2021 Conference Carolinas Cross Country Championships

October 23, 2021
|
University of Mount Olive Mount Olive, NC

Mens Championship 8k Team Results (8k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Emmanuel (Ga.) 2:08:52 25:46 39 3 4 5 7 20 29 43
2 UNC Pembroke 2:09:42 25:56 55 1 10 13 15 16 23 33
3 Mount Olive 2:10:30 26:06 67 2 9 11 14 31 36 41
4 Lees-McRae 2:13:53 26:46 115 6 8 19 37 45 53 54
5 North Greenville 2:14:46 26:57 132 12 18 21 39 42 55 59
6 Erskine 2:16:59 27:23 175 24 26 27 38 60 61 72
7 Belmont Abbey 2:17:15 27:27 179 17 25 44 46 47 50 58
8 Converse 2:20:47 28:09 242 22 48 52 57 63 74 79
9 King 2:21:18 28:15 242 32 34 40 67 69    
10 Barton 2:23:25 28:41 277 30 51 62 66 68 75 81
11 Southern Wesleyan 2:24:14 28:50 286 35 49 56 70 76 77 78
12 Francis Marion 2:25:09 29:01 301 28 64 65 71 73 80  

Mens Championship 8k Individual Results (8k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE 2K 4K 6K
1 Joshua Chepkesir JR-3 UNC Pembroke 04:52.3 24:13.2 1
05:58.8
12:06.7 (12:06.7)
17:59.2 (17:59.2)
2 Cas Kopmels FR-1 Mount Olive 04:56.3 24:32.8 2
05:59.1
12:07.5 (12:07.5)
18:09.7 (18:09.7)
3 Luke Gaddis FR-1 Emmanuel (Ga.) 05:01.4 24:58.3 3
05:59.1
12:08.8 (12:08.8)
18:24.7 (18:24.7)
4 Brandon Martin FR-1 Emmanuel (Ga.) 05:09.8 25:40.3 4
06:13.1
12:32.1 (12:32.1)
18:56.7 (18:56.7)
5 Jordan Robertson FR-1 Emmanuel (Ga.) 05:11.6 25:49.1 5
06:12.1
12:34.7 (12:34.7)
19:07.0 (19:07.0)
6 Max Geckler FR-1 Lees-McRae 05:11.6 25:49.2 6
06:02.1
12:26.6 (12:26.6)
19:04.2 (19:04.2)
7 Demarco Hernandez FR-1 Emmanuel (Ga.) 05:11.8 25:49.9 7
06:12.1
12:36.7 (12:36.7)
19:06.5 (19:06.5)
8 Ian Kelbert FR-1 Lees-McRae 05:14.0 26:00.9 8
06:10.3
12:38.2 (12:38.2)
19:10.9 (19:10.9)
9 Cameron Lee SR-4 Mount Olive 05:15.4 26:07.7 9
06:11.1
12:39.6 (12:39.6)
19:18.4 (19:18.4)
10 Ean Ormsby SR-4 UNC Pembroke 05:15.7 26:09.4 10
06:20.3
12:38.5 (12:38.5)
19:16.2 (19:16.2)
11 Luis Hernandez-Perez FR-1 Mount Olive 05:16.8 26:15.1 11
06:17.6
12:48.2 (12:48.2)
19:23.7 (19:23.7)
12 Jacob Holcombe JR-3 North Greenville 05:16.9 26:15.5 12
06:11.5
12:38.7 (12:38.7)
19:20.7 (19:20.7)
13 Delsin Burkhart SO-2 UNC Pembroke 05:18.9 26:25.4 13
06:15.0
12:48.2 (12:48.2)
19:37.0 (19:37.0)
14 Aidan Gilbride SR-4 Mount Olive 05:19.0 26:26.0 14
06:14.6
12:46.1 (12:46.1)
19:36.7 (19:36.7)
15 Hunter Levy SO-2 UNC Pembroke 05:19.3 26:27.2 15
06:15.5
12:48.8 (12:48.8)
19:33.0 (19:33.0)
16 Jack Phieffer FR-1 UNC Pembroke 05:19.3 26:27.5 16
06:11.8
12:48.7 (12:48.7)
19:31.7 (19:31.7)
17 Nick Berrios SO-2 Belmont Abbey 05:19.8 26:29.6 17
06:19.6
12:59.6 (12:59.6)
19:38.5 (19:38.5)
