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Riggins, Matt JR-3 Stevenson 7.16
2. Edmonson, Jonah FR-1 Lebanon Valley 7.51
3. Bennett, Dylan JR-3 Alvernia 7.53
4. Calabrese, A.J. FR-1 Elizabethtown 8.03
5. Meyer, Justin JR-3 Susquehanna 8.13
60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Clayton, Jalil JR-3 PSU-Harrisburg 7.23
2. Barnes, Jr, Kenneth FR-1 Saint Francis University 7.42
3. Norris, Kevin FR-1 Shippensburg 7.69
4. Hammond, Troy FR-1 Alvernia 7.70
5. Merli, Mark FR-1 Scranton 7.72
6. Wilson, Jahmir SO-2 Susquehanna 8.34
60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Howard, Zion FR-1 Moravian 7.09
2. Mate, Jeffrey   Penn State T&F Club 7.39
3. Spirk, John JR-3 Moravian 7.51
4. Smith, Maxwell FR-1 York (Pa.) 7.51
5. Popli, Love   Penn State T&F Club 8.02
6. Ozubu, Keodi SO-2 PSU-Harrisburg 8.33
60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Holliday, Aaron SO-2 Stevenson 7.21
2. Burton, Michael SR-4 Kutztown 7.42
3. Starkey, Josh SO-2 York (Pa.) 7.78
4. Mondi, Colin FR-1 Shippensburg 8.11
5. Meisenhelter, Robert FR-1 Lebanon Valley 8.13
60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Belser, Kendall JR-3 Stevenson 7.16
2. Jones, Paul FR-1 Susquehanna 7.51
3. Wilson, Christian JR-3 Mount St. Mary's 7.53
4. Dube, Michael SO-2 Misericordia 7.66
5. Gingrich, Collyn FR-1 Lebanon Valley 7.74
6. Webb, Brian JR-3 Frostburg State 7.89
60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Morton, Eric SR-4 Moravian 7.23
2. Assimaidou, Oda JR-3 Mount St. Mary's 7.30
3. Purnell, Kyle   Penn State T&F Club 7.55
4. Reever, Logan FR-1 Lebanon Valley 7.82
5. Battle, Woodrow JR-3 Moravian 7.88
  Gayles, Donovan SO-2 Susquehanna FS
60 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Petties - Jackson, Juwan SR-4 Misericordia 7.15
2. Vasilik, Bradley SR-4 Elizabethtown 7.39
3. Switzer, Jesse FR-1 Saint Francis University 7.62
4. Kropp, Kenny FR-1 Susquehanna 7.67
5. Shanghie, Moses JR-3 PSU-Harrisburg 7.84
60 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lindsay, Cornelius SR-4 Kutztown 7.18
2. Fisher, Ben JR-3 Mount St. Mary's 7.41
3. Charway, Andrew FR-1 Scranton 7.43
4. Parker, Davante SO-2 Kutztown 7.58
5. Sharp, Connor FR-1 Scranton 7.76
6. Van Hessewijk, Matthew FR-1 Elizabethtown 7.79
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Howard, Zion FR-1 Moravian 22.90 -
2. Chukwu, Ogemdi SO-2 Goucher 23.50 -
3. Schlegel, Mitch SR-4 Elizabethtown 23.53 -
4. Paterson, Gavin   Unattached 23.62 -
5. Davis, Dereck FR-1 Stevenson 23.66 -
6. Cheatham, Morgan JR-3 Stevenson 23.70 -
7. Rothgaber, Brandon   Unattached 23.83 -
8. Daddario, John FR-1 Misericordia 24.03 -
9. Harpel, Ian SO-2 Juniata 24.05 -
10. Benner, Ryan SO-2 Kutztown 24.21 -
10. Seabrook, Henry FR-1 Mount St. Mary's 24.21 -
12. Vasilik, Bradley SR-4 Elizabethtown 24.29 -
13. Purnell, Kyle   Penn State T&F Club 24.30 -
14. Edwards, Marcus JR-3 Saint Francis University 24.31 -
15. Carroll, Khailen JR-3 Saint Francis University 24.34 -
16. Fridinger, Storm JR-3 Juniata 24.38 -
17. Saunders, Sulaiman FR-1 Misericordia 24.43 -
18. Ogbonna, Obinna JR-3 Kutztown 24.46 -
19. Sullivan, Brian FR-1 Goucher 24.58 -
20. Lingard, Michael FR-1 Shippensburg 24.60 -
21. Snider, Wesley FR-1 Kutztown 24.63 -
22. Dube, Michael SO-2 Misericordia 24.64 -
23. Wilson, Christian JR-3 Mount St. Mary's 24.70 -
24. Hayward, Malcolm JR-3 Stevenson 24.74 -
24. Barnes, Jr, Kenneth FR-1 Saint Francis University 24.74 -
26. Fisher, Ben JR-3 Mount St. Mary's 24.79 -
27. Huen, Harley FR-1 York (Pa.) 24.80 -
28. Meyer, Justin JR-3 Susquehanna 24.90 -
29. Van Hessewijk, Matthew FR-1 Elizabethtown 25.00 -
30. Wood, Avery JR-3 Stevenson 25.01 -
31. Creek, Kevin FR-1 Frostburg State 25.02 -
32. Charway, Andrew FR-1 Scranton 25.03 -
33. Hamme, Alexander JR-3 Lebanon Valley 25.10 -
34. Switzer, Jesse FR-1 Saint Francis University 25.11 -
35. Battle, Woodrow JR-3 Moravian 25.19 -
36. Covington, Larry FR-1 PSU-Harrisburg 25.21 -
37. Gayles, Donovan SO-2 Susquehanna 25.22 -
38. Sharp, Connor FR-1 Scranton 25.34 -
39. Beattie, Hassan   Unattached 25.35 -
40. Powell-Graves, Ricky Keith FR-1 Frostburg State 25.44 -
41. Starkey, Josh SO-2 York (Pa.) 25.49 -
42. Heo, Jihoon   Penn State T&F Club 25.53 -
43. Stem, Nicholas FR-1 York (Pa.) 25.73 -
44. Jackson, Jerome FR-1 PSU-Harrisburg 25.75 -
45. Weaver, Mark JR-3 Susquehanna 25.82 -
46. Gingrich, Collyn FR-1 Lebanon Valley 25.89 -
47. Broderick, Jack FR-1 Scranton 25.91 -
48. Coggeshall, Justin SO-2 Goucher 26.02 -
49. Calabrese, A.J. FR-1 Elizabethtown 26.07 -
50. Hammond, Troy FR-1 Alvernia 26.08 -
51. Shanghie, Moses JR-3 PSU-Harrisburg 26.25 -
52. Sangthong, Kamonpob   Penn State T&F Club 26.26 -
53. Webb, Brian JR-3 Frostburg State 26.34 -
54. Hofer, Lance FR-1 Susquehanna 26.39 -
55. Toles II, Tomi FR-1 Scranton 26.43 -
56. Schwab, James FR-1 Frostburg State 26.87 -
57. MacMullin, Evan SO-2 Juniata 27.06 -
200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Snider, Wesley FR-1 Kutztown 24.63
2. Jackson, Jerome FR-1 PSU-Harrisburg 25.75
3. Schwab, James FR-1 Frostburg State 26.87
200 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Weaver, Mark JR-3 Susquehanna 25.82
2. Hofer, Lance FR-1 Susquehanna 26.39
200 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Covington, Larry FR-1 PSU-Harrisburg 25.21
2. Stem, Nicholas FR-1 York (Pa.) 25.73
3. Broderick, Jack FR-1 Scranton 25.91
4. Hammond, Troy FR-1 Alvernia 26.08
200 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hamme, Alexander JR-3 Lebanon Valley 25.10
2. Sharp, Connor FR-1 Scranton 25.34
3. Calabrese, A.J. FR-1 Elizabethtown 26.07
4. Sangthong, Kamonpob   Penn State T&F Club 26.26
200 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Battle, Woodrow JR-3 Moravian 25.19
2. Powell-Graves, Ricky Keith FR-1 Frostburg State 25.44
3. Starkey, Josh SO-2 York (Pa.) 25.49
4. Gingrich, Collyn FR-1 Lebanon Valley 25.89
200 Meters Finals Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Van Hessewijk, Matthew FR-1 Elizabethtown 25.00
