March 20-21, 2015
|
Emory - Atlanta, GA

Women 1500m Run Seeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Janet Blancet   Unattached 4:41.43 -
0 Carolyn Watson   Unattached 4:44.66 -
1 Jessica Childers JR-3 Lee (Tenn.) 4:41.21 10
2 Anna Leinheiser SO-2 Montevallo 4:41.54 8
3 Olivia Esbenshade SO-2 Cedarville 4:42.16 6
4 Marissa Gogniat SR-4 Emory 4:42.55 5
5 Erin Herrmann SO-2 Hope 4:48.47 4
6 Kristen Garwood JR-3 Hannibal-LaGrange 4:50.02 3
7 Hailey Bredeson SO-2 Cedarville 4:50.29 2
8 Gabrielle Stravach FR-1 Emory 4:51.37 1
9 Hope Jordan SR-4 DePauw 4:55.60 -
10 Juells McLeod SO-2 Jacksonville St. 4:56.61 -
11 Taylor Shaw FR-1 GRU Augusta 4:56.72 -
12 Hannah Rhodes FR-1 Tennessee Wesleyan 4:56.87 -
13 Sarah Hoffman FR-1 Cedarville 4:58.75 -
14 Bethany Norman SO-2 Cedarville 5:00.53 -
15 Elizabeth Sillcocks SO-2 Lee (Tenn.) 5:01.08 -
16 Ashlie Anderson FR-1 Montevallo 5:01.75 -
17 Kristina Delpesche SO-2 Columbus St. 5:01.79 -
18 Katherine Hauge SR-4 Hope 5:01.88 -
19 Olivia Rodriguez SO-2 GRU Augusta 5:03.60 -
20 Stephanie Crane SR-4 Emory 5:03.80 -
21 Karlie Yinger FR-1 Tennessee Wesleyan 5:05.00 -
22 Erica Fischer SO-2 Emory 5:06.55 -
23 Elena Oslund JR-3 Brenau 5:06.98 -
24 Kelly Brown FR-1 Lincoln Memorial 5:07.12 -
25 Nicole Fredette SR-4 Berry 5:08.57 -
26 Taylor Galvin JR-3 Clayton State 5:09.53 -
27 Jazmin Konnick JR-3 Emmanuel (Ga.) 5:10.63 -
28 Sierra Knighten FR-1 Tennessee Wesleyan 5:11.41 -
29 Megan Everhart SR-4 DePauw 5:11.83 -
30 Elyse Christofanelli SR-4 Elmhurst 5:12.28 -
31 Taylor Gerard FR-1 Montevallo 5:13.08 -
32 Linette Cepeda SO-2 Columbus St. 5:14.61 -
33 Alexandra Moxon FR-1 Hope 5:16.44 -
34 Gabby Hill JR-3 Emmanuel (Ga.) 5:17.54 -
35 Hanna Saadegh-Vaziri FR-1 Emory 5:19.17 -
36 Emma Moore FR-1 Birmingham-Southern 5:19.27 -
37 Stephanie Huwe JR-3 Elmhurst 5:20.09 -
38 Bailey Roberts FR-1 West Georgia 5:21.06 -
39 Annie Diaz SO-2 Life 5:21.07 -
40 Wendy Geslewitz JR-3 Denison 5:21.30 -
41 Jennifer Yoder SR-4 Hannibal-LaGrange 5:22.95 -
42 Taylor Grigsby SO-2 Lincoln Memorial 5:23.15 -
43 Claire Barcelo SO-2 Denison 5:24.63 -
44 Maria Cozzens SO-2 Lindsey Wilson 5:25.01 -
45 Curshonne Johnson SO-2 Clark Atlanta 5:25.09 -
46 Samantha Nothrop FR-1 Hannibal-LaGrange 5:25.13 -
47 Jaichelle Thomas SO-2 Life 5:26.34 -
48 Allyson Davis SO-2 Lindsey Wilson 5:27.18 -
49 Olivia Ivings FR-1 Columbus St. 5:28.27 -
50 Mykeese Edwards JR-3 Albany State 5:30.69 -
51 Victoria Ports SR-4 Birmingham-Southern 5:30.86 -
52 Kelsey Marshall SO-2 Tennessee Wesleyan 5:31.25 -