18 Hayden Goode FR-1 North Greenville 05:20.2 26:32.0 18
06:17.1
12:53.1 (12:53.1)
19:38.2 (19:38.2)
19 Brennen Pierce FR-1 Lees-McRae 05:20.6 26:33.7 19
06:27.8
13:03.8 (13:03.8)
19:43.2 (19:43.2)
20 Alexander Andrade-Sosa JR-3 Emmanuel (Ga.) 05:20.7 26:34.4 20
06:20.6
12:58.8 (12:58.8)
19:41.0 (19:41.0)
21 Victor Shellhammer JR-3 North Greenville 05:22.1 26:41.0 21
06:18.5
12:55.1 (12:55.1)
19:46.5 (19:46.5)
22 Luis Rios Brena FR-1 Converse 05:22.1 26:41.3 22
06:17.6
12:53.3 (12:53.3)
19:36.0 (19:36.0)
23 Lucas Nervo FR-1 UNC Pembroke 05:22.2 26:41.8 23
06:21.0
12:58.8 (12:58.8)
19:42.2 (19:42.2)
24 Hunter White FR-1 Erskine 05:22.9 26:45.1 24
06:22.3
13:03.5 (13:03.5)
19:50.4 (19:50.4)
25 Samuel Lynch SR-4 Belmont Abbey 05:24.3 26:52.4 25
06:19.5
13:02.8 (13:02.8)
19:50.7 (19:50.7)
26 Jacob Koontz FR-1 Erskine 05:24.9 26:55.1 26
06:16.0
12:53.5 (12:53.5)
19:41.2 (19:41.2)
27 Noah Woodbury FR-1 Erskine 05:25.6 26:58.4 27
06:30.1
13:04.2 (13:04.2)
19:56.7 (19:56.7)
28 Pearson Mixon FR-1 Francis Marion 05:26.7 27:04.3 28
06:18.0
12:58.6 (12:58.6)
19:52.2 (19:52.2)
29 Ethan Hargrove SR-4 Emmanuel (Ga.) 05:27.4 27:07.4 29
06:34.8
13:12.6 (13:12.6)
20:02.2 (20:02.2)
30 Amando Robles FR-1 Barton 05:27.4 27:07.7 30
06:14.8
13:02.2 (13:02.2)
20:00.9 (20:00.9)
31 Shane Moran FR-1 Mount Olive 05:27.6 27:08.5 31
06:22.1
13:04.8 (13:04.8)
19:59.5 (19:59.5)
32 Blaine Metcalf SR-4 King 05:27.6 27:08.6 32
06:15.6
12:54.6 (12:54.6)
19:52.7 (19:52.7)
33 James Wainaina FR-1 UNC Pembroke 05:29.5 27:17.9 33
06:21.3
13:07.6 (13:07.6)
20:07.5 (20:07.5)
34 Josh Booher JR-3 King 05:30.2 27:21.4 34
06:17.5
13:03.5 (13:03.5)
20:09.5 (20:09.5)
35 Peyton Shelton SR-4 Southern Wesleyan 05:30.5 27:23.2 35
06:12.6
12:57.2 (12:57.2)
20:01.9 (20:01.9)
36 Richard Villafranco FR-1 Mount Olive 05:30.6 27:23.5 36
06:32.3
13:26.7 (13:26.7)
20:22.7 (20:22.7)
37 Alec Valle JR-3 UNC Pembroke 05:31.0 27:25.7
06:28.3
13:18.8 (13:18.8)
20:17.7 (20:17.7)
38 Silas Arendash JR-3 Lees-McRae 05:32.2 27:31.5 37
06:28.8
13:24.2 (13:24.2)
20:25.0 (20:25.0)
39 Joshua Meadows SO-2 Erskine 05:33.2 27:36.4 38
06:24.6
13:16.2 (13:16.2)
20:20.9 (20:20.9)
40 Brandon Dugar FR-1 North Greenville 05:33.3 27:36.8 39
06:29.6
13:25.2 (13:25.2)
20:28.0 (20:28.0)
41 Mason Sanders FR-1 King 05:33.5 27:37.9 40
06:21.8
13:18.0 (13:18.0)
20:22.2 (20:22.2)
42 Ashton Olmstead FR-1 Mount Olive 05:33.7 27:39.0 41
06:31.8
13:22.2 (13:22.2)
20:21.9 (20:21.9)
43 Malachi Oser FR-1 North Greenville 05:34.1 27:41.0 42
06:32.3
13:25.1 (13:25.1)
20:27.5 (20:27.5)
44 Griffin Stephens FR-1 Emmanuel (Ga.) 05:34.7 27:43.7 43
06:48.3
13:38.5 (13:38.5)