2. Heo, Jihoon   Penn State T&F Club 25.53
3. Toles II, Tomi FR-1 Scranton 26.43
4. MacMullin, Evan SO-2 Juniata 27.06
200 Meters Finals Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gayles, Donovan SO-2 Susquehanna 25.22
2. Coggeshall, Justin SO-2 Goucher 26.02
3. Shanghie, Moses JR-3 PSU-Harrisburg 26.25
200 Meters Finals Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Harpel, Ian SO-2 Juniata 24.05
2. Creek, Kevin FR-1 Frostburg State 25.02
3. Charway, Andrew FR-1 Scranton 25.03
200 Meters Finals Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sullivan, Brian FR-1 Goucher 24.58
2. Huen, Harley FR-1 York (Pa.) 24.80
3. Meyer, Justin JR-3 Susquehanna 24.90
4. Beattie, Hassan   Unattached 25.35
200 Meters Finals Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fridinger, Storm JR-3 Juniata 24.38
2. Ogbonna, Obinna JR-3 Kutztown 24.46
3. Wilson, Christian JR-3 Mount St. Mary's 24.70
4. Webb, Brian JR-3 Frostburg State 26.34
200 Meters Finals Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Chukwu, Ogemdi SO-2 Goucher 23.50
2. Purnell, Kyle   Penn State T&F Club 24.30
3. Saunders, Sulaiman FR-1 Misericordia 24.43
4. Hayward, Malcolm JR-3 Stevenson 24.74
200 Meters Finals Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Paterson, Gavin   Unattached 23.62
2. Daddario, John FR-1 Misericordia 24.03
3. Lingard, Michael FR-1 Shippensburg 24.60
4. Barnes, Jr, Kenneth FR-1 Saint Francis University 24.74
200 Meters Finals Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vasilik, Bradley SR-4 Elizabethtown 24.29
2. Dube, Michael SO-2 Misericordia 24.64
3. Fisher, Ben JR-3 Mount St. Mary's 24.79
200 Meters Finals Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cheatham, Morgan JR-3 Stevenson 23.70
2. Edwards, Marcus JR-3 Saint Francis University 24.31
3. Wood, Avery JR-3 Stevenson 25.01
4. Switzer, Jesse FR-1 Saint Francis University 25.11
200 Meters Finals Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Howard, Zion FR-1 Moravian 22.90
2. Schlegel, Mitch SR-4 Elizabethtown 23.53
3. Seabrook, Henry FR-1 Mount St. Mary's 24.21
4. Carroll, Khailen JR-3 Saint Francis University 24.34
200 Meters Finals Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Davis, Dereck FR-1 Stevenson 23.66
2. Rothgaber, Brandon   Unattached 23.83
3. Benner, Ryan SO-2 Kutztown 24.21
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Case, Ritchie FR-1 Stevenson 52.31 -
2. Anzel, Nathan FR-1 Lebanon Valley 52.98 -
3. Weck, Matthew FR-1 Lebanon Valley 53.25 -
4. Edwards, Marcus JR-3 Saint Francis University 53.41 -
5. Budsock, Ethan JR-3 York (Pa.) 53.51 -
6. Jones, Paul FR-1 Susquehanna 53.53 -
6. Schmelyun, Dhane FR-1 Mount St. Mary's 53.53 -
8. Huen, Harley FR-1 York (Pa.) 53.71 -
9. Oyola, Devin JR-3 Misericordia 53.83 -
10. Araneta, Nico FR-1 Misericordia 53.84 -
11. Jolly, Dontez JR-3 Kutztown 53.95 -
11. Miller, Max   Penn State T&F Club 53.95 -
13. Winch, Nick JR-3 Elizabethtown 54.26 -
14. Entin, Kyle SR-4 Susquehanna 54.40 -
15. Carroll, Khailen JR-3 Saint Francis University 54.61 -
16. Daddario, John FR-1 Misericordia 54.64 -
17. Charles, Tyriek SO-2 Frostburg State 54.78 -
18. Kaminski-Mainardi, Jacob SO-2 PSU-Harrisburg 54.99 -
18. Snider, Wesley FR-1 Kutztown 54.99 -
20. Schlegel, Mitch SR-4 Elizabethtown 55.15 -
21. Terry, Jacob FR-1 Frostburg State 55.19 -
22. Williamson, Isaiah FR-1 Mount St. Mary's 55.46 -
23. Washington, Clayton FR-1 Frostburg State 55.63 -
24. Engelhardt, Bryce   Penn State T&F Club 55.64 -
25. Terchanik, Collin   Penn State T&F Club 55.74 -
26. McFarland, Sean FR-1 Moravian 56.09 -
27. DelPizzo, Alex SO-2 York (Pa.) 56.29 -
28. Jackson, Jerome FR-1 PSU-Harrisburg 56.73 -
29. Weaver, Mark JR-3 Susquehanna 57.70 -
30. MacMullin, Evan SO-2 Juniata 57.90 -
31. Chukwu, Ogemdi SO-2 Goucher 58.31 -
32. Schwab, James FR-1 Frostburg State 58.84 -
33. Hofer, Lance FR-1 Susquehanna 59.03 -
34. Koslowski, Alex SR-4 York (Pa.) 59.12 -
35. Canny, Thomas FR-1 Scranton 1:00.10 -
36. Strubinger, Matthew FR-1 Elizabethtown 1:01.12 -
37. Coggeshall, Justin SO-2 Goucher 1:01.72 -
38. Island, Jordan SO-2 Saint Francis University 1:02.17 -
400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Schwab, James FR-1 Frostburg State 58.84
2. Canny, Thomas FR-1 Scranton 1:00.10
400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jackson, Jerome FR-1 PSU-Harrisburg 56.73
2. Hofer, Lance FR-1 Susquehanna 59.03
3. Island, Jordan SO-2 Saint Francis University 1:02.17
400 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Washington, Clayton FR-1 Frostburg State 55.63
2. DelPizzo, Alex SO-2 York (Pa.) 56.29
3. MacMullin, Evan SO-2 Juniata 57.90
4. Koslowski, Alex SR-4 York (Pa.) 59.12
400 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Snider, Wesley FR-1 Kutztown 54.99
2. Terry, Jacob FR-1 Frostburg State 55.19
3. Weaver, Mark JR-3 Susquehanna 57.70
4. Strubinger, Matthew FR-1 Elizabethtown 1:01.12
400 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Williamson, Isaiah FR-1 Mount St. Mary's 55.46
2. Engelhardt, Bryce   Penn State T&F Club 55.64
3. Chukwu, Ogemdi SO-2 Goucher 58.31
4. Coggeshall, Justin SO-2 Goucher 1:01.72
400 Meters Finals Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Entin, Kyle SR-4 Susquehanna 54.40
2. Kaminski-Mainardi, Jacob SO-2 PSU-Harrisburg 54.99
3. McFarland, Sean FR-1 Moravian 56.09
400 Meters Finals Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Huen, Harley FR-1 York (Pa.) 53.71
2. Jolly, Dontez JR-3 Kutztown 53.95
3. Carroll, Khailen JR-3 Saint Francis University 54.61
4. Daddario, John FR-1 Misericordia 54.64
400 Meters Finals Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Weck, Matthew FR-1 Lebanon Valley 53.25
2. Jones, Paul FR-1 Susquehanna 53.53
3. Schmelyun, Dhane FR-1 Mount St. Mary's 53.53
4. Miller, Max   Penn State T&F Club 53.95
400 Meters Finals Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Anzel, Nathan FR-1 Lebanon Valley 52.98
2. Araneta, Nico FR-1 Misericordia 53.84