53 Danielle King SO-2 Lee (Tenn.) 5:31.83 -
54 Deanna Iwanyckyj SR-4 Wittenberg 5:32.75 -
55 Alainna Cretien FR-1 Berry 5:33.95 -
56 Leslie Stewart SR-4 Berry 5:34.39 -
57 Jessica Smith SR-4 Clayton State 5:36.29 -
58 Holly McNorton JR-3 Clayton State 5:36.61 -
59 Gwen Gunter JR-3 Denison 5:38.90 -
60 Nicole Schowalter FR-1 St. Catharine 5:41.13 -
61 Sarah McKendry JR-3 Denison 5:41.53 -
62 Casey Price SO-2 Kentucky Wesleyan 5:43.53 -
63 Brandi McNeal JR-3 Clark Atlanta 5:43.60 -
64 Korie Sharrar SO-2 Wittenberg 5:44.47 -
65 Cynthia Smith SR-4 Clark Atlanta 5:44.69 -
66 Mercedes Madlock SO-2 Tuskegee 5:47.69 -
67 Heather Wilson FR-1 Lindsey Wilson 6:02.74 -
68 Danielle Caudwell SO-2 Lincoln Memorial 6:04.61 -
69 Wamika Kemp SO-2 Tuskegee 6:05.28 -
70 Angela Herbig SR-4 Lindsey Wilson 6:05.44 -
71 Alexa Leon SO-2 Kentucky Wesleyan 6:05.76 -
72 Evelyn Williams JR-3 Tuskegee 6:07.63 -
73 Elise Pouilly FR-1 Birmingham-Southern 6:13.59 -
74 cinthia flores FR-1 Oglethorpe 6:26.42 -
75 Lauren Morrow FR-1 Hannibal-LaGrange 6:50.62 -
  Casey Campbell JR-3 Hope DNF -
Women 1500m Run Seeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Carolyn Watson   Unattached 4:44.66 -
0 Janet Blancet   Unattached 4:41.43 -
1 Jessica Childers JR-3 Lee (Tenn.) 4:41.21 10
2 Anna Leinheiser SO-2 Montevallo 4:41.54 8
3 Olivia Esbenshade SO-2 Cedarville 4:42.16 6
4 Marissa Gogniat SR-4 Emory 4:42.55 5
5 Erin Herrmann SO-2 Hope 4:48.47 4
7 Hailey Bredeson SO-2 Cedarville 4:50.29 2
8 Gabrielle Stravach FR-1 Emory 4:51.37 1
10 Juells McLeod SO-2 Jacksonville St. 4:56.61 -
20 Stephanie Crane SR-4 Emory 5:03.80 -
  Casey Campbell JR-3 Hope DNF -
Women 1500m Run Seeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Kristen Garwood JR-3 Hannibal-LaGrange 4:50.02 3
9 Hope Jordan SR-4 DePauw 4:55.60 -
11 Taylor Shaw FR-1 GRU Augusta 4:56.72 -
12 Hannah Rhodes FR-1 Tennessee Wesleyan 4:56.87 -
13 Sarah Hoffman FR-1 Cedarville 4:58.75 -
14 Bethany Norman SO-2 Cedarville 5:00.53 -
16 Ashlie Anderson FR-1 Montevallo 5:01.75 -
18 Katherine Hauge SR-4 Hope 5:01.88 -
19 Olivia Rodriguez SO-2 GRU Augusta 5:03.60 -
21 Karlie Yinger FR-1 Tennessee Wesleyan 5:05.00 -
23 Elena Oslund JR-3 Brenau 5:06.98 -
26 Taylor Galvin JR-3 Clayton State 5:09.53 -
30 Elyse Christofanelli SR-4 Elmhurst 5:12.28 -
Women 1500m Run Seeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Elizabeth Sillcocks SO-2 Lee (Tenn.) 5:01.08 -
17 Kristina Delpesche SO-2 Columbus St. 5:01.79 -