20:35.5 (20:35.5)
45 Bryan Viera FR-1 UNC Pembroke 05:35.3 27:46.9
06:29.1
13:15.7 (13:15.7)
20:21.2 (20:21.2)
46 Elliot Wunder SO-2 Belmont Abbey 05:36.1 27:51.0 44
06:29.6
13:20.7 (13:20.7)
20:28.5 (20:28.5)
47 Elias Zajicek JR-3 Lees-McRae 05:37.6 27:58.3 45
06:32.3
13:35.8 (13:35.8)
20:47.5 (20:47.5)
48 Brian Sause FR-1 Belmont Abbey 05:37.9 27:59.7 46
06:20.5
13:15.5 (13:15.5)
20:26.9 (20:26.9)
49 Steven Faubert FR-1 Emmanuel (Ga.) 05:38.3 28:02.0
06:46.5
13:49.2 (13:49.2)
20:42.5 (20:42.5)
50 Thomas Thierfelder JR-3 Belmont Abbey 05:38.4 28:02.5 47
06:30.5
13:25.8 (13:25.8)
20:47.0 (20:47.0)
51 Spenser Bailey FR-1 Converse 05:38.5 28:02.6 48
06:33.8
13:31.0 (13:31.0)
20:45.9 (20:45.9)
52 Gabe Bowman FR-1 Emmanuel (Ga.) 05:38.6 28:03.2
06:52.3
13:46.5 (13:46.5)
20:49.7 (20:49.7)
53 Konor Palacios SR-4 Southern Wesleyan 05:38.6 28:03.3 49
06:53.0
13:42.1 (13:42.1)
20:48.0 (20:48.0)
54 Jack Baird FR-1 Belmont Abbey 05:39.1 28:05.9 50
06:34.0
13:31.0 (13:31.0)
20:46.7 (20:46.7)
55 Jackson Woodard FR-1 Mount Olive 05:39.6 28:08.1
06:34.8
13:36.6 (13:36.6)
20:47.2 (20:47.2)
56 Nathanael Bierly FR-1 Mount Olive 05:39.6 28:08.3
06:33.8
13:26.2 (13:26.2)
20:38.0 (20:38.0)
57 Justin Marshall FR-1 Barton 05:42.6 28:23.0 51
06:26.8
13:39.1 (13:39.1)
20:57.0 (20:57.0)
58 Sebastian Dozier FR-1 Converse 05:42.9 28:24.6 52
06:36.1
13:38.2 (13:38.2)
20:50.5 (20:50.5)
59 Andrew Ybarra SR-4 Lees-McRae 05:43.7 28:28.4 53
06:31.5
13:19.7 (13:19.7)
21:06.2 (21:06.2)
60 Rien Freeman FR-1 Lees-McRae 05:44.1 28:30.6 54
06:52.5
13:55.6 (13:55.6)
21:05.9 (21:05.9)
61 Matthew Heath FR-1 North Greenville 05:44.2 28:31.3 55
06:35.5
13:45.0 (13:45.0)
21:04.0 (21:04.0)
62 Thomas Macagg FR-1 Southern Wesleyan 05:45.5 28:37.6 56
06:58.5
14:09.2 (14:09.2)
21:19.5 (21:19.5)
63 Zac Wright FR-1 Emmanuel (Ga.) 05:46.2 28:40.9
06:52.8
13:58.1 (13:58.1)
21:14.0 (21:14.0)
64 Nathan Lucy FR-1 Converse 05:46.2 28:41.0 57
06:47.0
13:50.0 (13:50.0)
21:04.7 (21:04.7)
65 Dominic Coffman FR-1 Belmont Abbey 05:46.4 28:42.3 58
06:45.3
13:54.1 (13:54.1)
21:11.5 (21:11.5)
66 Izic Harris FR-1 North Greenville 05:46.8 28:44.0 59
06:45.3
13:31.2 (13:31.2)
20:59.2 (20:59.2)
67 Jensen Button SO-2 Erskine 05:46.8 28:44.1 60
06:30.6
13:42.2 (13:42.2)
21:12.0 (21:12.0)
68 Jonathan Penter SO-2 Erskine 05:47.0 28:44.8 61      
69 Kevin Vazquez FR-1 UNC Pembroke 05:47.0 28:45.0
06:34.3
13:46.6 (13:46.6)
21:14.4 (21:14.4)
70 Damien Gonzalez FR-1 Barton 05:48.3 28:51.4 62
06:27.3
13:37.2 (13:37.2)
21:08.0 (21:08.0)
71 Christian Keghlian SR-4 Belmont Abbey 05:49.0 28:55.2
06:38.5
13:49.5 (13:49.5)
21:12.0 (21:12.0)