3. Winch, Nick JR-3 Elizabethtown 54.26
4. Charles, Tyriek SO-2 Frostburg State 54.78
400 Meters Finals Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Edwards, Marcus JR-3 Saint Francis University 53.41
2. Budsock, Ethan JR-3 York (Pa.) 53.51
3. Oyola, Devin JR-3 Misericordia 53.83
4. Schlegel, Mitch SR-4 Elizabethtown 55.15
400 Meters Finals Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Case, Ritchie FR-1 Stevenson 52.31
2. Terchanik, Collin   Penn State T&F Club 55.74
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Fitzgerald, Tom SR-4 Elizabethtown 1:59.00 -
2. Iddriss, Iddriss SO-2 Stevenson 1:59.66 -
3. Christopher, Cameron FR-1 Kutztown 2:00.09 -
4. Gash, Langston JR-3 Stevenson 2:02.05 -
5. Gross, Matthew SO-2 Shippensburg 2:02.14 -
6. Sunderland, Colton FR-1 Saint Francis University 2:02.23 -
7. Reese, Alex   Unattached 2:02.42 -
8. Romano, Robert JR-3 Frostburg State 2:02.75 -
9. Klick, Derin FR-1 Shippensburg 2:02.86 -
10. Dodson, Sean FR-1 Stevenson 2:03.04 -
11. Snyder, David SO-2 Shippensburg 2:03.19 -
12. Fisher, Ciaran JR-3 Susquehanna 2:03.23 -
13. Willis, Kadeem JR-3 PSU-Harrisburg 2:03.61 -
14. Kinback, Matt FR-1 Scranton 2:03.66 -
15. Caldwell, Daniel SR-4 York (Pa.) 2:04.65 -
16. Griffie, Jared FR-1 Mount St. Mary's 2:04.87 -
17. Afoakwah, Kevin SO-2 PSU-Harrisburg 2:05.04 -
18. Munro, Kyle SO-2 Lebanon Valley 2:05.09 -
19. Morgan, Matthew SR-4 York (Pa.) 2:05.10 -
20. Meci, Andrew JR-3 Juniata 2:05.81 -
21. Schoener, Will FR-1 Elizabethtown 2:06.11 -
22. Rickards, Jacob SO-2 Frostburg State 2:06.19 -
23. Dworzak, Michael JR-3 Lebanon Valley 2:06.21 -
24. Grunbok, Stephen FR-1 Scranton 2:06.58 -
25. Hinkel, Ben JR-3 York (Pa.) 2:07.33 -
26. Reed, Landon SO-2 Saint Francis University 2:07.46 -
27. Waiwada, Kaleb JR-3 Susquehanna 2:07.59 -
28. Domsciz, Derek FR-1 Kutztown 2:08.35 -
29. Bianco, Matt SO-2 Kutztown 2:08.52 -
30. Hutchinson , Ethan FR-1 Misericordia 2:08.65 -
31. Williamson, Ethan FR-1 York (Pa.) 2:08.82 -
32. Reynolds, Gustin SR-4 Susquehanna 2:08.88 -
33. Barrett, Matthew FR-1 Scranton 2:09.24 -
34. Bolinsky, Leonard FR-1 Susquehanna 2:10.13 -
35. Reid, Khalil FR-1 Mount St. Mary's 2:10.37 -
36. Walwro, Michael   Penn State T&F Club 2:10.48 -
37. Doucette, Matt   Penn State T&F Club 2:10.76 -
38. Fortna, Tegan FR-1 Kutztown 2:11.00 -
39. Hayes, Killian SO-2 Mount St. Mary's 2:11.44 -
40. Briscoe, Brandon FR-1 Mount St. Mary's 2:11.71 -
41. Teal, James SO-2 Elizabethtown 2:12.56 -
42. Okeke, Edward JR-3 Misericordia 2:15.00 -
43. Simpson, Lucas JR-3 Juniata 2:17.49 -
43. Wilson, Lorenzo SO-2 Frostburg State 2:17.49 -
45. Bergen, Christian   Penn State T&F Club 2:17.86 -
46. O'Toole, Danny FR-1 Lebanon Valley 2:17.94 -
47. Horseman-Guy, Devin FR-1 Frostburg State 2:18.44 -
48. Barrett, Tyler SO-2 Alvernia 2:18.53 -
49. Reever, Logan FR-1 Lebanon Valley 2:20.15 -
50. Young, Derrick JR-3 PSU-Harrisburg 2:20.74 -
51. Hogan, Phillip JR-3 Frostburg State 2:20.96 -
52. Noland, William   Penn State T&F Club 2:23.88 -
53. Willig, Perry FR-1 Juniata 2:24.52 -
54. Brown, Dustin FR-1 Alvernia 2:24.87 -
55. Glodek, Steven SO-2 Juniata 2:25.46 -
56. Strausser, Benjamin JR-3 Alvernia 2:25.77 -
800 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Simpson, Lucas JR-3 Juniata 2:17.49
2. Wilson, Lorenzo SO-2 Frostburg State 2:17.49
3. Bergen, Christian   Penn State T&F Club 2:17.86
4. O'Toole, Danny FR-1 Lebanon Valley 2:17.94
5. Horseman-Guy, Devin FR-1 Frostburg State 2:18.44
6. Reever, Logan FR-1 Lebanon Valley 2:20.15
7. Young, Derrick JR-3 PSU-Harrisburg 2:20.74
8. Hogan, Phillip JR-3 Frostburg State 2:20.96
9. Noland, William   Penn State T&F Club 2:23.88
10. Willig, Perry FR-1 Juniata 2:24.52
11. Brown, Dustin FR-1 Alvernia 2:24.87
12. Glodek, Steven SO-2 Juniata 2:25.46
13. Strausser, Benjamin JR-3 Alvernia 2:25.77
800 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kinback, Matt FR-1 Scranton 2:03.66
2. Grunbok, Stephen FR-1 Scranton 2:06.58
3. Reed, Landon SO-2 Saint Francis University 2:07.46
4. Domsciz, Derek FR-1 Kutztown 2:08.35
5. Williamson, Ethan FR-1 York (Pa.) 2:08.82
6. Barrett, Matthew FR-1 Scranton 2:09.24
7. Bolinsky, Leonard FR-1 Susquehanna 2:10.13
8. Briscoe, Brandon FR-1 Mount St. Mary's 2:11.71
9. Teal, James SO-2 Elizabethtown 2:12.56
10. Okeke, Edward JR-3 Misericordia 2:15.00
11. Barrett, Tyler SO-2 Alvernia 2:18.53
800 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Romano, Robert JR-3 Frostburg State 2:02.75
2. Afoakwah, Kevin SO-2 PSU-Harrisburg 2:05.04
3. Meci, Andrew JR-3 Juniata 2:05.81
4. Rickards, Jacob SO-2 Frostburg State 2:06.19
5. Waiwada, Kaleb JR-3 Susquehanna 2:07.59
6. Hutchinson , Ethan FR-1 Misericordia 2:08.65
7. Reynolds, Gustin SR-4 Susquehanna 2:08.88
8. Reid, Khalil FR-1 Mount St. Mary's 2:10.37
9. Doucette, Matt   Penn State T&F Club 2:10.76
10. Fortna, Tegan FR-1 Kutztown 2:11.00
11. Hayes, Killian SO-2 Mount St. Mary's 2:11.44
800 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dodson, Sean FR-1 Stevenson 2:03.04
2. Willis, Kadeem JR-3 PSU-Harrisburg 2:03.61
3. Caldwell, Daniel SR-4 York (Pa.) 2:04.65
4. Griffie, Jared FR-1 Mount St. Mary's 2:04.87
5. Munro, Kyle SO-2 Lebanon Valley 2:05.09
6. Morgan, Matthew SR-4 York (Pa.) 2:05.10
7. Schoener, Will FR-1 Elizabethtown 2:06.11
8. Dworzak, Michael JR-3 Lebanon Valley 2:06.21
9. Hinkel, Ben JR-3 York (Pa.) 2:07.33
10. Walwro, Michael   Penn State T&F Club 2:10.48
800 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fitzgerald, Tom SR-4 Elizabethtown 1:59.00
2. Iddriss, Iddriss SO-2 Stevenson 1:59.66
3. Christopher, Cameron FR-1 Kutztown 2:00.09
4. Gash, Langston JR-3 Stevenson 2:02.05
5. Gross, Matthew SO-2 Shippensburg 2:02.14
6. Sunderland, Colton FR-1 Saint Francis University 2:02.23
7. Reese, Alex   Unattached 2:02.42
8. Klick, Derin FR-1 Shippensburg 2:02.86
9. Snyder, David SO-2 Shippensburg 2:03.19
10. Fisher, Ciaran JR-3 Susquehanna 2:03.23
11. Bianco, Matt SO-2 Kutztown 2:08.52
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Gash, Langston JR-3 Stevenson 4:25.08 -
