March 16-17, 2023
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov IC4A/ECAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Timothy Doyle SR-4 North Florida 1:22.67 1:50.22
2 Mac Franks SR-4 North Florida 1:51.54 1:50.43
3 Robert Pedroza JR-3 North Florida 1:42.11 1:50.99
4 Brett Armbruster JR-3 Marshall 1:35.26 1:52.07
5 Jared Vazquez SR-4 North Florida 2:18.56 1:52.65
6 Aiden Arnold SO-2 North Florida 1:48.37 1:52.88
7 Ryan Douihech FR-1 North Florida 1:52.17 1:53.30
8 Winston Quinn JR-3 Florida State 1:43.18 1:53.38
9 Tristan McWilliam FR-1 Embry-Riddle 1:57.74 1:54.31
10 Kazuma Bowring SO-2 Marshall 1:26.76 1:55.67
11 Johnelle Joe SR-4 Manhattan 2:12.31 1:56.06
12 Jacob Fritz FR-1 Embry-Riddle 2:20.42 1:57.01
13 Jacob D'Aleo SO-2 Embry-Riddle 1:33.99 1:57.48
14 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 1:48.17 1:57.57
15 Charles Hruda SO-2 Embry-Riddle 1:28.32 1:57.75
16 Matt Lyons SO-2 Flagler 2:19.00 1:58.80
17 Ryle Traub FR-1 Embry-Riddle 2:13.50 1:59.19
18 Chase McKee SO-2 Flagler 2:29.30 2:00.40
19 Logan Burch FR-1 Flagler 2:06.74 2:00.70
20 Victor Farfan   Jacksonville 1:27.02 2:00.86
21 Jake Kramer Freshman Unattached 2:14.01 2:01.82
22 Drake Stephan FR-1 Embry-Riddle 2:29.95 2:01.91
23 Donald Dempsey   Jacksonville 2:15.41 2:04.23
24 Ja'Quan King FR-1 Bethune-Cookman 1:48.53 2:04.74
25 Juan Osorio FR-1 Edward Waters 1:59.76 2:04.75
26 Adrian Abercrombie FR-1 Flagler 2:02.54 2:07.64
27 Luke Scheid SO-2 Flagler 1:39.78 2:11.29
28 Larry Degraffread SO-2 Edward Waters 1:46.58 2:14.90
29 Jack Cleary FR-1 Flagler 2:29.62 2:16.01
30 Anthony Yochum   Jacksonville 2:58.09 2:19.13
  Zedrick Williams   Unattached DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Timothy Doyle SR-4 North Florida 1:50.22 2:18.88
2 Mac Franks SR-4 North Florida 1:50.43 2:22.46
3 Robert Pedroza JR-3 North Florida 1:50.99 1:46.55
4 Brett Armbruster JR-3 Marshall 1:52.07 2:07.76
5 Jared Vazquez SR-4 North Florida 1:52.65 1:42.52
6 Aiden Arnold SO-2 North Florida 1:52.88 1:57.40
7 Ryan Douihech FR-1 North Florida 1:53.30 1:51.04
8 Winston Quinn JR-3 Florida State 1:53.38 1:48.85
  Zedrick Williams   Unattached DNF DNF
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Tristan McWilliam FR-1 Embry-Riddle 1:54.31 1:55.46
11 Johnelle Joe SR-4 Manhattan 1:56.06 2:14.63
12 Jacob Fritz FR-1 Embry-Riddle 1:57.01 2:12.23
13 Jacob D'Aleo SO-2 Embry-Riddle 1:57.48 2:13.93
15 Charles Hruda SO-2 Embry-Riddle 1:57.75 1:33.03
22 Drake Stephan FR-1 Embry-Riddle 2:01.91 2:04.35
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Kazuma Bowring SO-2 Marshall 1:55.67 1:27.91
14 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 1:57.57 1:36.41
16 Matt Lyons SO-2 Flagler 1:58.80 2:24.94
17 Ryle Traub FR-1 Embry-Riddle 1:59.19 1:24.63
19 Logan Burch FR-1 Flagler 2:00.70 2:32.09
24 Ja'Quan King FR-1 Bethune-Cookman 2:04.74 2:18.47
27 Luke Scheid SO-2 Flagler 2:11.29 1:54.23
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Chase McKee SO-2 Flagler 2:00.40 1:56.79 2:05.22 2:07.63 2:06.42 2:18.46
20 Victor Farfan   Jacksonville 2:00.86 1:24.61 1:56.03 2:16.58 2:27.45 1:49.99
21 Jake Kramer Freshman Unattached 2:01.82 2:00.61 2:28.62 2:31.06 2:26.19 2:23.75
23 Donald Dempsey   Jacksonville 2:04.23 1:58.02 2:19.14 2:04.23 1:36.90 1:41.87
25 Juan Osorio FR-1 Edward Waters 2:04.75 1:28.58 1:58.52 1:53.53 2:37.19 1:47.29
26 Adrian Abercrombie FR-1 Flagler 2:07.64 1:35.73 2:11.47 2:38.28 2:05.09 2:26.79
28 Larry Degraffread SO-2 Edward Waters 2:14.90 2:32.44 1:51.97 2:21.65 2:18.95 2:43.23
29 Jack Cleary FR-1 Flagler 2:16.01 2:36.42 1:46.09 2:03.77 2:36.42 1:43.37
30 Anthony Yochum   Jacksonville 2:19.13 2:06.61 2:56.70 2:27.48 1:56.87 1:56.87