72 Tommy Pearson JR-3 North Greenville 05:49.3 28:56.5
06:53.6
14:06.0 (14:06.0)
21:29.9 (21:29.9)
73 DreQuan Guyton FR-1 Converse 05:49.5 28:57.5 63
06:37.0
13:57.0 (13:57.0)
21:29.2 (21:29.2)
74 Christian England JR-3 Francis Marion 05:50.0 29:00.0 64
06:31.6
13:40.0 (13:40.0)
21:07.7 (21:07.7)
75 Amir McCall JR-3 North Greenville 05:50.8 29:03.9
06:53.3
14:09.8 (14:09.8)
21:38.4 (21:38.4)
76 Cullen Dore FR-1 Francis Marion 05:51.0 29:05.0 65
06:43.0
13:55.7 (13:55.7)
21:25.9 (21:25.9)
77 Frank Condello SR-4 Belmont Abbey 05:53.7 29:18.6
06:53.5
14:06.3 (14:06.3)
21:38.0 (21:38.0)
78 Landon Cromer FR-1 Lees-McRae 05:54.8 29:23.7
06:38.3
13:58.6 (13:58.6)
21:38.5 (21:38.5)
79 Guy Crane FR-1 Barton 05:54.9 29:24.1 66
06:43.6
14:07.7 (14:07.7)
21:44.9 (21:44.9)
80 Jake Allison JR-3 King 05:55.5 29:27.1 67
06:54.0
14:15.7 (14:15.7)
21:46.2 (21:46.2)
81 Ethan Davis FR-1 Belmont Abbey 05:57.3 29:36.4
06:46.0
13:59.6 (13:59.6)
21:30.5 (21:30.5)
82 Ben Gribbins FR-1 Lees-McRae 05:57.5 29:37.3
06:54.8
14:17.0 (14:17.0)
21:49.5 (21:49.5)
83 Lee Thomas FR-1 Barton 05:58.0 29:39.5 68
06:53.6
14:14.8 (14:14.8)
21:51.7 (21:51.7)
84 Kade McDonald SR-4 King 05:58.8 29:43.6 69
06:54.0
14:25.5 (14:25.5)
22:04.2 (22:04.2)
85 Jesse Sauve FR-1 Southern Wesleyan 05:59.9 29:49.2 70
06:58.8
14:15.2 (14:15.2)
21:55.2 (21:55.2)
86 Jaylen Thigpen SO-2 Emmanuel (Ga.) 06:00.1 29:50.4
06:58.8
14:09.7 (14:09.7)
21:50.7 (21:50.7)
87 Yzeqez Timmons FR-1 Francis Marion 06:00.2 29:50.8 71
06:48.1
14:11.2 (14:11.2)
21:54.5 (21:54.5)
88 Robert Lewis SO-2 Erskine 06:00.5 29:52.2 72
06:53.3
14:28.2 (14:28.2)
22:16.9 (22:16.9)
89 Bo Taylor FR-1 North Greenville 06:01.0 29:54.5
07:13.3
14:49.0 (14:49.0)
22:19.2 (22:19.2)
90 Ben Casteel FR-1 Belmont Abbey 06:01.4 29:56.4
06:45.6
14:04.2 (14:04.2)
21:54.9 (21:54.9)
91 Caleb Bruner FR-1 Erskine 06:01.4 29:56.5
06:46.6
14:14.5 (14:14.5)
21:58.9 (21:58.9)
92 Adam Willet FR-1 Belmont Abbey 06:03.4 30:06.4
06:53.1
14:26.0 (14:26.0)
22:18.5 (22:18.5)
93 Logan Zeis FR-1 Francis Marion 06:04.0 30:09.4 73
06:56.5
14:27.8 (14:27.8)
22:08.4 (22:08.4)
94 Gabriel Blackwelder FR-1 UNC Pembroke 06:04.1 30:10.3
06:49.8
14:21.6 (14:21.6)
22:15.4 (22:15.4)
95 Damihj'e Ferguson FR-1 Converse 06:04.4 30:11.7 74
07:12.3
14:45.8 (14:45.8)
22:26.2 (22:26.2)
96 Greg Gibbs SR-4 Barton 06:04.9 30:13.8 75
06:59.6
14:41.3 (14:41.3)
22:32.5 (22:32.5)
97 Dane Dickson FR-1 Southern Wesleyan 06:06.4 30:21.4 76
06:58.3
14:11.5 (14:11.5)
22:09.2 (22:09.2)
98 Josue Avendano FR-1 Southern Wesleyan 06:08.4 30:31.5 77
07:02.1
14:23.7 (14:23.7)
22:29.7 (22:29.7)