2. Luzzi, Sean SR-4 Misericordia 4:25.75 -
3. Deignan, Eric SR-4 Misericordia 4:26.61 -
4. Fitch, Alexander JR-3 Misericordia 4:27.55 -
5. Dell, Grant SR-4 York (Pa.) 4:28.30 -
6. Fisher, Ciaran JR-3 Susquehanna 4:29.17 -
7. Mercoli, Sam JR-3 Stevenson 4:32.43 -
8. Bomgardner, Chad SR-4 Lebanon Valley 4:33.34 -
9. Colon-Cruz, Jose JR-3 Kutztown 4:35.46 -
10. Kelly, Colin FR-1 Saint Francis University 4:36.57 -
11. McGee, Glenn FR-1 Saint Francis University 4:36.77 -
12. Kulick, Nikita SO-2 Stevenson 4:37.18 -
13. Schofield, Kevin SR-4 Juniata 4:38.30 -
14. Munro, Kyle SO-2 Lebanon Valley 4:38.56 -
15. Mead, Zach FR-1 Scranton 4:38.66 -
16. Walwro, Michael   Penn State T&F Club 4:39.70 -
17. Schoener, Will FR-1 Elizabethtown 4:41.39 -
18. Salek, Zachery JR-3 Saint Francis University 4:43.30 -
19. Forry, Daniel FR-1 York (Pa.) 4:46.25 -
20. Moore, Nathan FR-1 Saint Francis University 4:48.38 -
21. Sabol, Christopher SO-2 Misericordia 4:49.07 -
22. Kassu, Mekael FR-1 PSU-Harrisburg 4:50.35 -
23. Deacon, Tucker SO-2 York (Pa.) 4:50.52 -
24. Webb, Darren JR-3 York (Pa.) 4:54.24 -
25. Johnson, Johnathon SO-2 Mount St. Mary's 4:54.27 -
26. Dubuc, Christopher   Penn State T&F Club 4:54.39 -
27. Barrett, Tyler SO-2 Alvernia 4:54.60 -
28. Clark, Braxton FR-1 Frostburg State 4:57.13 -
29. Baldwin, Chris FR-1 Scranton 4:58.63 -
30. Wolodkin, Timothy SO-2 Frostburg State 5:03.67 -
31. Linn, Marcus JR-3 Frostburg State 5:03.87 -
32. Simpson, Lucas JR-3 Juniata 5:07.49 -
33. Willig, Perry FR-1 Juniata 5:08.06 -
34. Riviello, Collin SO-2 Mount St. Mary's 5:10.01 -
35. Glodek, Steven SO-2 Juniata 5:12.84 -
36. Kolbin, Victor   Penn State T&F Club 5:13.12 -
37. Sattler, Robert FR-1 Susquehanna 5:13.42 -
38. Pizzirusso, Andrew FR-1 Elizabethtown 5:21.13 -
39. Strausser, Benjamin JR-3 Alvernia 5:24.12 -
40. Fechtig, Nathaniel FR-1 Mount St. Mary's 5:32.23 -
41. Tranter, Hayden JR-3 Frostburg State 5:57.35 -
42. Levy, Max FR-1 Goucher 6:47.36 -
Mile Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Clark, Braxton FR-1 Frostburg State 4:57.13
2. Baldwin, Chris FR-1 Scranton 4:58.63
3. Linn, Marcus JR-3 Frostburg State 5:03.87
4. Willig, Perry FR-1 Juniata 5:08.06
5. Riviello, Collin SO-2 Mount St. Mary's 5:10.01
6. Glodek, Steven SO-2 Juniata 5:12.84
7. Kolbin, Victor   Penn State T&F Club 5:13.12
8. Sattler, Robert FR-1 Susquehanna 5:13.42
9. Pizzirusso, Andrew FR-1 Elizabethtown 5:21.13
10. Strausser, Benjamin JR-3 Alvernia 5:24.12
11. Fechtig, Nathaniel FR-1 Mount St. Mary's 5:32.23
12. Tranter, Hayden JR-3 Frostburg State 5:57.35
13. Levy, Max FR-1 Goucher 6:47.36
Mile Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Forry, Daniel FR-1 York (Pa.) 4:46.25
2. Kassu, Mekael FR-1 PSU-Harrisburg 4:50.35
3. Deacon, Tucker SO-2 York (Pa.) 4:50.52
4. Webb, Darren JR-3 York (Pa.) 4:54.24
5. Johnson, Johnathon SO-2 Mount St. Mary's 4:54.27
6. Dubuc, Christopher   Penn State T&F Club 4:54.39
7. Barrett, Tyler SO-2 Alvernia 4:54.60
8. Wolodkin, Timothy SO-2 Frostburg State 5:03.67
9. Simpson, Lucas JR-3 Juniata 5:07.49
Mile Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Colon-Cruz, Jose JR-3 Kutztown 4:35.46
2. McGee, Glenn FR-1 Saint Francis University 4:36.77
3. Kulick, Nikita SO-2 Stevenson 4:37.18
4. Schofield, Kevin SR-4 Juniata 4:38.30
5. Mead, Zach FR-1 Scranton 4:38.66
6. Walwro, Michael   Penn State T&F Club 4:39.70
7. Schoener, Will FR-1 Elizabethtown 4:41.39
8. Salek, Zachery JR-3 Saint Francis University 4:43.30
9. Moore, Nathan FR-1 Saint Francis University 4:48.38
10. Sabol, Christopher SO-2 Misericordia 4:49.07
Mile Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gash, Langston JR-3 Stevenson 4:25.08
2. Luzzi, Sean SR-4 Misericordia 4:25.75
3. Deignan, Eric SR-4 Misericordia 4:26.61
4. Fitch, Alexander JR-3 Misericordia 4:27.55
5. Dell, Grant SR-4 York (Pa.) 4:28.30
6. Fisher, Ciaran JR-3 Susquehanna 4:29.17
7. Mercoli, Sam JR-3 Stevenson 4:32.43
8. Bomgardner, Chad SR-4 Lebanon Valley 4:33.34
9. Kelly, Colin FR-1 Saint Francis University 4:36.57
10. Munro, Kyle SO-2 Lebanon Valley 4:38.56
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Strosko, Michael JR-3 Saint Francis University 8:48.34 -
2. Gerstenbacher, Samuel SO-2 Elizabethtown 8:49.53 -
3. Somerville, Thomas SR-4 Saint Francis University 8:52.01 -
4. White, Zachary JR-3 Saint Francis University 8:56.31 -
5. Linne, Benjamin JR-3 York (Pa.) 8:58.93 -
6. Erickson, Andrew SR-4 York (Pa.) 9:03.14 -
7. O'Neill, Jake FR-1 York (Pa.) 9:04.82 -
8. Hackman, Brian JR-3 Saint Francis University 9:08.34 -
9. Gabig, Ian FR-1 Saint Francis University 9:08.84 -
10. O'Donovan, Desmond SO-2 Juniata 9:10.39 -
11. Jones, Alexander SO-2 Juniata 9:15.79 -
12. D'Amico, Peter SO-2 Juniata 9:20.59 -
13. Olin, Brett JR-3 Stevenson 9:22.46 -
14. Martin, Ben SR-4 Juniata 9:23.95 -
15. Singh, Aditya FR-1 Stevenson 9:32.47 -
16. Blair, Patrick FR-1 Elizabethtown 9:34.88 -
17. Labenberg, Darren JR-3 Elizabethtown 9:37.51 -
18. Rippeon, Ryan SO-2 Elizabethtown 9:37.86 -
19. Sturm, Nicholas SR-4 Alvernia 9:38.06 -
20. Leonardo, Jason SO-2 Kutztown 9:41.10 -
21. Gentile, Jian FR-1 York (Pa.) 9:42.49 -
22. Smith, Jonah SO-2 Mount St. Mary's 9:44.85 -
23. Peragine, Nick FR-1 Scranton 9:52.16 -
24. Gonzalez, Cesar SO-2 Kutztown 9:58.88 -
25. Greene, Max FR-1 Scranton 10:15.60 -
26. Dumonchelle, Brady SO-2 Frostburg State 10:21.67 -
27. Skelton, Kyle SR-4 Susquehanna 10:22.63 -
28. Mandile, Dominic FR-1 Frostburg State 10:34.36 -
29. Shepler, Dustin SR-4 Lebanon Valley 10:49.41 -
30. Sokolovich, Nicholas FR-1 Alvernia 10:54.01 -
31. Talbert, Zachary JR-3 Frostburg State 10:54.31 -
3000 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Blair, Patrick FR-1 Elizabethtown 9:34.88
2. Labenberg, Darren JR-3 Elizabethtown 9:37.51
3. Rippeon, Ryan SO-2 Elizabethtown 9:37.86
4. Sturm, Nicholas SR-4 Alvernia 9:38.06
5. Leonardo, Jason SO-2 Kutztown 9:41.10
6. Gentile, Jian FR-1 York (Pa.) 9:42.49
7. Smith, Jonah SO-2 Mount St. Mary's 9:44.85
