February 24, 2018
|
Trinity U. - San Antonio, TX

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Michael Erickson SR-4 Trinity (Tex.) 4:01.05
2 Nathaniel Aguilar JR-3 Our Lady of the Lake 4:04.35
3 Aldo Nava   Unattached 4:10.29
4 Israel Orihuela FR-1 Incarnate Word 4:10.84
5 Spencer Herbrstitt   Unattached 4:12.31
6 Samuel Buske Senior Unattached 4:12.80
7 Caleb Calderon SO-2 Texas Lutheran 4:13.97
8 Isaiah Murillo SO-2 Incarnate Word 4:16.27
9 Jack Powers FR-1 Trinity (Tex.) 4:18.39
10 Donald Manuszewski SR-4 Texas Lutheran 4:20.38
11 Joseph Kilmer FR-1 Dallas 4:20.83
12 Derek Barnett SR-4 Our Lady of the Lake 4:21.71
13 Rudolph Calderon SR-4 Texas Lutheran 4:22.19
14 Ja'Kease Mackey FR-1 Ranger 4:23.09
15 Michael Field SO-2 LeTourneau 4:24.23
16 Pasquell Williams FR-1 Ranger 4:24.58
17 Lorien Nightingale FR-1 LeTourneau 4:24.66
18 Charles Schmidt Sophomore Unattached 4:24.90
19 Joshua Akin Freshman Unattached 4:24.92
20 Patirck Bousselot JR-3 Our Lady of the Lake 4:27.19
21 Miles Griffin FR-1 Southwestern (Tex.) 4:28.53
22 Chris Biffar FR-1 Austin College 4:28.91
23 Nehemiah Pineda FR-1 Ranger 4:29.24
24 Josh Jimenez JR-3 Texas Lutheran 4:42.85
25 Kyle Flett Freshman Unattached 4:43.74
26 John James SO-2 Dallas 4:44.41
27 Joseph Boyle FR-1 Dallas 4:44.74
28 Hector Hornedo FR-1 Texas Lutheran 4:47.86
29 Jose Lima SO-2 Our Lady of the Lake 4:53.11
30 Burhanuddin Biviji FR-1 Austin College 5:05.35
31 Robert Rodriguez FR-1 Sul Ross St. 5:06.03
32 Justin Ybarra JR-3 Our Lady of the Lake 5:10.15
33 Fred Banuelos SO-2 Southwestern (Tex.) 5:17.07
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Michael Erickson SR-4 Trinity (Tex.) 4:01.05
2 Nathaniel Aguilar JR-3 Our Lady of the Lake 4:04.35
3 Aldo Nava   Unattached 4:10.29
4 Israel Orihuela FR-1 Incarnate Word 4:10.84
5 Spencer Herbrstitt   Unattached 4:12.31
6 Samuel Buske Senior Unattached 4:12.80
8 Isaiah Murillo SO-2 Incarnate Word 4:16.27
9 Jack Powers FR-1 Trinity (Tex.) 4:18.39
12 Derek Barnett SR-4 Our Lady of the Lake 4:21.71
18 Charles Schmidt Sophomore Unattached 4:24.90
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Caleb Calderon SO-2 Texas Lutheran 4:13.97
10 Donald Manuszewski SR-4 Texas Lutheran 4:20.38
11 Joseph Kilmer FR-1 Dallas 4:20.83
13 Rudolph Calderon SR-4 Texas Lutheran 4:22.19
14 Ja'Kease Mackey FR-1 Ranger 4:23.09
15 Michael Field SO-2 LeTourneau 4:24.23
16 Pasquell Williams FR-1 Ranger 4:24.58
19 Joshua Akin Freshman Unattached 4:24.92
20 Patirck Bousselot JR-3 Our Lady of the Lake 4:27.19
21 Miles Griffin FR-1 Southwestern (Tex.) 4:28.53
23 Nehemiah Pineda FR-1 Ranger 4:29.24
25 Kyle Flett Freshman Unattached 4:43.74
29 Jose Lima SO-2 Our Lady of the Lake 4:53.11
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Lorien Nightingale FR-1 LeTourneau 4:24.66
22 Chris Biffar FR-1 Austin College 4:28.91
24 Josh Jimenez JR-3 Texas Lutheran 4:42.85
26 John James SO-2 Dallas 4:44.41
27 Joseph Boyle FR-1 Dallas 4:44.74
28 Hector Hornedo FR-1 Texas Lutheran 4:47.86
30 Burhanuddin Biviji FR-1 Austin College 5:05.35
31 Robert Rodriguez FR-1 Sul Ross St. 5:06.03
32 Justin Ybarra JR-3 Our Lady of the Lake 5:10.15
33 Fred Banuelos SO-2 Southwestern (Tex.) 5:17.07