99 Ludcheel Colas SO-2 Southern Wesleyan 06:11.6 30:47.2 78
07:34.3
15:15.5 (15:15.5)
22:54.2 (22:54.2)
100 Casey Frock JR-3 Southern Wesleyan 06:11.9 30:48.9
07:02.6
14:42.2 (14:42.2)
22:40.7 (22:40.7)
101 Thomas Baird SO-2 Belmont Abbey 06:13.6 30:57.5
06:57.5
14:41.0 (14:41.0)
22:45.0 (22:45.0)
102 Spenser Kirby FR-1 Converse 06:13.9 30:58.9 79
07:11.8
14:54.1 (14:54.1)
22:53.7 (22:53.7)
103 Andrew Davis FR-1 Southern Wesleyan 06:17.4 31:16.1
07:17.1
15:02.8 (15:02.8)
22:58.9 (22:58.9)
104 Ethan Kaufelds FR-1 North Greenville 06:20.4 31:31.3
07:22.0
15:22.3 (15:22.3)
23:23.5 (23:23.5)
105 Dennis Graveline FR-1 Belmont Abbey 06:27.3 32:05.4
07:31.0
15:41.0 (15:41.0)
23:56.0 (23:56.0)
106 Jordan Griffiths JR-3 North Greenville 06:32.0 32:29.0
07:25.0
15:24.3 (15:24.3)
23:55.2 (23:55.2)
107 Luke Tatham FR-1 Erskine 06:40.9 33:12.9
07:32.8
15:44.2 (15:44.2)
24:13.7 (24:13.7)
108 Tyson Jackson FR-1 Francis Marion 06:43.0 33:23.6 80
07:24.6
15:40.0 (15:40.0)
24:17.5 (24:17.5)
109 Hunter Sizemore SO-2 Lees-McRae 06:43.5 33:26.2
07:35.1
16:04.6 (16:04.6)
24:43.2 (24:43.2)
110 Kevin Eli FR-1 Belmont Abbey 06:59.2 34:44.1
07:22.1
16:02.7 (16:02.7)
25:07.7 (25:07.7)
111 Brian Garcia SO-2 Chowan 07:08.6 35:30.8
08:17.1
17:30.2 (17:30.2)
25:20.2 (25:20.2)
112 Christopher Breeden FR-1 Chowan 07:21.4 36:34.2
26:56.0
   
113 KeShawn Taylor JR-3 Chowan 08:05.0 40:11.1
08:45.7
19:11.2 (19:11.2)
29:21.7 (29:21.7)
114 Eduardo Castellanos SO-2 Barton 08:09.3 40:32.4 81
09:07.0
18:56.5 (18:56.5)
30:00.9 (30:00.9)
115 Khiyell Jenkins SO-2 Chowan 09:08.6 45:27.5      
0 Alex Kelly JR-3 Barton DNF
07:07.5
14:56.0 (14:56.0)
23:01.0 (23:01.0)
0 Felipe Barrios FR-1 Emmanuel (Ga.) DNF
06:36.1
13:12.2 (13:12.2)
20:02.2 (20:02.2)
0 Gabe Carnegey SO-2 Southern Wesleyan DNF
07:34.3
15:40.1 (15:40.1)
24:06.7 (24:06.7)

Womens Championship 6k Team Results (6k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 King 2:01:04 24:12 60 5 10 11 16 18 34 66
2 UNC Pembroke 1:59:45 23:57 61 1 3 4 26 27 39 49
3 Converse 2:02:49 24:33 82 9 14 15 20 24 31 36
4 Mount Olive 2:03:38 24:43 101 2 8 19 35 37 46 53
5 Southern Wesleyan 2:04:36 24:55 107 6 12 21 25 43 47 54
6 Erskine 2:05:24 25:04 127 17 23 28 29 30 42 56
7 North Greenville 2:09:11 25:50 173 22 32 33 41 45 48 55
8 Belmont Abbey 2:09:37 25:55 179 7 38 40 44 50 51 52
9 Lees-McRae 2:23:55 28:47 261 13 60 61 62 65 68  
10 Francis Marion 2:26:48 29:21 301 57 58 59 63 64 67 69

Womens Championship 6k Individual Results (6k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE 2K 4K
1 Jackline Kosgei FR-1 UNC Pembroke 06:06.3 22:45.7 1
07:18.3
14:52.7 (14:52.7)