8. Peragine, Nick FR-1 Scranton 9:52.16
9. Gonzalez, Cesar SO-2 Kutztown 9:58.88
10. Greene, Max FR-1 Scranton 10:15.60
11. Dumonchelle, Brady SO-2 Frostburg State 10:21.67
12. Skelton, Kyle SR-4 Susquehanna 10:22.63
13. Mandile, Dominic FR-1 Frostburg State 10:34.36
14. Shepler, Dustin SR-4 Lebanon Valley 10:49.41
15. Sokolovich, Nicholas FR-1 Alvernia 10:54.01
16. Talbert, Zachary JR-3 Frostburg State 10:54.31
3000 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Strosko, Michael JR-3 Saint Francis University 8:48.34
2. Gerstenbacher, Samuel SO-2 Elizabethtown 8:49.53
3. Somerville, Thomas SR-4 Saint Francis University 8:52.01
4. White, Zachary JR-3 Saint Francis University 8:56.31
5. Linne, Benjamin JR-3 York (Pa.) 8:58.93
6. Erickson, Andrew SR-4 York (Pa.) 9:03.14
7. O'Neill, Jake FR-1 York (Pa.) 9:04.82
8. Hackman, Brian JR-3 Saint Francis University 9:08.34
9. Gabig, Ian FR-1 Saint Francis University 9:08.84
10. O'Donovan, Desmond SO-2 Juniata 9:10.39
11. Jones, Alexander SO-2 Juniata 9:15.79
12. D'Amico, Peter SO-2 Juniata 9:20.59
13. Olin, Brett JR-3 Stevenson 9:22.46
14. Martin, Ben SR-4 Juniata 9:23.95
15. Singh, Aditya FR-1 Stevenson 9:32.47
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Smith, Alex SR-4 York (Pa.) 15:33.31 -
2. Urban, Michael SO-2 Shippensburg 15:42.99 -
3. Alansky, Tyler JR-3 Elizabethtown 15:43.46 -
4. Weidner, Shawn JR-3 Shippensburg 15:48.16 -
5. Myers, Christopher SO-2 Elizabethtown 15:49.92 -
6. Gutierrez, Xavier JR-3 Kutztown 15:53.23 -
7. Walker, Keenan JR-3 Saint Francis University 16:04.84 -
8. Coverdale, Liam SO-2 Elizabethtown 16:13.72 -
9. Iatarola, Brian SO-2 Shippensburg 16:14.03 -
10. DeGennaro, Nicholas JR-3 Kutztown 16:14.67 -
11. Zubrycki, Matthew JR-3 York (Pa.) 16:15.54 -
12. Campagna, Jeff FR-1 Lebanon Valley 16:16.41 -
13. Alansky, Drew FR-1 York (Pa.) 16:17.01 -
14. Caroselli, Vinnie SO-2 Juniata 16:22.11 -
15. Wood, Charles SO-2 York (Pa.) 16:26.18 -
16. Lauver, Ian FR-1 Saint Francis University 16:26.75 -
17. Hinds, Brendan SO-2 Saint Francis University 16:37.54 -
18. Brady, Noah JR-3 Lebanon Valley 16:39.42 -
19. Burkhart, Nathan SO-2 Kutztown 16:43.77 -
20. Witmer, Timothy FR-1 Elizabethtown 16:45.76 -
21. Wacker, Matthew FR-1 Alvernia 16:50.88 -
22. Bartlett, Eric FR-1 Scranton 16:54.88 -
23. Sorge, Brandon SO-2 Susquehanna 16:57.05 -
24. Siegel, Ryan SO-2 Stevenson 17:00.36 -
25. Sturm, Nicholas SR-4 Alvernia 17:03.31 -
26. Junio, Matthew JR-3 Alvernia 17:12.47 -
27. Menchey, Jake FR-1 Susquehanna 17:21.48 -
28. Whitley, Matthew JR-3 Frostburg State 17:31.56 -
29. McFarland, Torin   Unattached 17:57.92 -
30. Clugston, Nathaniel SO-2 Lebanon Valley 18:46.67 -
31. Guelph, David FR-1 Scranton 19:05.81 -
32. Helie, Aidan FR-1 Scranton 19:11.71 -
5000 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Caroselli, Vinnie SO-2 Juniata 16:22.11
2. Lauver, Ian FR-1 Saint Francis University 16:26.75
3. Hinds, Brendan SO-2 Saint Francis University 16:37.54
4. Burkhart, Nathan SO-2 Kutztown 16:43.77
5. Witmer, Timothy FR-1 Elizabethtown 16:45.76
6. Wacker, Matthew FR-1 Alvernia 16:50.88
7. Bartlett, Eric FR-1 Scranton 16:54.88
8. Sorge, Brandon SO-2 Susquehanna 16:57.05
9. Sturm, Nicholas SR-4 Alvernia 17:03.31
10. Junio, Matthew JR-3 Alvernia 17:12.47
11. Menchey, Jake FR-1 Susquehanna 17:21.48
12. Whitley, Matthew JR-3 Frostburg State 17:31.56
13. McFarland, Torin   Unattached 17:57.92
14. Clugston, Nathaniel SO-2 Lebanon Valley 18:46.67
15. Guelph, David FR-1 Scranton 19:05.81
16. Helie, Aidan FR-1 Scranton 19:11.71
5000 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smith, Alex SR-4 York (Pa.) 15:33.31
2. Urban, Michael SO-2 Shippensburg 15:42.99
3. Alansky, Tyler JR-3 Elizabethtown 15:43.46
4. Weidner, Shawn JR-3 Shippensburg 15:48.16
5. Myers, Christopher SO-2 Elizabethtown 15:49.92
6. Gutierrez, Xavier JR-3 Kutztown 15:53.23
7. Walker, Keenan JR-3 Saint Francis University 16:04.84
8. Coverdale, Liam SO-2 Elizabethtown 16:13.72
9. Iatarola, Brian SO-2 Shippensburg 16:14.03
10. DeGennaro, Nicholas JR-3 Kutztown 16:14.67
11. Zubrycki, Matthew JR-3 York (Pa.) 16:15.54
12. Campagna, Jeff FR-1 Lebanon Valley 16:16.41
13. Alansky, Drew FR-1 York (Pa.) 16:17.01
14. Wood, Charles SO-2 York (Pa.) 16:26.18
15. Brady, Noah JR-3 Lebanon Valley 16:39.42
16. Siegel, Ryan SO-2 Stevenson 17:00.36
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Clayton, Jalil JR-3 PSU-Harrisburg 8.34 -
2. Shupp, Austin SR-4 Shippensburg 8.37 -
3. Cooney, william   Unattached 8.40 -
4. Spirk, John JR-3 Moravian 8.50 -
5. Burton, Michael SR-4 Kutztown 8.72 -
6. Ogbonna, Obinna JR-3 Kutztown 8.79 -
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Clayton, Jalil JR-3 PSU-Harrisburg 8.52
2. Cooney, william   Unattached 8.55
3. Spirk, John JR-3 Moravian 8.60
4. Ogbonna, Obinna JR-3 Kutztown 8.74
5. Shupp, Austin SR-4 Shippensburg 8.77
6. Burton, Michael SR-4 Kutztown 8.88
7. Young, Derrick JR-3 PSU-Harrisburg 8.88
8. Gardner, Brenden FR-1 Juniata 9.30
9. Battle, Woodrow JR-3 Moravian 9.35
10. Bosworth, Derek SO-2 Elizabethtown 9.39
11. Hill, Wesley JR-3 Misericordia 9.43
12. Mosquera, Antonio   Penn State T&F Club 9.57
13. Weybrecht, Dylan FR-1 Scranton 9.66
14. Farrell, Andrew SR-4 Susquehanna 9.73
15. Strubinger, Matthew FR-1 Elizabethtown 9.83
16. Sanchez, Matthew FR-1 Mount St. Mary's 10.11
17. West, Kyle SO-2 Lebanon Valley 10.14
18. Mondi, Colin FR-1 Shippensburg 10.15
19. Terry, Jacob FR-1 Frostburg State 11.11
20. Madro, Gabe FR-1 Stevenson 11.42
21. Reever, Logan FR-1 Lebanon Valley 11.54
22. Meisenhelter, Robert FR-1 Lebanon Valley 11.58
23. Barnett, Tristan SO-2 Frostburg State 11.72
24. College, Daniel JR-3 Lebanon Valley 11.92
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Spirk, John JR-3 Moravian 8.60
2. Hill, Wesley JR-3 Misericordia 9.43
3. Weybrecht, Dylan FR-1 Scranton 9.66
4. Sanchez, Matthew FR-1 Mount St. Mary's 10.11
5. Madro, Gabe FR-1 Stevenson 11.42
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ogbonna, Obinna JR-3 Kutztown 8.74