24 Kelly Brown FR-1 Lincoln Memorial 5:07.12 -
25 Nicole Fredette SR-4 Berry 5:08.57 -
27 Jazmin Konnick JR-3 Emmanuel (Ga.) 5:10.63 -
28 Sierra Knighten FR-1 Tennessee Wesleyan 5:11.41 -
29 Megan Everhart SR-4 DePauw 5:11.83 -
33 Alexandra Moxon FR-1 Hope 5:16.44 -
35 Hanna Saadegh-Vaziri FR-1 Emory 5:19.17 -
36 Emma Moore FR-1 Birmingham-Southern 5:19.27 -
44 Maria Cozzens SO-2 Lindsey Wilson 5:25.01 -
57 Jessica Smith SR-4 Clayton State 5:36.29 -
Women 1500m Run Seeded Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Erica Fischer SO-2 Emory 5:06.55 -
31 Taylor Gerard FR-1 Montevallo 5:13.08 -
32 Linette Cepeda SO-2 Columbus St. 5:14.61 -
37 Stephanie Huwe JR-3 Elmhurst 5:20.09 -
40 Wendy Geslewitz JR-3 Denison 5:21.30 -
42 Taylor Grigsby SO-2 Lincoln Memorial 5:23.15 -
43 Claire Barcelo SO-2 Denison 5:24.63 -
45 Curshonne Johnson SO-2 Clark Atlanta 5:25.09 -
48 Allyson Davis SO-2 Lindsey Wilson 5:27.18 -
52 Kelsey Marshall SO-2 Tennessee Wesleyan 5:31.25 -
54 Deanna Iwanyckyj SR-4 Wittenberg 5:32.75 -
56 Leslie Stewart SR-4 Berry 5:34.39 -
64 Korie Sharrar SO-2 Wittenberg 5:44.47 -
Women 1500m Run Seeded Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Gabby Hill JR-3 Emmanuel (Ga.) 5:17.54 -
38 Bailey Roberts FR-1 West Georgia 5:21.06 -
39 Annie Diaz SO-2 Life 5:21.07 -
46 Samantha Nothrop FR-1 Hannibal-LaGrange 5:25.13 -
49 Olivia Ivings FR-1 Columbus St. 5:28.27 -
50 Mykeese Edwards JR-3 Albany State 5:30.69 -
51 Victoria Ports SR-4 Birmingham-Southern 5:30.86 -
53 Danielle King SO-2 Lee (Tenn.) 5:31.83 -
55 Alainna Cretien FR-1 Berry 5:33.95 -
58 Holly McNorton JR-3 Clayton State 5:36.61 -
59 Gwen Gunter JR-3 Denison 5:38.90 -
61 Sarah McKendry JR-3 Denison 5:41.53 -
62 Casey Price SO-2 Kentucky Wesleyan 5:43.53 -
Women 1500m Run Seeded Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Jennifer Yoder SR-4 Hannibal-LaGrange 5:22.95 -
47 Jaichelle Thomas SO-2 Life 5:26.34 -
60 Nicole Schowalter FR-1 St. Catharine 5:41.13 -
63 Brandi McNeal JR-3 Clark Atlanta 5:43.60 -
65 Cynthia Smith SR-4 Clark Atlanta 5:44.69 -
66 Mercedes Madlock SO-2 Tuskegee 5:47.69 -
67 Heather Wilson FR-1 Lindsey Wilson 6:02.74 -
68 Danielle Caudwell SO-2 Lincoln Memorial 6:04.61 -
69 Wamika Kemp SO-2 Tuskegee 6:05.28 -
70 Angela Herbig SR-4 Lindsey Wilson 6:05.44 -
71 Alexa Leon SO-2 Kentucky Wesleyan 6:05.76 -
72 Evelyn Williams JR-3 Tuskegee 6:07.63 -
73 Elise Pouilly FR-1 Birmingham-Southern 6:13.59 -
74 cinthia flores FR-1 Oglethorpe 6:26.42 -
75 Lauren Morrow FR-1 Hannibal-LaGrange 6:50.62 -