2 Laila Abouzaid FR-1 Mount Olive 06:10.2 23:00.3 2
07:18.8
14:55.1 (14:55.1)
3 Kathryn Anderson JR-3 UNC Pembroke 06:12.6 23:09.3 3
07:19.6
15:02.0 (15:02.0)
4 Valary Samoei SO-2 UNC Pembroke 06:14.7 23:17.1 4
07:18.8
15:15.2 (15:15.2)
5 Chloe Wade FR-1 King 06:17.5 23:27.5 5
07:25.8
15:15.2 (15:15.2)
6 Macey Morgan SO-2 Southern Wesleyan 06:21.5 23:42.3 6
07:40.3
15:38.8 (15:38.8)
7 Makenna Pallozzi SO-2 Belmont Abbey 06:23.0 23:48.0 7
07:22.8
15:24.1 (15:24.1)
8 Vennise Shelton FR-1 Mount Olive 06:23.5 23:49.9 8
07:27.8
15:39.6 (15:39.6)
9 Carson Towe FR-1 Converse 06:24.1 23:52.0 9
07:37.5
15:38.6 (15:38.6)
10 Ashley Doyle FR-1 King 06:26.2 23:59.8 10
07:37.3
15:40.2 (15:40.2)
11 Meg Davis SR-4 King 06:32.0 24:21.6 11
07:50.1
16:01.7 (16:01.7)
12 Madison Lewellen SR-4 Southern Wesleyan 06:32.5 24:23.3 12
07:45.1
15:53.2 (15:53.2)
13 Deanna Betzer JR-3 Lees-McRae 06:32.8 24:24.5 13
07:38.3
15:51.7 (15:51.7)
14 Libby Harvey SO-2 Converse 06:33.1 24:25.7 14
07:42.1
15:53.3 (15:53.3)
15 Aubrie Heck JR-3 Converse 06:33.7 24:27.8 15
07:41.1
15:55.8 (15:55.8)
16 Destiny Haller SO-2 King 06:34.0 24:29.2 16
07:51.6
16:10.5 (16:10.5)
17 Hanna Johnson FR-1 Erskine 06:34.7 24:31.5 17
07:37.8
16:09.2 (16:09.2)
18 Riley Triplett FR-1 Emmanuel (Ga.) 06:35.4 24:34.2
07:50.8
16:09.6 (16:09.6)
19 Morgan Whitley FR-1 King 06:38.7 24:46.4 18
07:59.6
16:20.2 (16:20.2)
20 Sydney Macdonald FR-1 Mount Olive 06:40.4 24:53.1 19
07:51.3
16:15.6 (16:15.6)
21 Piper Grant JR-3 Converse 06:40.9 24:54.7 20
07:42.6
16:07.1 (16:07.1)
22 Abbey Frock SO-2 Southern Wesleyan 06:41.5 24:57.0 21
07:44.6
16:08.8 (16:08.8)
23 Emma Bright FR-1 North Greenville 06:41.9 24:58.4 22
07:57.6
16:24.2 (16:24.2)
24 Lizzie Naval SO-2 Erskine 06:42.1 24:59.3 23
07:39.8
16:11.1 (16:11.1)
25 Sarah Green SO-2 Emmanuel (Ga.) 06:43.1 25:03.0
07:48.8
16:20.0 (16:20.0)
26 Ashley Sosa FR-1 Converse 06:44.8 25:09.4 24
07:49.1
16:24.7 (16:24.7)
27 Taylor Broadwell SR-4 Southern Wesleyan 06:45.7 25:12.8 25
07:53.8
16:22.6 (16:22.6)
28 Erman Jepleting SR-4 UNC Pembroke 06:46.6 25:16.1 26
07:18.3
14:52.6 (14:52.6)
29 Samantha Badami SR-4 UNC Pembroke 06:46.9 25:17.0 27
07:49.0
16:26.0 (16:26.0)
30 Brianna Hatfield FR-1 Erskine 06:46.9 25:17.2 28
07:38.1
16:10.1 (16:10.1)
31 Gracie Woods FR-1 Erskine 06:47.1 25:18.0 29
07:37.8
16:10.1 (16:10.1)
32 Shamia Mckinney JR-3 Erskine 06:47.3 25:18.5 30
07:56.6
16:29.3 (16:29.3)
33 Caroline Felkel SR-4 Converse 06:49.7 25:27.7 31
07:59.1
16:38.6 (16:38.6)
34 Paige Trent SO-2 North Greenville 06:50.5 25:30.7 32
08:09.8
16:38.2 (16:38.2)
35 Grace Valentine JR-3 North Greenville 06:54.0 25:43.5 33