2. Young, Derrick JR-3 PSU-Harrisburg 8.88
3. Mosquera, Antonio   Penn State T&F Club 9.57
4. West, Kyle SO-2 Lebanon Valley 10.14
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Shupp, Austin SR-4 Shippensburg 8.77
2. Bosworth, Derek SO-2 Elizabethtown 9.39
3. Terry, Jacob FR-1 Frostburg State 11.11
4. Reever, Logan FR-1 Lebanon Valley 11.54
5. Meisenhelter, Robert FR-1 Lebanon Valley 11.58
60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cooney, william   Unattached 8.55
2. Burton, Michael SR-4 Kutztown 8.88
3. Farrell, Andrew SR-4 Susquehanna 9.73
4. Strubinger, Matthew FR-1 Elizabethtown 9.83
5. College, Daniel JR-3 Lebanon Valley 11.92
60 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Clayton, Jalil JR-3 PSU-Harrisburg 8.52
2. Gardner, Brenden FR-1 Juniata 9.30
3. Battle, Woodrow JR-3 Moravian 9.35
4. Mondi, Colin FR-1 Shippensburg 10.15
5. Barnett, Tristan SO-2 Frostburg State 11.72
4 x 200 Relay Finals Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Scranton Leepier, Robbins, Toles II, Weybrecht 1:38.53
2. Susquehanna Debastiani, Gonzalez, Entin, Meyer 1:39.07
  PSU-Harrisburg Ozubu, Covington, Jackson, Shanghie DQ
4 x 200 Relay Finals Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Stevenson Cheatham, Davis, Mitchell, Theophile 1:34.43
2. Elizabethtown Mann, Schlegel, Vasilik, Winch 1:34.58
3. Lebanon Valley Anzel, Watkins, Weck, Edmonson 1:34.98
4 x 400 Relay Finals Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Stevenson Theophile, Riggins, Iddriss, Belser 3:27.73
2. Misericordia Olugbenga, Luzzi, Oyola, Araneta 3:35.79
3. Unattached 3:36.14
4. Elizabethtown Fitzgerald, Winch, Gerstenbacher, Schlegel 3:38.10
5. PSU-Harrisburg Clayton, Kaminski-Mainar, Willis, Owhe 3:43.30
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. McLaughlin, Kyle FR-1 Kutztown 2.03m 6' 8" -
  • 1.73
    P
  • 1.78
    P
  • 1.83
    P
  • 1.88
    P
  • 1.93
    O
  • 1.98
    XO
  • 2.03
    XXO
  • 2.11
    XXX
2. Petraskie, Chris SO-2 Susquehanna 1.98m 6' 6" -
  • 1.73
    P
  • 1.78
    P
  • 1.83
    P
  • 1.88
    O
  • 1.93
    O
  • 1.98
    XO
  • 2.03
    XXX
3. Olugbenga, Olutobi JR-3 Misericordia 1.93m 6' 4" -
  • 1.73
    P
  • 1.78
    P
  • 1.83
    O
  • 1.88
    O
  • 1.93
    XXO
  • 1.98
    XXX
4. White, Alex SO-2 PSU-Harrisburg 1.88m 6' 2" -
  • 1.73
    P
  • 1.78
    P
  • 1.83
    O
  • 1.88
    O
  • 1.93
    XXX
5. Baukman, Caleb JR-3 Kutztown 1.88m 6' 2" -
  • 1.73
    P
  • 1.78
    P
  • 1.83
    XO
  • 1.88
    O
  • 1.93
    XXX
6. Onyebadi, Clement FR-1 Stevenson 1.88m 6' 2" -
  • 1.73
    P
  • 1.78
    XO
  • 1.83
    XXO
  • 1.88
    XXO
  • 1.93
    XXX
7. Williamson, Isaiah FR-1 Mount St. Mary's 1.83m 6' 0" -
  • 1.73
    XO
  • 1.78
    XXO
  • 1.83
    XO
  • 1.88
    XXX
7. Fridinger, Storm JR-3 Juniata 1.83m 6' 0" -
  • 1.73
    P
  • 1.78
    XO
  • 1.83
    XO
  • 1.88
    XXX
9. Kukulski, Bryan SR-4 Lebanon Valley 1.78m 5' 10" -
  • 1.73
    O
  • 1.78
    XXO
  • 1.83
    XXX
9. Novak, James SR-4 York (Pa.) 1.78m 5' 10" -
  • 1.73
    O
  • 1.78
    O
  • 1.83
    XXX
9. Reese, Alex   Unattached 1.78m 5' 10" -
  • 1.73
    O
  • 1.78
    XO
  • 1.83
    XXX
12. Randolph, John SO-2 Juniata 1.73m 5' 8" -
  • 1.73
    XO
  • 1.78
    XXX
12. Young, Derrick JR-3 PSU-Harrisburg 1.73m 5' 8" -
  • 1.73
    O
  • 1.78
    XXX
  Sagendorf, Brian JR-3 Mount St. Mary's NH   -
  • 1.73
    XXX
  Mondi, Colin FR-1 Shippensburg NH   -
  • 1.73
    XXX
  Cromwell, Rakee JR-3 Susquehanna NH   -
  • 1.73
    XXX
  McMinn, Brandon SR-4 Lebanon Valley NH   -
  • 1.73
    XXX
  Gardner, Brenden FR-1 Juniata NH   -
  • 1.73
    XXX
  Stephenson, Tyler JR-3 Elizabethtown NH   -
  • 1.73
    XXX
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Raguz, Brandon SR-4 Kutztown 5.00m 16' 4.75" -
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    P
  • 3.75
    P
  • 3.90
    P
  • 4.05
    P
  • 4.20
    P
  • 4.35
    P
  • 4.50
    P
  • 4.65
    XO
  • 4.80
    O
  • 5.00
    XXO
  • 5.04
    XXX
2. Plummer, Easton JR-3 Saint Francis University 4.50m 14' 9" -
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    P
  • 3.75
    P
  • 3.90
    P
  • 4.05
    P
  • 4.20
    O
  • 4.35
    O
  • 4.50
    XXO
  • 4.65
    XXX
3. Boychuck, Cole   Penn State T&F Club 4.35m 14' 3.25" -
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    P
  • 3.75
    P
  • 3.90
    O
  • 4.05
    O
  • 4.20
    O
  • 4.35
    XXO
  • 4.50
    XXX
4. Rodrigues, Darris SR-4 York (Pa.) 4.05m 13' 3.5" -
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    P
  • 3.75
    XXO
  • 3.90
    XO
  • 4.05
    O
  • 4.20
    XXX
5. Austen, Zachary FR-1 Kutztown 3.90m 12' 9.5" -
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    P
  • 3.75
    P
  • 3.90
    O
  • 4.05
    XXX
6. Brownstein, Jesse SO-2 Lebanon Valley 3.90m 12' 9.5" -
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    P
  • 3.75
    O
  • 3.90
    O
  • 4.05
    XXX
7. Koonce, Brian JR-3 York (Pa.) 3.90m 12' 9.5" -
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    P
  • 3.75
    XO
  • 3.90
    O
  • 4.05
    XXX
8. Bosche, Andrew FR-1 Kutztown 3.90m 12' 9.5" -
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    P
  • 3.75
    XO
  • 3.90
    XO
  • 4.05
    XXX
9. Smelski, Cooper JR-3 Stevenson 3.75m 12' 3.5" -
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    O
  • 3.75
    XXO
  • 3.90
    XXX
10. Kodner, Seth   Penn State T&F Club 3.60m 11' 9.75" -
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    XO
  • 3.75
    XXX
10. Madro, Gabe FR-1 Stevenson 3.60m 11' 9.75" -
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    XO
  • 3.75
    XXX
12. Young, Derrick JR-3 PSU-Harrisburg 3.45m 11' 3.75" -
  • 3.30
    O
  • 3.45
    O
  • 3.60
    XXX
13. Yi, Kyle SO-2 PSU-Harrisburg 3.30m 10' 10" -
  • 3.30
    XXO
  • 3.45
    XXX
  Meoli, Joshua FR-1 Frostburg State NH   -
  • 3.30
    XXX
  Tocket, Brandon JR-3 York (Pa.) NH   -
