March 16-17, 2023
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women 1500m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Michelle Howell   GSTC / Tracksmith 4:16.55 4:30.05 5:51.07 5:51.07
2 Mackenzie Keller FR-1 Embry-Riddle 3:58.60 4:37.44 5:44.03 4:29.12
3 Emma Jane Schlageter SO-2 North Florida 3:53.37 4:37.82 5:16.72 5:05.61
4 Hannah Wyler FR-1 Marshall 3:23.42 4:38.65 4:35.87 5:31.60
5 Sydney Smith SR-4 Marshall 4:06.76 4:40.40 4:20.78 5:11.25
6 Marit Griep FR-1 Florida State 5:01.69 4:44.61 3:50.54 5:52.92
7 Neve Moulai FR-1 North Florida 5:45.28 4:45.35 5:19.60 5:25.30
8 Hannah Martin SO-2 North Florida 5:17.52 4:46.05 4:14.59 3:34.54
9 Ella Stoudenmire SO-2 North Georgia 5:07.48 4:47.36 4:01.39 5:04.61
10 Julia Buddendorff   PRS Race Team 6:02.18 4:47.44 3:44.21 4:38.82
11 Emily McBride SO-2 North Georgia 3:44.57 4:47.90 4:13.36 4:39.27
12 Lea Steinbach SO-2 Flagler 5:44.38 4:49.39 5:12.55 4:37.82
13 Caroline Harris FR-1 Embry-Riddle 5:10.86 4:53.26 4:06.34 4:56.20
14 Claire Mills JR-3 North Georgia 4:30.31 4:53.81 5:05.57 4:33.25
15 Clemence Treguer FR-1 Flagler 5:50.95 4:54.91 4:28.37 5:15.56
16 Anna Miller SO-2 Embry-Riddle 5:06.79 4:54.99 5:03.84 4:19.60
17 Mya Bodrato SO-2 Jacksonville 3:44.35 4:55.19 3:32.54 5:09.95
18 Jada Williams FR-1 North Florida 4:28.74 4:55.31 5:33.70 4:37.60
19 Abby Valley SO-2 Embry-Riddle 4:03.31 4:56.72 6:16.84 4:44.86
20 Maddi Hood SO-2 Flagler 3:32.24 4:58.92 3:29.25 3:29.25
21 Maggie Froning SO-2 SCAD Savannah 6:05.03 4:59.20 6:25.97 4:17.32
22 Jinia Johnson SO-2 Florida Southern 6:11.43 4:59.54 4:50.56 5:32.49
23 Gabriella Morris FR-1 Florida State 3:59.99 4:59.98 6:14.98 3:47.99
24 Montserrat De Santiago SR-4 SCAD Savannah 6:00.11 5:00.09 5:03.09 4:39.09
25 Kalei Jordan SO-2 Marshall 6:09.35 5:00.28 5:06.29 6:09.35
26 Emery Ryan JR-3 North Georgia 5:20.03 5:01.91 6:02.30 6:32.49
27 Ravyn Edge SO-2 Embry-Riddle 4:04.92 5:02.36 6:08.88 6:05.86
28 Katie Hibbard FR-1 Florida State 5:13.91 5:04.76 4:19.05 5:20.00
29 Paola Bencosme FR-1 Florida State 3:55.73 5:06.14 4:32.47 5:24.51
30 Toba Kahn 2 Unattached 4:54.19 5:06.44 6:04.67 4:20.48
31 Lauren Jones FR-1 North Florida 3:58.29 5:13.54 6:22.52 5:10.41
32 Emma Sgroi FR-1 Jacksonville 6:32.79 5:14.23 5:45.66 4:27.10
33 Madison Slater Freshman Unattached 6:21.55 5:26.11 7:00.69 5:52.20
Women 1500m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Michelle Howell   GSTC / Tracksmith 5:29.47 4:30.05
2 Mackenzie Keller FR-1 Embry-Riddle 4:42.99 4:37.44
3 Emma Jane Schlageter SO-2 North Florida 4:43.38 4:37.82
4 Hannah Wyler FR-1 Marshall 4:02.43 4:38.65
5 Sydney Smith SR-4 Marshall 4:46.01 4:40.40
6 Marit Griep FR-1 Florida State 3:47.69 4:44.61
7 Neve Moulai FR-1 North Florida 4:33.94 4:45.35
9 Ella Stoudenmire SO-2 North Georgia 4:15.75 4:47.36
10 Julia Buddendorff   PRS Race Team 5:19.06 4:47.44
11 Emily McBride SO-2 North Georgia 5:05.18 4:47.90
15 Clemence Treguer FR-1 Flagler 4:37.22 4:54.91
16 Anna Miller SO-2 Embry-Riddle 6:02.84 4:54.99
24 Montserrat De Santiago SR-4 SCAD Savannah 5:45.11 5:00.09
Women 1500m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Hannah Martin SO-2 North Florida 5:08.94 4:46.05 3:25.96 3:40.26
12 Lea Steinbach SO-2 Flagler 5:27.01 4:49.39 6:10.42 4:11.77
14 Claire Mills JR-3 North Georgia 3:43.30 4:53.81 5:49.64 5:43.76
17 Mya Bodrato SO-2 Jacksonville 3:32.54 4:55.19 4:40.43 3:38.44
18 Jada Williams FR-1 North Florida 4:31.69 4:55.31 5:57.33 6:12.09
19 Abby Valley SO-2 Embry-Riddle 5:08.59 4:56.72 4:41.89 4:00.35
21 Maggie Froning SO-2 SCAD Savannah 5:23.14 4:59.20 5:08.18 5:41.09
22 Jinia Johnson SO-2 Florida Southern 5:53.46 4:59.54 3:29.68 4:56.55
25 Kalei Jordan SO-2 Marshall 4:57.28 5:00.28 4:15.24 5:21.30
26 Emery Ryan JR-3 North Georgia 4:46.82 5:01.91 6:32.49 4:16.63
30 Toba Kahn 2 Unattached 5:58.54 5:06.44 3:59.03 5:40.15
32 Emma Sgroi FR-1 Jacksonville 4:23.96 5:14.23 3:39.97 5:17.38
Women 1500m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 Caroline Harris FR-1 Embry-Riddle 6:09.51 4:53.26 4:32.74
20 Maddi Hood SO-2 Flagler 4:52.95 4:58.92 6:13.65
23 Gabriella Morris FR-1 Florida State 4:08.99 4:59.98 5:14.98
27 Ravyn Edge SO-2 Embry-Riddle 5:59.81 5:02.36 3:40.73
28 Katie Hibbard FR-1 Florida State 3:45.53 5:04.76 4:19.05
29 Paola Bencosme FR-1 Florida State 4:26.35 5:06.14 4:38.59
31 Lauren Jones FR-1 North Florida 5:41.76 5:13.54 3:55.16
33 Madison Slater Freshman Unattached 6:15.03 5:26.11 5:26.11