08:07.6
16:45.8 (16:45.8)
36 Grayson Howe SR-4 King 06:56.0 25:51.0 34
08:06.8
17:00.0 (17:00.0)
37 Elizabeth Lopez SR-4 Mount Olive 06:56.4 25:52.6 35
08:07.1
16:54.7 (16:54.7)
38 Bayley Robinson SO-2 Converse 06:57.5 25:56.7 36
07:55.6
16:55.0 (16:55.0)
39 Paola Rubio FR-1 Emmanuel (Ga.) 06:57.6 25:56.9
08:23.1
17:05.0 (17:05.0)
40 Deike Schipper FR-1 Mount Olive 06:59.2 26:02.9 37
08:07.3
16:59.0 (16:59.0)
41 Meghan Little SO-2 Belmont Abbey 06:59.8 26:05.2 38
08:06.6
16:51.7 (16:51.7)
42 Corey Pethers SR-4 UNC Pembroke 07:00.3 26:07.1 39
07:58.1
16:48.7 (16:48.7)
43 Jetta Turner JR-3 Converse 07:01.7 26:12.5
08:11.1
17:10.0 (17:10.0)
44 Viktorya Manno SO-2 Belmont Abbey 07:02.4 26:15.0 40
08:01.3
16:59.7 (16:59.7)
45 Kayla Harris FR-1 North Greenville 07:03.1 26:17.6 41
08:16.5
17:19.7 (17:19.7)
46 Lily Addicott FR-1 Erskine 07:03.2 26:18.0 42
08:18.6
17:06.7 (17:06.7)
47 Charlotte Trollinger FR-1 Converse 07:04.1 26:21.3
08:15.1
17:19.2 (17:19.2)
48 Savanna Stewart FR-1 Southern Wesleyan 07:04.1 26:21.4 43
07:57.1
16:51.2 (16:51.2)
49 Sam Yancey FR-1 Emmanuel (Ga.) 07:04.6 26:23.3
08:22.8
17:14.2 (17:14.2)
50 Savannah Willis FR-1 Belmont Abbey 07:06.1 26:28.9 44
08:14.0
16:57.0 (16:57.0)
51 Morgan Lane JR-3 Barton 07:06.5 26:30.4
08:19.5
17:15.2 (17:15.2)
52 Madeline Merrell SO-2 North Greenville 07:09.5 26:41.4 45
08:28.3
17:19.7 (17:19.7)
53 Emma Costantini FR-1 Mount Olive 07:09.5 26:41.5 46
08:26.3
17:31.9 (17:31.9)
54 Ava LaBrant FR-1 Southern Wesleyan 07:10.4 26:44.9 47
08:16.6
17:21.5 (17:21.5)
55 Kylie Futrell FR-1 North Greenville 07:10.5 26:45.3 48
08:19.5
17:23.4 (17:23.4)
56 Chloe Phillips SO-2 UNC Pembroke 07:11.9 26:50.5 49
08:27.3
17:28.9 (17:28.9)
57 Maya Gawley FR-1 Belmont Abbey 07:14.7 27:00.7 50
08:21.6
17:31.5 (17:31.5)
58 Grace Hetzel SR-4 Belmont Abbey 07:14.7 27:00.8 51
08:16.5
17:31.7 (17:31.7)
59 Mia Zuniga FR-1 Belmont Abbey 07:15.4 27:03.4 52
08:16.0
17:17.2 (17:17.2)
60 Paige Witteborg FR-1 Mount Olive 07:19.0 27:16.8 53
08:32.2
17:40.2 (17:40.2)
61 Janey Dixon FR-1 Southern Wesleyan 07:19.4 27:18.5 54
08:23.1
17:38.4 (17:38.4)
62 Isabel Reed SO-2 Barton 07:21.6 27:26.7
08:33.2
17:49.4 (17:49.4)
63 Caitlin Michelangelo FR-1 Converse 07:23.6 27:34.1
08:20.3
17:50.0 (17:50.0)
64 Kaylee Copeland FR-1 North Greenville 07:27.4 27:48.1 55
08:44.7
18:04.0 (18:04.0)
65 Haley Morgan SO-2 Southern Wesleyan 07:29.1 27:54.7
08:25.0
17:47.7 (17:47.7)
66 Anna Dawkins FR-1 Erskine 07:30.2 27:58.6 56
08:32.8
17:51.2 (17:51.2)
67 Caroline Allred FR-1 Mount Olive 07:32.4 28:06.9
08:44.3
18:16.7 (18:16.7)