  • 3.75
    XXX
  Switzer, Jesse FR-1 Saint Francis University NH   -
  • 3.30
    XXX
  Pavlik, Conner SO-2 Elizabethtown NH   -
  • 3.30
    XXX
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Shupp, Austin SR-4 Shippensburg 6.73m 22' 1" -
  • 6.73m
  • FOUL
  • 6.47m
  • PASS
  • PASS
  • PASS
2. Clayton, Jalil JR-3 PSU-Harrisburg 6.44m 21' 1.5" -
  • 5.89m
  • 6.44m
  • 6.03m
  • PASS
  • PASS
  • PASS
3. Johnson, Greg SO-2 Shippensburg 6.37m 20' 10.75" -
  • 6.36m
  • FOUL
  • FOUL
  • 6.37m
  • 6.33m
  • 6.36m
4. White, Alex SO-2 PSU-Harrisburg 6.27m 20' 7" -
  • FOUL
  • 6.27m
  • 6.20m
  • 6.21m
  • FOUL
  • FOUL
5. Case, Ritchie FR-1 Stevenson 6.27m 20' 7" -
  • 6.05m
  • 6.27m
  • 6.15m
  • PASS
  • PASS
  • PASS
6. Cromwell, Rakee JR-3 Susquehanna 6.24m 20' 5.75" -
  • 6.19m
  • 6.24m
  • 6.11m
  • 5.70m
  • FOUL
  • 5.97m
7. Stephenson, Tyler JR-3 Elizabethtown 6.24m 20' 5.75" -
  • 5.57m
  • 6.01m
  • 6.24m
  • 6.11m
  • FOUL
  • 6.05m
8. Petraskie, Chris SO-2 Susquehanna 6.23m 20' 5.25" -
  • 6.23m
  • FOUL
  • FOUL
8. Leepier, Keyser FR-1 Scranton 6.23m 20' 5.25" -
  • 6.23m
  • 6.08m
  • 6.10m
10. Nelson, Shamar JR-3 Frostburg State 6.22m 20' 5" -
  • 6.05m
  • 6.07m
  • 6.22m
11. Parker, Davante SO-2 Kutztown 6.11m 20' 0.5" -
  • 6.11m
  • 5.68m
  • ND
12. Kropp, Kenny FR-1 Susquehanna 6.04m 19' 9.75" -
  • 5.90m
  • 6.04m
  • 5.80m
13. Adams, Kevon SO-2 Frostburg State 6.01m 19' 8.75" -
  • 5.76m
  • 5.69m
  • 6.01m
14. Ferrone, Michael   Penn State T&F Club 6.00m 19' 8.25" -
  • 5.97m
  • 6.00m
  • 5.90m
15. Diabagate, Adam SR-4 Stevenson 5.98m 19' 7.5" -
  • 5.78m
  • 5.98m
  • 5.79m
16. Redmond, Darian FR-1 Susquehanna 5.97m 19' 7" -
  • 5.97m
  • 5.80m
  • ND
17. Hamme, Alexander JR-3 Lebanon Valley 5.95m 19' 6.25" -
  • FOUL
  • 5.95m
  • FOUL
18. Boychuck, Cole   Penn State T&F Club 5.77m 18' 11.25" -
  • 5.35m
  • 5.77m
  • ND
19. Mitchell, Joshua JR-3 Stevenson 5.67m 18' 7.25" -
  • FOUL
  • 5.67m
  • ND
20. Randolph, John SO-2 Juniata 5.53m 18' 1.75" -
  • 5.53m
  • ND
  • ND
21. Bosworth, Derek SO-2 Elizabethtown 5.49m 18' 0.25" -
  • 5.49m
  • ND
  • ND
22. Reynolds, Curtis SO-2 Elizabethtown 5.41m 17' 9" -
  • 5.41m
  • ND
  • ND
23. Black, Malik JR-3 Susquehanna 5.12m 16' 9.75" -
  • 5.12m
  • ND
  • ND
24. Powell-Graves, Ricky Keith FR-1 Frostburg State 4.94m 16' 2.5" -
  • 4.94m
  • ND
  • ND
25. Lingard, Michael FR-1 Shippensburg 4.92m 16' 1.75" -
  • 4.92m
  • ND
  • ND
26. Sawyer, Brian FR-1 Scranton 4.89m 16' 0.5" -
  • 4.89m
  • FOUL
  • ND
27. Garcia, Fernando SO-2 York (Pa.) 4.54m 14' 10.75" -
  • 4.54m
  • ND
  • ND
  Jones, Paul FR-1 Susquehanna FOUL   -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  Gayles, Donovan SO-2 Susquehanna FOUL   -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  College, Daniel JR-3 Lebanon Valley FOUL   -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  Seabrook, Henry FR-1 Mount St. Mary's FOUL   -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Olugbenga, Olutobi JR-3 Misericordia 13.30m 43' 7.75" -
  • FOUL
  • 12.71m
  • 13.30m
  • 13.29m
  • FOUL
  • FOUL
2. Ferrone, Michael   Penn State T&F Club 12.85m 42' 2" -
  • FOUL
  • 12.82m
  • 12.43m
  • FOUL
  • 12.72m
  • 12.85m
3. Diabagate, Adam SR-4 Stevenson 12.83m 42' 1.25" -
  • 12.72m
  • 12.83m
  • PASS
  • 12.55m
  • PASS
  • FOUL
4. Healey, Christian JR-3 Frostburg State 12.80m 42' 0" -
  • 12.73m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.80m
5. Robbins, Kyle FR-1 Scranton 12.78m 41' 11.25" -
  • FOUL
  • 12.78m
  • FOUL
  • PASS
  • PASS
  • PASS
6. Petraskie, Chris SO-2 Susquehanna 12.48m 40' 11.5" -
  • 12.48m
  • PASS
  • PASS
  • PASS
  • PASS
  • PASS
7. Onyebadi, Clement FR-1 Stevenson 12.35m 40' 6.25" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.35m
8. Merli, Mark FR-1 Scranton 12.28m 40' 3.5" -
  • 12.28m
  • FOUL
  • 11.81m
9. Reynolds, Curtis SO-2 Elizabethtown 12.19m 40' 0" -
  • FOUL
  • 12.19m
  • FOUL
10. Black, Malik JR-3 Susquehanna 11.78m 38' 7.75" -
  • 11.78m
  • 11.38m
  • FOUL
11. Novak, James SR-4 York (Pa.) 11.36m 37' 3.25" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 11.36m
12. Parker, Daniel SO-2 PSU-Harrisburg 11.33m 37' 2.25" -
  • FOUL
  • 11.33m
  • FOUL
  Johnson, Greg SO-2 Shippensburg FOUL   -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Yon, Cameron JR-3 PSU-Harrisburg 14.65m 48' 0.75" -
  • 13.80m
  • 14.65m
  • 12.65m
  • 12.61m
  • FOUL
  • 12.84m
2. Ross, Benjamin JR-3 Saint Francis University 14.61m 47' 11.25" -
  • 13.31m
  • 13.48m
  • 14.61m
  • 13.66m
  • 14.08m
  • 13.96m
3. Johnson, Maurice FR-1 Stevenson 13.71m 44' 11.75" -
  • FOUL
  • 13.71m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • 13.04m
4. Strohe, Cam SO-2 Shippensburg 13.42m 44' 0.5" -
  • 11.87m
  • 12.84m
  • 13.31m
  • 13.42m
  • FOUL
  • 13.05m
5. Saad, Abd Rahman SO-2 Kutztown 13.35m 43' 9.75" -
  • 12.02m
  • 12.72m
  • 12.47m
  • 12.82m
  • 13.03m
  • 13.35m
6. McTigue, Brennan   Unattached 13.09m 42' 11.5" -
  • FOUL
  • 12.95m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • 13.09m
7. Shinn, Samuel SO-2 Mount St. Mary's 13.04m 42' 9.5" -
  • 12.80m
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.39m
  • 13.00m
  • 13.04m
8. Donlan, Trent SO-2 Lebanon Valley 12.70m 41' 8" -
  • 12.70m
  • 12.55m
  • 12.26m
9. Nelo, Tony FR-1 Misericordia 12.65m 41' 6" -
  • 11.87m
  • 12.65m
  • 12.45m
10. Morgan, Wesley   Unattached 12.59m 41' 3.75" -
  • FOUL
  • 11.96m
  • 12.59m
11. Pysher, Matthew SR-4 Elizabethtown 12.32m 40' 5" -
  • 11.59m
  • 11.65m
  • 12.32m
12. Strickler, Jacob   Unattached 12.30m 40' 4.25" -
  • 12.30m
  • FOUL
  • FOUL
13. Marcel, Sam FR-1 Misericordia 12.29m 40' 4" -
  • 11.91m
  • FOUL
  • 12.29m
14. Guider, Tim   Unattached 12.28m 40' 3.5" -
  • FOUL
  • 11.48m
  • 12.28m
15. Card, Jason SO-2 Susquehanna 12.27m 40' 3.25" -
  • 12.07m
  • 12.27m
  • 12.08m
16. Enderle, Rhys   Unattached 12.19m 40' 0" -
  • 12.17m
  • 12.19m
  • FOUL