68 Sarah Harris SO-2 Francis Marion 07:33.0 28:09.2 57
08:43.3
18:09.0 (18:09.0)
69 Annalena Griffin FR-1 Francis Marion 07:35.5 28:18.3 58
08:58.1
18:31.7 (18:31.7)
70 Gisselle Lopez SO-2 Southern Wesleyan 07:37.6 28:26.1
08:18.8
18:03.5 (18:03.5)
71 Carolina Thompkins FR-1 Francis Marion 07:41.3 28:39.9 59
08:46.8
18:39.2 (18:39.2)
72 Ashleigh Vilga FR-1 Lees-McRae 07:41.9 28:42.4 60
08:30.1
18:54.5 (18:54.5)
73 Paiden Dula JR-3 Lees-McRae 07:47.5 29:03.2 61
08:47.2
18:36.7 (18:36.7)
74 Hattie Pitts SR-4 Southern Wesleyan 07:52.4 29:21.5
08:42.7
18:55.0 (18:55.0)
75 Brigid Lipari SR-4 Belmont Abbey 07:57.7 29:41.1
09:39.7
19:41.2 (19:41.2)
76 Brookelyn Johnson SO-2 UNC Pembroke 07:59.6 29:48.1
08:33.6
19:58.2 (19:58.2)
77 McKenzie Lawrence JR-3 Lees-McRae 08:01.8 29:56.3 62
08:46.7
19:04.0 (19:04.0)
78 Sarah Sparkman SO-2 Belmont Abbey 08:04.8 30:07.7
09:19.1
19:28.5 (19:28.5)
79 Sydney Keller FR-1 Belmont Abbey 08:05.8 30:11.3
07:43.3
16:09.0 (16:09.0)
80 Molly Moss FR-1 Francis Marion 08:11.8 30:33.9 63
09:29.5
19:59.5 (19:59.5)
81 Alycia Richardson SO-2 UNC Pembroke 08:16.2 30:50.0
09:08.8
19:38.2 (19:38.2)
82 Caroline Leegins FR-1 Barton 08:17.8 30:56.0
09:38.1
20:13.0 (20:13.0)
83 Ina Marie Sullivan FR-1 Francis Marion 08:20.7 31:07.1 64
09:36.1
20:19.7 (20:19.7)
84 Sophie Sedeska FR-1 Erskine 08:24.4 31:20.9
09:17.3
20:02.0 (20:02.0)
85 Megan Deal SO-2 Lees-McRae 08:32.1 31:49.5 65
09:44.7
20:30.2 (20:30.2)
86 Neva Hippert FR-1 Mount Olive 08:35.5 32:02.1
09:36.0
20:28.5 (20:28.5)
87 Becca Bowers FR-1 Erskine 08:37.0 32:07.6
09:37.6
20:46.4 (20:46.4)
88 Andrea Stansberry SR-4 King 08:37.7 32:10.3 66
09:54.5
21:08.4 (21:08.4)
89 Madison Jones JR-3 Belmont Abbey 08:37.8 32:10.7
10:09.2
21:12.5 (21:12.5)
90 Caroline Lamb JR-3 Southern Wesleyan 08:38.6 32:13.7
10:13.8
21:20.0 (21:20.0)
91 Elizabeth Stokes SR-4 Chowan 09:05.7 33:54.7
10:30.2
21:53.7 (21:53.7)
92 Celine Fleurilus FR-1 Mount Olive 09:10.0 34:10.9
10:15.7
21:58.7 (21:58.7)
93 Abril Alfaro JR-3 Southern Wesleyan 09:12.4 34:19.8
10:25.2
21:57.5 (21:57.5)
94 Emma Morris FR-1 Francis Marion 09:41.7 36:08.9 67
10:43.5
23:01.7 (23:01.7)
95 Emily Meiss JR-3 Chowan 10:18.3 38:25.5
11:25.7
24:30.5 (24:30.5)
96 Savannah Wenk FR-1 Lees-McRae 10:21.7 38:38.3 68
11:52.0
25:05.0 (25:05.0)
97 Haizley Herndon SO-2 Francis Marion 10:21.8 38:38.7 69
11:05.2
24:01.7 (24:01.7)
98 Kaleigh Dalton SO-2 Barton 10:29.2 39:06.0
11:49.7
25:04.0 (25:04.0)
99 Arina Karbolina SR-4 Chowan 10:36.3 39:32.6
13:40.7
27:48.2 (27:48.2)
100 Rebekah Lucus SO-2 Chowan 10:57.8 40:52.9
12:07.2
24:20.2 (24:20.2)
0 Monique Whiteman FR-1 Mount Olive DNF