17. Bauer, Darby SO-2 Goucher 12.16m 39' 10.75" -
  • 11.54m
  • FOUL
  • 12.16m
18. Blautzik, Erik SO-2 Frostburg State 12.06m 39' 7" -
  • 11.60m
  • 12.06m
  • ND
19. Hewitt, Tyler JR-3 Shippensburg 12.04m 39' 6" -
  • 12.04m
  • 11.89m
  • ND
20. Brown, Joshua SR-4 Susquehanna 12.00m 39' 4.5" -
  • 11.79m
  • 12.00m
  • FOUL
21. Kerstetter, Tyler   Unattached 11.96m 39' 3" -
  • FOUL
  • 11.96m
  • FOUL
22. Heisey, Dylan SO-2 Susquehanna 11.91m 39' 1" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 11.91m
23. Jones, Evan FR-1 Misericordia 11.66m 38' 3.25" -
  • FOUL
  • 11.66m
  • FOUL
24. Fernandez, Daniel JR-3 Juniata 11.64m 38' 2.25" -
  • 11.64m
  • ND
  • ND
25. Civetta, Antonio FR-1 Shippensburg 11.59m 38' 0.25" -
  • 11.59m
  • ND
  • FOUL
26. Evans, Mike SO-2 Susquehanna 11.29m 37' 0.5" -
  • FOUL
  • 11.29m
  • ND
27. Whetstone, Gregory SO-2 Frostburg State 11.28m 37' 0.25" -
  • 10.71m
  • 11.28m
  • ND
28. Kerns, John SO-2 Frostburg State 11.22m 36' 9.75" -
  • FOUL
  • 11.22m
  • FOUL
29. Gerace, David FR-1 Scranton 11.19m 36' 8.5" -
  • FOUL
  • 11.19m
  • ND
29. Lindley, Nick SO-2 York (Pa.) 11.19m 36' 8.5" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 11.19m
31. Rebarchak, Joseph SO-2 PSU-Harrisburg 10.68m 35' 0.5" -
  • 10.68m
  • ND
  • FOUL
32. Smith, Robert   Unattached 10.66m 34' 11.75" -
  • FOUL
  • 10.66m
  • FOUL
33. Julot, Brandon SO-2 Goucher 10.50m 34' 5.5" -
  • FOUL
  • 10.50m
  • ND
34. Pagni, Luca FR-1 Stevenson 10.33m 33' 10.75" -
  • 10.33m
  • 0.21m
  • FOUL
35. McMinn, Brandon SR-4 Lebanon Valley 9.41m 30' 10.5" -
  • FOUL
  • 9.41m
  • FOUL
36. Bubenchik, Jason JR-3 Elizabethtown 8.86m 29' 1" -
  • FOUL
  • 8.86m
  • ND
37. Dittmar, Joe FR-1 Scranton 8.80m 28' 10.5" -
  • 8.80m
  • ND
  • ND
38. Brown, Dustin FR-1 Alvernia 8.50m 27' 10.75" -
  • 8.50m
  • PASS
  • PASS
39. Creed, Brandon SR-4 Goucher 8.46m 27' 9.25" -
  • FOUL
  • 8.46m
  • ND
40. Smelski, Cooper JR-3 Stevenson 7.23m 23' 8.75" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 7.23m
41. Quattrochi, Chris FR-1 Elizabethtown 6.57m 21' 6.75" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 6.57m
  Ardle, Alex JR-3 York (Pa.) FOUL   -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  Cornman, Logan FR-1 PSU-Harrisburg FOUL   -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  Shoop, David FR-1 Mount St. Mary's FOUL   -
  • ND
  • ND
  • FOUL
  Davis, Maxfield FR-1 Mount St. Mary's FOUL   -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Strohe, Cam SO-2 Shippensburg 15.62m 51' 3" -
  • 13.91m
  • 13.53m
  • 14.79m
  • 15.51m
  • 15.62m
  • 14.82m
2. Kerns, John SO-2 Frostburg State 15.29m 50' 2" -
  • 14.92m
  • 14.55m
  • 15.29m
  • 15.20m
  • FOUL
  • FOUL
3. Ross, Benjamin JR-3 Saint Francis University 15.03m 49' 3.75" -
  • 14.83m
  • FOUL
  • 14.89m
  • 15.03m
  • 14.79m
  • 14.24m
4. Yon, Cameron JR-3 PSU-Harrisburg 14.85m 48' 8.75" -
  • FOUL
  • 14.09m
  • 14.70m
  • 14.85m
  • 14.21m
  • FOUL
5. McInnis, Curtis SR-4 Stevenson 14.53m 47' 8" -
  • 14.53m
  • 14.30m
  • 14.10m
  • 14.10m
  • FOUL
  • FOUL
6. Pysher, Matthew SR-4 Elizabethtown 14.23m 46' 8.25" -
  • 13.27m
  • 14.23m
  • 13.67m
  • 12.56m
  • FOUL
  • 13.29m
7. Guider, Tim   Unattached 14.04m 46' 0.75" -
  • 13.05m
  • 13.39m
  • 14.04m
8. Kerstetter, Tyler   Unattached 13.78m 45' 2.5" -
  • FOUL
  • 11.37m
  • 13.78m
9. Hewitt, Tyler JR-3 Shippensburg 13.72m 45' 0.25" -
  • 13.72m
  • FOUL
  • 13.67m
10. Blautzik, Erik SO-2 Frostburg State 13.37m 43' 10.5" -
  • FOUL
  • 13.37m
  • FOUL
11. Walton, Brady JR-3 Kutztown 12.94m 42' 5.5" -
  • 12.41m
  • 12.49m
  • 12.94m
12. Bertsch, Ryan SR-4 Susquehanna 12.90m 42' 4" -
  • 12.90m
  • 12.69m
  • FOUL
13. Pagni, Luca FR-1 Stevenson 12.74m 41' 9.75" -
  • 12.74m
  • FOUL
  • FOUL
14. Shinn, Samuel SO-2 Mount St. Mary's 12.69m 41' 7.75" -
  • FOUL
  • 12.16m
  • 12.69m
15. McTigue, Brennan   Unattached 12.48m 40' 11.5" -
  • 12.01m
  • 12.18m
  • 12.48m
16. Harley, Michael JR-3 Frostburg State 12.34m 40' 6" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.34m
17. Davis, Maxfield FR-1 Mount St. Mary's 12.31m 40' 4.75" -
  • FOUL
  • 12.31m
  • FOUL
18. Morgan, Wesley   Unattached 12.29m 40' 4" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.29m
19. Kuba, Jeremy JR-3 Misericordia 12.20m 40' 0.5" -
  • 11.91m
  • 12.01m
  • 12.20m
20. Civetta, Antonio FR-1 Shippensburg 12.06m 39' 7" -
  • 11.16m
  • 12.06m
  • FOUL
21. Allen, Forrest JR-3 Stevenson 12.00m 39' 4.5" -
  • 12.00m
  • FOUL
  • FOUL
22. Bauer, Darby SO-2 Goucher 11.95m 39' 2.5" -
  • FOUL
  • 11.95m
  • FOUL
23. Saad, Abd Rahman SO-2 Kutztown 11.90m 39' 0.5" -
  • 11.82m
  • FOUL
  • 11.90m
24. Weyant, Lars FR-1 PSU-Harrisburg 11.60m 38' 0.75" -
  • 11.60m
  • FOUL
  • FOUL
25. Enderle, Rhys   Unattached 11.44m 37' 6.5" -
  • 11.38m
  • 11.44m
  • FOUL
26. Heisey, Dylan SO-2 Susquehanna 10.93m 35' 10.5" -
  • FOUL
  • 10.93m
  • FOUL
27. Shoop, David FR-1 Mount St. Mary's 10.91m 35' 9.5" -
  • FOUL
  • 10.91m
  • FOUL
28. Pope, Paul JR-3 York (Pa.) 10.49m 34' 5" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 10.49m
29. Nelo, Tony FR-1 Misericordia 10.47m 34' 4.25" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 10.47m
30. Donlan, Trent SO-2 Lebanon Valley 9.94m 32' 7.5" -
  • 9.94m
  • FOUL
  • FOUL
31. Cornman, Logan FR-1 PSU-Harrisburg 9.81m 32' 2.25" -
  • 9.81m
  • FOUL
  • FOUL
32. Julot, Brandon SO-2 Goucher 9.15m 30' 0.25" -
  • 9.10m
  • 9.15m
  • FOUL
33. Smith, Robert   Unattached 8.59m 28' 2.25" -
  • 8.59m
  • FOUL
  • FOUL
34. Creed, Brandon SR-4 Goucher 8.00m 26' 3" -
  • FOUL
  • 8.00m
  • FOUL
35. Quattrochi, Chris FR-1 Elizabethtown 7.11m 23' 4" -
  • 7.11m
  • FOUL
  • FOUL
  Fernandez, Gabriel JR-3 Alvernia FOUL   -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  Fernandez, Daniel JR-3 Juniata FOUL   -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  Brown, Joshua SR-4 Susquehanna FOUL   -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL